Юрій Назарук : «Туристичні фірми з часом зрозуміють, що це класна фішка - водити туристів по кав’ярнях і ресторанах. І вони будуть задоволені і приїжджатимуть до Львова знову і знову»

15 Вересня 2008, 11:48

 Чи співпрацюють ваші заклади з туристичними фірмами у напрямку ресторанного туризму?

Ми свого часу у компанії виділяли людину, яка займалася конкретно туристичними фірмами і буде працювати з ними. Ми собі встановили, що ми займаємося враженнями. Відповідно ті туристичні фірми, які дарують враження, більше за то переживають – вони працюють. От наприклад, один Петро Радковець приводить більше туристів, ніж будь-які туристичні фірми. Бо він живе легендами, міфами. А наші заклади є підтвердженням цих міфів. Людина потребує цього.

А усі інші туристичні фірми, з якими ми попередньо хотіли працювати, для них головним чинником співпраці було якнайдешевше комплексне меню. Щоб вони привели 20-30 чоловік, ті поїли і пішли. І все. Чому не існує якихось сталих туристичних маршрутів – тому що реально немає куди водити. Куди водити? У піцерію? Маршрут по піцеріях? Бо маршрут має мати якійсь перелік легенд, міфів, які підтверджуються у тих чи інших закладах і окрім цього туристи  зможуть у закладі поїсти і приємно провести час.

Але ж є місця у Львові, до яких вже приходять не тільки поїсти?

От люди їздять на пивоварні. Бо там є музей пивоваріння, і окрім цього вони можуть там поїсти і випити пива. І це добре. В Криївку так само є черга туристів. В наших закладах з цим усе в порядку. Ми нормально працюємо, спілкуємося з туристичними фірмами, вони мають наші контакти. А водити по закладах, де немає для них нічого цікавого, окрім як просто поїсти…Звичайно, є різні потреби. Похарчуватися можна і у їдальні, а якщо йти за враженнями… Треба туристам, які приїжджають до Львова, трошки почекати.

Тобто, на твою думку, є брак тематичних ресторанів?

Безперечно.

Але є старовинні заклади з власною історією? Та сама «Віденська кавярня», яка працює з 19 століття…

Я сам є клієнтом цього закладу, але я не думаю, що вони ставлять акцент на тому, що вони існують більше 100 років. Я навіть і не знав, що заклад існує стільки років. Вони інше використовують: місце, добрий сервіс, сталу якість. Вони не живуть на тих давніх враженнях і міфах.

На твою думку, Львову непотрібні кав’ярні з історією?

Потрібні, але цим треба займатися. А це трошки складніше, ніж просто відкрити ресторан, його побудувати. Це цілий перелік засобів, якими треба створити атмосферу і подарувати людині враження і емоції, за якими вона туди приходить. А це – все до дрібничок. Усе має бути вивірене. А у нас такого немає, у нас трошки інший підхід.

Який саме?

Підхід людей, які займаються бізнесом не на рівні професіоналів. Тобто це для них другий чи третій бізнес. Тому воно так і виходить.

Тобто вони не є рестораторами, а людьми, які просто вкладають гроші?

А що таке ресторатор? Це людина, яка живе рестораном, розуміє потреби клієнтів. І часом той, хто обслуговує ресторан, теж може називатися ресторатором. А людина, яка має дві нафтові вишки і два ресторани – це не ресторатор. Це – інвестор. От Марк Зархін – він ресторатор, який переживає, спить і думає про свої заклади, він цим живе. І, відповідно, його заклади мають атмосферу, мають якість.

У Львові більше інвесторів чи рестораторів?

Інвесторів. Переконаний у цьому. У Галицькому районі розташовано близько 300 закладів. Є або так звані трудові колективи – бабці, які щось випікають, або інвестори.

Ти кажеш, що у Львові мало закладів, до яких можна було би привести туриста не тільки поїсти. Але вони є. То що ж турфірми можуть зробити у напрямку ресторанного туризму у Львові?

Нехай не роблять цікавих закладів, це їхня справа. Хтось робить кульки червоні, хтось робить звичайні. Це вже за бажанням. І те що ти кажеш про турфірми – я думаю, що це не проблема. Це бізнес. Якщо туристичні фірми матимуть потребу у турах по ресторанам – вони їх робитимуть. Нормальні туристичні фірми з часом зрозуміють, що це класна фішка. Що туристів можна буде водити по кав’ярнях і ресторанах, і вони будуть задоволені і приїжджатимуть до Львова знову і знову.

Знаю, у закладах, якими ти займаєшся («Криївка», «Мазох-кафе») вже проходять повноцінні екскурсії, зокрема про криївки туристам розповідає Петро Радковець…

Він приходить і розповідає все в загальному: що таке УПА, криївка, показує всі автомати. Він робить так, щоб усі люди, які до нас прийшли, були вражені і задоволені. Бо у своїх закладах ми намагаємося «піднімати» якісь нові теми, які стосуються Львова. От раніше у Львові мало чого можна було почути про Мазоха. А тепер? Що тільки не вигадують про Мазоха, про мазохізм… Це є інформаційний привід, це цікаво людям, тому про це говорять. І ми вже маємо туристичний маршрут до пам’ятника Мазоху. І туроператори самі роблять цей маршрут. Є у цьому маршруті потреба – є і туристичний маршрут.

Ти причетний до створення декількох оригінальних форматів закладів у Львові. Яких закладів, на твою думку, зараз бракує місту, і які зможуть у Львові прижитися?

Ми покажем до кінця року, якіJ. Я вважаю, що це маєть бути такі заклади, які роблять місто кращим. У Львові є японські ресторані, ірландські паби. Але треба зробити і львівський паб, зробити те, чим живуть тут. Ми зараз робимо єврейський ресторан в місці, де колись у Львові було гетто. Це ж класно, це ж ціла історія! І це не буде виключно кошерна їжа, це буде передача історії, передача інформації, цілої субкультури, кавалку Львова.

Чи оригінальні львівські заклади можуть стати мережевими?

Думаю, навряд. Хоча не факт, що ми не будемо робити ще одної «Криївки». Скоріше за все вона буде в Києві. Це не означає, що це буде франшиза, але це, можливо, буде мережа.

А по-друге, є певні брендові речі, які будуть притягувати. Це стосується кави, цукерень. Це асоціативний ряд, який пов’язаний зі Львовом. І на основі цих рядів можна робити заклади. Цукерня може бути мережевим закладом. І це добре, бо бренд міста поширюватиметься по Україні.

Окрім того, мережевими закладами можуть бути ті, які не мають стосунку до міста, але винайдені у Львові. Я гордий, що «Челентано» чи «Картопляна хата» - це є львівський бренд. Хоча він не має відношення до України, це трошки не наша культура, але все одно – це супер. Вважаю, що це вже, по суті, легенда українського ресторанного бізнесу.

KAVA

Коментарі (10)

 • Михайло Чинька aka IrishHighlander

  1 Жовтня 2008, 14:25
  Відповісти

  Сайт хороший, цікавий Але є малесеньке зауваження модераторам-адмінам сайту. Я не філолог, і можу помилятись, але на мою скромну думку "відзив" - калька з російського "отзыв" і трохи ріже українські вуха :) У нас є для цього слово "відгук". Був би радий, якби поправили.

 • Михайло Чинька aka IrishHighlander

  20 Жовтня 2009, 02:59
  Відповісти

  На мою думку,зроблено багато й не дарма. Створити заклад і вживити в нього ідею(чи то пак легенду) що буде формувати душу закладу у п.Назарука ВИЙШЛО. Львів став багатшим ,різноманітнішим і цікавішим -це факт. Місто лише від цього виграло. Але те що своє дітище треба плекати й берегти його честь,- справді важливо. Звісно,собака має гавкати,а караван іти... Кількість закладів це потужність холдингу,а як же якість товарів і послуг якими ви частуєте таких важливих для вас львів'ян ?

 • Петро з Мильного заводу!!!

  21 Грудня 2009, 19:52
  Відповісти

  А ти мене що забув, куди подів свого зеленого драндулєта, думаєш на своєму таракані L200 став мажорним тіпом, тоді зніми брудну гумку з хвостика, бо геть не личить!!!! Ти українець чи маланець????Козаки таких на палю саджали!!!

 • 22 Грудня 2009, 19:20
  Відповісти

  але ж люблять цього піська у місті...

 • Михайло Чинька aka IrishHighlander

  1 Жовтня 2008, 11:47
  Відповісти

  IMHO для того, щоб туристичні фірми водили своїх туристів по кнайпах, у них має бути хоч трохи душі, а не тільки добре розроблений імідж. Бо коли імідж без душі - виходить чиста комерція. А ще як бувають проблеми з сервісом, тоді взагалі... повний Пе. Не знаю чому, але мені ота комерція і сервіс в закладах пана Назарука відбиває всяке бажання їх відвідувати. Можу трохи по пунктах. 1) Культ. Перший в серії. Клуб "достойних" лівів'ян. Сама реклама якось ділить - от значиться у нас достойні, а деінде - якось не дуже. Не раз з друзями жартував - от всі достойні в підвальчику, а ми, ацтойні, тут. Півтора поверхами вище, за кулісами філармонії :) Культ якось пробував відвідати. Але перші ж секнуди спілкування з молодим наглуватим офіціантом, якому я видно у середньостатистичному одязі середньостатистичного львівського інжИнєра не видався "достойним" всяке бажання залишатись відбили. Назавжди. А ще один момент. Є така забавка-стрілялка, по ній кіно скоро вийде, Max Payne зветься. Так от, сходи-серпантин до Культового підвальчику з їх криваво червоним оформленням і світлом викликаюь стійкі асоціації з наркотичними снами Макса Пейна з забавки. Якось з поважним рестораном ніяк не асоціюється. 2) Криївка. Ніби все ОК. Але... Якось воно все кічово. Оці всі гвинтівки-гавтомати... Особливо дебільний револьвер, з якого можна вистрілити за додаткові гроші. Звук пострілу в замкнутому приміщенні за сусіднім столиком викликає бажання витягти щось своє, реальне, типу глока-17 і комусь ввалити кулю в голову. Або тому туристу, або тому дебілу, який цю послугу-атракцію придумав. І взагалі... попри всі понти "москалі є?" виникає дуууже стійке враження, що власне на кацапів-москалів заклад і розраховує :) Хоча... туристи - це передбачає сервіс. Не знаю як зараз, а коли я ходив в криївку, там були елементарні глюки з замками в кльозетах. І пиво таке,що згадувався фільм "Від заходу до свтанку" з діалогом - "А чого у вас пиво , як моча?" "Ну як чого? тому що ми в нього мочимся". 3) Мазох. Серівіс ніби ОК. Але ідея... А... Краще промовчу. Таке от...

 • Фея

  16 Вересня 2008, 07:03
  Відповісти

  Краще піти на пивоварню чим пити в Криївці 1броварню!!!?

 • пивний живіт

  17 Вересня 2008, 16:20
  Відповісти

  ага, і там броварня чи то розбавлена, чи саме по собі є таке паршиве

 • Barbaris Vulgaris

  24 Вересня 2008, 12:47
  Відповісти

  Цікаво, що для самого п. Назарука є важливішим, як для клієнта того чи іншого закладу громадського харчування, - концепція чи добре обслуговування з постійно смачним меню? Гадаю, друге. А у Львові якось поганенько з офіціантами, які турбуються про задоволення клієнтів, і меню часто-густо псується після того, як заклад "здобув ім'я"...ой, багацько можна ще недолыкыв перераховувати...

 • Михайло Чинька aka IrishHighlander

  1 Жовтня 2008, 12:51
  Відповісти

  Львівський паб уже є. Як показала практика "Корзо" і "Дубліна", намагання "копіювати ірландський паб" - в прицнипі фікція. Нема канонів ірландського пабу. Тобто якогось єдиного стилю в оформленні. Назва паб походить від PUBlic place, тобто публічного місця. Єдиного публічного місця, де можна вживати алкоголь. І тут власне, як казав в одному з творів Гарі Гарісон - "кнайпа - вона в будь якому кінці галактики кнайпа - є ємності з алкоголем, столи на яких вони стоять і стільці, де сидять ті, хто це п'є" (перепрошую за вільний переклад українською по пам'яті) Специфічне явище англійських чи ірландських пабів- не в стилізації, а власне в клубній атмосфері - збирається щовечора одна й та ж публіка, всі між собою знайомі, вітаються заходячи, а якщо й не знайомі особисто, то принаймі в лице одне одного знають. Весь бар(паб) "на своїй хвилі", є якісь свої, тільки цьому місцб притаманні родзинки. І в цьому власне свій прикол. Думаю, таких місць у Львові трохи є, тільки всі вони досить закриті назовні - якраз через свою пабову "клубність". Але якщо задатись метою - можна знайти. Скажем пану Назаруку далеко ходити не треба - піднятись вгору від "Культу" і відчинити двері в дзигівську "філу" :) Як на мене - кращий паб львова з кращими лівівськими барменами. І при чому - суто український :)

 • Олег

  16 Січня 2020, 21:25
  Відповісти

  https://burgershtat.com/ Онлайн – Ресторація «БургерШтат» – це найсучасніший, найкомфортніший та найсмачніший сервіс доставки справжніх українських бургерів у Львові. Ми співпрацюємо з українськими виробниками, поєднуємо професійність та нестандартні рецепти, а Ви отримуєте – смакоту. Так, ми працюємо для Вас щоденно, лише оберіть замовлення та оформіть замовлення! До речі, до будь-якого бюргера можна обрати додатки – котлети, сир, цибульку та ще багато чого іншого. Спробуйте наш сервіс доставки і Ви завжди будете обирати лише нас. https://burgershtat.com/

Коментувати

Ім'я*
Коментар*
Код*
  

Думки експертів

Особистості

Андрій Худо

Проекти: Ресторан «Криївка», кав’ярня «Діана на Ринку», «Мазох-cafe», Кав’ярня «Старенький трамвай», Перший український канапковий концепт «Вар’яти», Галицька Жидівська кнайпа «Під Золотою Розою», Ресторація-музей «Гасова лямпа», Фестиваль-ресторація «Лівий берег», «Найдорожча ресторація Галичини», «Львівська майстерня шоколаду», «Дім легенд», «Бернадинський дворик», ЧЕбуреки

Анонси

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов