Словник термінів

 • Пиво

  алкогольний напій середньої міцності, який виготовляють ферментацією ячмінного, кукурудзяного або рисового солоду. Пиво характеризується специфічною гіркотою та ароматом, що надає йому хміль, а також здатністю до піноутворення. Процес виробництва пива називається броварством чи пивоварінням.

  Ель (англ. ale) - тип пива, що вариться із солодового ячменю з використанням пивних дріжджів верхового бродіння. Смак частково гіркий з сильним запахом та ароматом хмелю. Популярний в Англії, де термін часто є синонімімом до слова пиво. Ель до пізнього 17-го сторіччя був простим варивом дріжджів, води і солоду. Пиво тоді було дуже подібним продуктом, але із додаванням хмелю. Сучасний ель зазвичай варять на воді, багатій на сульфат кальцію, робиться з надбродячих дріжджів і обробляється при вищих температурах, ніж лагер, популярний в Сполучених Штатах. Блідий ель має вміст алкоголю до 5 %; темніший сильний ель  містить до 6,5 відсотків.

  Стаут (англ. Stout, букв. «міцний», «дебелий») - вид темного пива верхового бродіння, що виготовляється з використанням смаженого солоду або ячміню, хмелю, води та дріжджів. Ця назва виникла в англійській мові для позначення найміцнішого (зазвичай із вмістом алкоголю 7-8%) та найбільш густого сорту пива, що вироблявся тією чи іншою броварнею.

  Пшеничне - пиво з вмістом алкоголю, як правило, від 5 до 5,4 %, яке варять з використанням великої частки пшениці. Пшеничне пиво часто містить також підсолоджений ячмінь. Додавання пшениці надає пшеничному пиву легкого аромату і блідого кольору. Пшеничне пиво зазвичай виробляють за технологією верхнього бродіння. Пшеничне пиво вирізняється кремовою текстурою і солодким ароматом, а деякі марки мають відтінки банана і гвоздики.

   

Думки експертів

Особистості

Назар Щур

Адміністратор у піцерії, колишній старший офіціант у ресторані-клубі “Спліт”-Льві

Анонси

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов