Перший український театр для дітей та юнацтва відзначає своє 90-річчя

30 Листопада 2010, 14:51

Протягом цього тижня Перший український театр для дітей та юнацтва відзначає своє 90-річчя. З нагоди ювілею в місті відбудеться прем’єра вистави «Пригоди Олівера Твіста» за Ч. Діккенсом, виступ Сашка Лірника в театрі та урочиста академія.  

Також на святкування театру запрошені керівники усіх восьми ТЮГів з різних міст України. Розпочнуться святкування 1 грудня із вистави «Скляний звіринець», яку поставить перший набір акторського курсу при театрі. Вистава розпочнеться о 18.00 год. У четвер, 2 грудня о 18.00 другий набір акторського курсу при театрі за презентує виставу «Театр». У п’ятницю, 3 грудня о 15.00 год. у театрі відбудеться прем’єра  вистави «Пригоди Олівера Твіста» за Ч. Діккенсом. У суботу о 16.00 год. в першому українському театрі для дітей та юнацтва відбудеться виступ Сашка Лірника. Урочиста академія з нагоди 90-літнього ювілею театру проходитиме у неділю, 5 грудня о 16.00 год.

Програма святкування

1 грудня, середа
18.00 – «Скляний звіринець» Т. Уільямс, вистава першого набору акторського курсу при театрі.
2 грудня, четвер
18.00 – комедія «Театр» М. Фрейна, вистава другого набору акторського курсу при театрі.
3 грудня, п’ятниця
15.00 – прем’єра вистави «Пригоди Олівера Твівста» за Ч. Діккенсом.
4 грудня, субота
12.00 – круглий стіл на тему «Проблематика театрів для дітей та юнацтва»;
16.00 – виступ Сашка Лірника.
5 грудня, неділя
16.00 – урочиста академія з нагоди 90-літнього ювілею театру.

Довідка
Перший український театр для дітей та юнацтва заснований на основі наказу ТЕО Наркомпросу у березні 1920р. у тодішній столиці України Харкові як «Театр казки» (офіційне відкриття – 21 березня 1921р.) Так було започатковано новий вид театрального мистецтва, який не мав аналогів у світовій практиці – театр для наймолодших глядачів. У створенні театру брали участь мистецтвознавець і драматург О. Білецький, композитори І. Дунаєвський, Д. Ямпольський, художники Б. Косарев, М. Акимов та ін. Згодом у театрі працювала ціла плеяда вихованців та соратників Леся Курбаса: Михайло Верхацький, Леонтій Дубовик, Фауст Лопатинський, Володимир Скляренко, Борис Тягно, а потім і їхні учні – Олександр Барсегян, Олексій Ріпко. Із 1923 року театр перейменовується на Перший державний театр для дітей, а з 1933 року - на Харківський театр юного глядача ім. М. Горького (у 1990р. за рішенням колективу театр отримав свою теперішню назву).

Після років Другої світової війни, які колектив у співпраці з трупою Київського театру юного глядача провів на Кузбасі, Казахстані, Узбекистані, у 1944р. театр переводять до Львова у приміщення колишнього єврейського театру.

У львівський період у театрі у різний час працювали такі відомі режисери як С. Данченко, В. Опанасенко, А. Куниця, М. Нестантінер, В. Козьменко-Делінде, А. Бабенко; тут розпочинав свій творчий шлях Р. Віктюк.

Перший український театр для дітей та юнацтва міста Львова – перший у світовій практиці спеціалізований творчий колектив для наймолодших глядачів.

Театр для дітей завжди привертав увагу львівської інтелігенції, збирав довкола себе українську еліту міста. Уважними критиками та літературними консультантами театру в свій час були Ярослав Галан, Дмитро Павличко, Світлана Веселка, Ніна Бічуя.

Думки експертів

Особистості

Андрій Худо

Проекти: Ресторан «Криївка», кав’ярня «Діана на Ринку», «Мазох-cafe», Кав’ярня «Старенький трамвай», Перший український канапковий концепт «Вар’яти», Галицька Жидівська кнайпа «Під Золотою Розою», Ресторація-музей «Гасова лямпа», Фестиваль-ресторація «Лівий берег», «Найдорожча ресторація Галичини», «Львівська майстерня шоколаду», «Дім легенд», «Бернадинський дворик», ЧЕбуреки

Анонси

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов