Словник термінів

 • Еспре?со

  (іт. espresso — «вичавлений», «спресований»)

  міцна кава, зварена за допомогою нагрітої насиченої водяної пари, пропущеної через обсмажені, дрібно мелені зерна кавового дерева.

  Інші різновиди еспресо:

  Еспресо лунго (espresso lungo, італійською «lungo» — довгий, подовжений), також називають — кава по-американськи (caffe americano). Це звичайне еспресо, розбавлене до об'єму 75—95 мл. Подається у великих чашках, об'ємом близько 150 мл.
  Еспресо допіо (espresso doppio) — це подвійне еспресо (doppio — подвійний). Для приготування еспресо використовується вдвічі більше меленої кави. Об'єм готового напою такий же як і в лунго, але набагато міцніший.
  Еспресо рістрето (espresso ristretto) — на звичайну порцію кави для еспресо береться вдвічі менша кількість води, тобто близько 25 мл. У результаті отримують дуже міцний напій.
  Еспресо макіято (espresso macchiato) — це еспресо, поверхня якого підфарбована 1 столовою ложкою збитого молока. Італійською «мачіато» означає мелений.
  Еспресо кон панна (espresso con panna, переклад — з вершками), або еспресо таца д'оро (espresso tazza d'oro — золота чаша) — це еспресо зі збитими вершками.
  Еспресо романо (espresso romano, тобто по-римськи) — звичайне еспресо зі шматочком цедри лимону.
  Еспресо корето (espresso coretto, в перекладі — «приправлений») — еспресо, до якого додають лікер або горілку, грапу.

Думки експертів

Особистості

Василь Савчишкін

Офіціант у "Шампанерії Х&Х"

Анонси

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов