Юрко Назарук

14 Жовтня 2010, 20:31

Вік: 29р.
Освіта: Львівський національний університет ім.Івана Франка, факультет міжнародних відносин
Захоплення: мистецтво, музика, серед останніх – польоти на пароплані та паротрайку. Намагаюсь шукати такі захоплення, які би давали нові враження.
3 проблеми ресторатора у Львові: Основна проблема полягає в тому, що більшість людей уявляє себе рестораторами і займається ресторанами, а мали би займатися зовсім іншим бізнесом. І тому в нас виходять дуже дивні ресторани, які не пасують цьому місту. Друга проблема – в тому, що якщо місто оголосило свою стратегію, в якій є наголос на туризм, міська влада має піти далі декларацій і робити реальні кроки та зміни, часом непопулярні для населення, а це сила волі . Зараз цього нема. Дозвільна система у Львові – це квест, який не будь-який ресторатор чи бізнесмен малого бізнесу може розгадати. І більше того, найбільша проблема того квесту в тому, що той, хто його організовує, змінює правила по декілька раз. Тому це суттєво заважає людині відкрити ресторан у Львові.
Улюблені ресторани, окрім своїх: нема. Є заклади, які мені подобаються. Це “Цукерня”, “Амадей”, “Світ кави” та інш. Тобто ті заклади, в яких мене не денервує перебувати. Ресторан – це простір, де  тобі комфортно і затишно. Якщо говорити про їжу, то я, наприклад, їм суші в “Японій хаті”, хоча набагато приємніше зробити їх самому десь на природі або вдома.  Подобається піца на дровах у всіх місцях, де її роблять. Якщо говорити про закордон, то подобаються драйвові паби в Закопаному, жидівські заклади в Кракові. Хоча останній “ресторан”, який мені сподобався, був під відкритим небом у Тайланді, біля дороги, посеред джунглів. Там стояли пластикові столи, а жіночка з цього села робила салат з папайї. Отой салат – це найсмачніше, що я їв останнім часом, бо та жінка вклала у нього свою душу- от для мене це власне і означає добрий ресторан.
Улюблені клуби: нема. Бо ше не відкрився.
Улюблена кухня: будь-які речі, які стосуються кухні, побудовані на емоціях. І будь-яка кухня найкраща тоді, коли людина, яка тобі готує, має непереборне бажання зробити тобі приємне і зробити тобі смачно. Це моя улюблена кухня.
Улюблений напій: коньяк

Як з’явилась ідея створення першого ресторану?

Якщо взяти перший великий проект - “Криївка”, то він дуже важливий для мене, бо саме він об’єднав трьох партнерів – Андрія Худо, Дмитра Герасимова і мене, в тому, щоб зробити холдинг емоцій “Фест”. Спершу я прийшов з  ідеєю створення “Криївки”, і домовились з хлопцями про 15. Дуже хотілося зробити такий проект, щоб побавитися з львівськими міфами і довести, що історія УПА є для нас реальною і цікавою.

Звідки взяли гроші на відкриття першого закладу?

Позичив.

Який проект є улюбленим серед ваших?

Улюблені всі. Кожним проектом живу близько року до його відкриття. Тому можна сказати шо вони дійсно народжуються? Багато людей можуть чотири роки відкривати ресторан – робити кухню, інтер’єр і все решта. Я, як правило, лише рік живу ідеєю. Тому про свої заклади знаю все. Я можу розказати все про масонів, УПА чи Мазоха. Мені це дуже близько і я переймаюся та живу цим. Я зустрічаюсь з львівськими євреями та вояками УПА, до нас приїжджають масони, ми видаємо книжки про Мазоха. Тому для  мене це не просто заклади, це цілий світ, у якому я живу і який подобається нашим клієнтам теж.

Що є предметом особливої гордості у вашій діяльності?

Те, що ми, зробивши 15 проектів, виконуєм свою місію. Ми реально зробили себе і місто кращим. І це не тільки пафосні слова, ми, можливо, лише трошки, але змінили обличчя міста. Воно стало бідьше посміхатися, воно стало кращим. І це важливо. Я гордий з того, що нам це вийшло. Що ми не схибили. І не поставили бізнес вищим за ідею.

Чого, на вашу думку, бракує Львову, щоб стати ресторанною столицею України?

А перед ним і не стоїть завдання стати ресторанною столицею України. Воно має стати комфортним містом для перебування. Місто має фантастичну атмосферу, і єдине, що від нас вимагається, то це не зіпсути його своїми ресторанами, ідеями і т.д. Для мене поняття доброго ресторану є там, де людина добре себе почуває, коли вона виходить з ресторану і посміхається, бо їй зробили добре. І коли місто буде таким, як добрий ресторан, коли ти з нього їдеш і посміхаєшся. Тоді  і буде столицею. І це не просто бізнес, це відчуття.

Яка, на Вашу думку, кухня буде найпопулярнішою у найближчі кілька років?

Смачна та проста. Не потрібно нічого вигадувати. Всюди в світі роблять те, що смачно. В Італії смачною є італійська кухня, в Іспанії – іспанська. Бо люди вкладають в неї свою душу, бо вони роблять це все життя. Ми не можемо вкладати душу, наприклад, в японську кухню. Ми можемо віддаватися нашій смачній та якісній кухні, вона завжди буде популярною. І це не лише українська, адже колись тут жили мадяри, угорці, вірмени, поляки і т.д. Чи доброю буде кухня, якщо ти купиш собі батон з банкою згущенки? Однозначно, так. Бо ти вибрав її сам. Чи це японська, чи українська – важко сказати. Ми не будемо ніколи в житті відрізняти кухню, це не є нашою точкою диференціації, вона має бути доброю, смачною і якісною.

 

 

Заклади

Думки експертів

Особистості

Андрій Дзюбан

Проекти: бістро «Немо», паб «Дублін», клуб "Культ"

Анонси

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов