Василь Савчишкін

16 Вересня 2015, 00:23

Вік: 22 роки

Освіта: “Інститут психології і права” НУ “Львівська політехніка”, юридичний факультет

Захоплення: музика, фільми

Улюблені ресторани, крім того, у якому працюєте: кав’ярня “Чашка” (Чернівці), “Пструг”, “Вежа крамарів” (заклад запам’ятався через офіціантку, яка ходила поміж людьми по залу і весь час усміхалась. Бо зазвичай, коли працюєш, про щось думаєш, десь сконцентрований, вираз обличчя незмінний, а вже коли починаєш говорити з людиною, починаєш усміхатись. Ця дівчина ходила і весь час усміхалась. Це вразило тоді, я потім ще пару разів приходив, але більше, на жаль, не бачив її).

Улюблена кухня: українська.

Напій: коктейль “Грей Гус Лефіс”

Якими мовами володієте? Українською, російською, англійською, німецькою.

 

Чому вирішили стати офіціантом?

Якщо брати відповідальність в роботі юриста і в роботі офіціанта, то вона трішки менша, але є моменти, які є спільними. Якщо в роботі юриста ти представляєш людину в суді, ти вже маєш давати собі звіт про те, що ти відповідаєш за долю цієї людини. В роботі офіціанта таке є, звичайно. Буває, приходять люди з алергіями, з якимось хворобами, можуть про них навіть забути сказати, а потім питати, чому я не сказав, що до страви входить червоний перець чи сік-фреш. Тобто тут також присутня відповідальність. Тут до тебе приходять різні люди і ти ніколи не знаєш, хто до тебе прийде, що це за людина, що вона представляє, як почати з нею спілкуватись. Тобто кожного разу це нове знайомство: інколи – на короткий період часу, інколи – на довгий. Найприємніше – те, що тут ти бачиш результат роботи: людина усміхається, вона задоволена, тобі добре, цій людині добре. Коли приходить ця людина знов, Ви обоє кайфуєте, що вона знову тут. Не потрібно ніяких замовлень, привітались – і вже так приємно.

Якщо не розумієте мови гостя, як розумієтесь з ним?

Інтуїтивно можна зрозуміти, чого людина хоче. По погляду, по жестах, по тому, що вона показує. Приходять, наприклад, поляки. І хоч я взагалі не знаю польської мови, але розумію, чого вони хочуть. Так, десь польська схожа на українську. Але тут спрацьовує інше. Я їх перепитую, Ви хочете те і те, вони або погоджуються, або корегують мене. З турками важче, але знаходимо спільну мову.

Трапляють "тяжкі клієнти"?

Було різне. Але є пару людей, яких я пам’ятаю. Я не знаю їхніх імен, не пам’ятаю зовнішності, але пам’ятаю, що вони говорили і як важко було їх обслуговувати. Був випадок, коли прийшли два хлопці до нас. Це було взимку, на свята. Присіли ось тут. (Василь показує на один з центральних столиків – авт.) замовили пиво. Я старався пояснити їм концепцію поєднання шампанського і хот-догів. Вони  ще потім замовили хот-доги. І коли я їм їх приніс, перші їхні слова були: “Якого …. ти сюди прийшов?” У мене був ступор, я просто не знав, як реагувати. Потім я заспокоївся і подумав: для чого я буду нервуватись через них? І відповів: “Як для чого? Щоб прийняти Ваше замовлення” Потім вони ще розмовляли голосно і не надто ввічливо, а збоку сиділи гості з дітьми, то доводилось підходити і заспокоювати кілька разів.

Часто бувають такі випадки?

Нечасто, але бувають. Це як виклик. Виклик до тебе самого, до свого відношення до себе. Але найкраще, коли приходять такі люди, то будь-яку наступну людину, що приходить, ти любиш набагато більше. В десять-двадцять разів. Ти набагато більше її цінуєш. Прості питання, які кожного дня задають по сто, по двісті разів на день – і це нормально, але після таких випадків ти більше викладаєшся людині.

Якими правилами, принципами користуєтесь у своїй роботі?

Основні два правила, про які я завжди говорю, це те, що на роботі завжди важливий Твій настрій і Твої ноги. Робота офіціанта пов’язана з намотуваннями таких немалих кілометражів. Якщо у тебе щось не так з настроєм або ти не можеш сам себе якось мотивувати, не можеш підняти настрій людям, то далі вже неважливо, чи щось тебе болить чи ні. Ти будеш вже не такий щирий, як до того. З хорошим настроєм можна стерпіти все. Те, що зробив помилку, але пішов далі – виправився, вибачився правильно перед людьми, старався знайти якийсь компроміс. І можна перетерпіти навіть біль у ногах.

Які би Ви дали поради офіціанту-початківцю?

Не сприймати роботу офіціанта як прийом і виніс замовлення. Ніколи. Це все механіка: принести, занести, записати. Який би ти не був змучений, якщо не хочеш підходити до людей брати замовлення, то попроси свого напарника. Коли ти підходиш з поганим настроєм до людини, вона це бачить і відразу думає: куди я потрапила? Мало хто розуміє, що це важко і непросто. В мене був такий випадок. Був важкий день. Вже десь 11-12 вечора. В ресторан зайшла компанія, я до них підійшов. І одна жіночка з тої компанії до мене говорить: “Ви, напевно, цілий день працюєте і мені дуже приємно, що Ви зараз підійшли до нас і усміхаєтесь”. Це було класно. Не треба людям передавати якийсь негатив.

Що є предметом особливої гордості у Вашій діяльності?

Я дарую людям радість.

 

Коментарі (7)

  • Іван

   8 Жовтня 2015, 13:30
   Відповісти

   Дуже хороший хлопець!!!

  • leedus

   8 Жовтня 2015, 13:34
   Відповісти

   Люблю этого парня ! Всегда вежливый норм загнать может. Валына норм ) Приходил с девчонками оторвались хорошо ! Васька спасибо угодил )) обязательно к тебе приедем еще раз !

  • Свйрекс

   8 Жовтня 2015, 13:36
   Відповісти

   В харде стоит как Бог!Васек Нагибатор дурдом)подогнал норм баб 4 августа,спасибо. хороший парень

  • Чашка

   8 Жовтня 2015, 13:39
   Відповісти

   Парень красавчик!Просто Бог !

  • Марянка

   4 Квітня 2016, 22:39
   Відповісти

   Василь , просто надзвичайна людина сьогодні понеділок а він мені настрій на цілий тиждень підніс .. дякую за трояндочку , сердечко і кицюню =)

  • Інна

   29 Січня 2019, 17:28
   Відповісти

   Привітливий, щирий, хороший!

  • Юлія

   3 Лютого 2019, 00:02
   Відповісти

   Це дуже класний хлопець! Хожу в цей заклад тільки через нього та ще там дуже смачно!)

Коментувати

Ім'я*
Коментар*
Код*
  

Думки експертів

Особистості

Василь Савчишкін

Офіціант у "Шампанерії Х&Х"

Анонси

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов