Словник термінів

 • Аперити?в

  (фр. Ap?ritif від лат. aper?re «відкривати»)

  Зазвичай - алкогольний напій, що подається перед стравами. Має викликати апетит, слиновиділення і покращити травлення.

 • Баріста

  (іт. barista) — фахівець з приготування кави.

  За італійськими традиціями, баріста повинен готувати еспресо, його варіації — рістретто, лунго, а також напої на основі еспрессо — капучіно, латте, коретто тощо. Баріста — професія молода, їй приблизно 50 років. Найбильш вплівова організація в цієї галузі - SCAE, яка заснувала національні та світової чемпіонати баріста

 • Барбекю

  (англ. barbecue, фр. barbeque, скор. BBQ; від ісп. barabicu — яма священого вогню)

  спосіб приготування продуктів харчування (найчастіше - м'яса) на жару вугілля, що тліє, газу, що горить, або електронагрівача, а також назва самої страви, приготовленої в такий спосіб; обладнання, яке використовується для приготування продуктів таким способом; захід з приготуванням продуктів харчування в такий спосіб; особливий соус, що традиційно подається до м'яса, приготовленого в такий спосіб. Термін поширений у США і близький до традиційного для нас шашлика.

 • Бранч

  (англ. brunch, утворене з'єднанням двох англійських слів breakfast и lunch, першопочатково - сленг британських студентів)

  у США та Європі прийом їжі, який об'єднує сніданок і ланч. Зазвичай від подається по неділях (іноді - по суботах) між 11 та 15 годинами. Бранч складається з гарячих, проте легких страв. Часто в меню бранча входить вино. Бранч відбувається у невимушеній атмосфері з відчуттям, що "сьогодні не потрібно йти на роботу".

 • Дижестив

  (від лат. digestivus, фр. digestif — засіб, що сприяє травленню)

  загальна назва напоїв, що подаються в кінці їжі. Вважають, що дижестив допомагає перетравлювати їжу. У Середньовіччі, клди спирт використовувався лише в медицині,  у Франції в кінці трапези подавали напій на основі вина, цукру та прянощів.

 • Еспре?со

  (іт. espresso — «вичавлений», «спресований»)

  міцна кава, зварена за допомогою нагрітої насиченої водяної пари, пропущеної через обсмажені, дрібно мелені зерна кавового дерева.

  Інші різновиди еспресо:

  Еспресо лунго (espresso lungo, італійською «lungo» — довгий, подовжений), також називають — кава по-американськи (caffe americano). Це звичайне еспресо, розбавлене до об'єму 75—95 мл. Подається у великих чашках, об'ємом близько 150 мл.
  Еспресо допіо (espresso doppio) — це подвійне еспресо (doppio — подвійний). Для приготування еспресо використовується вдвічі більше меленої кави. Об'єм готового напою такий же як і в лунго, але набагато міцніший.
  Еспресо рістрето (espresso ristretto) — на звичайну порцію кави для еспресо береться вдвічі менша кількість води, тобто близько 25 мл. У результаті отримують дуже міцний напій.
  Еспресо макіято (espresso macchiato) — це еспресо, поверхня якого підфарбована 1 столовою ложкою збитого молока. Італійською «мачіато» означає мелений.
  Еспресо кон панна (espresso con panna, переклад — з вершками), або еспресо таца д'оро (espresso tazza d'oro — золота чаша) — це еспресо зі збитими вершками.
  Еспресо романо (espresso romano, тобто по-римськи) — звичайне еспресо зі шматочком цедри лимону.
  Еспресо корето (espresso coretto, в перекладі — «приправлений») — еспресо, до якого додають лікер або горілку, грапу.

 • Кава

  (Каффа — назва провінції в Ефіопії)

  Напій, що виготовляють зі смажених плодів (бобів) кавового дерева. Кава — стародавній напій, який має багату історію. За деякими оцінками, кавовий напій є другою за об'ємами споживання речовиною на Землі після води. Споживання кави вже давно набуло ознак окремої культури, оспіваної митцями різних епох. Містить у своєму складі кофеїн

 • Ланч

  (англ. Lunch)

  В англомовних країнах скорочення, утворене від Luncheon, що означає  прийом їжі в полудень. В англомовних країнах у XVII сторіччі використовували іншу назву -  dinner. Ця назва іноді використовується для означення прийому їжі в полудень у Великобританії та частково у Канаді. У США термін dinner використовується, але для прийому їжі пізніше полудня, а з  XIX ст. означає їжу вночі, витіснивши традиціну назву вечері — supper. У той час supper почав означати прийом їжі ще пізніше, аж до півночі.

 • Пиво

  алкогольний напій середньої міцності, який виготовляють ферментацією ячмінного, кукурудзяного або рисового солоду. Пиво характеризується специфічною гіркотою та ароматом, що надає йому хміль, а також здатністю до піноутворення. Процес виробництва пива називається броварством чи пивоварінням.

  Ель (англ. ale) - тип пива, що вариться із солодового ячменю з використанням пивних дріжджів верхового бродіння. Смак частково гіркий з сильним запахом та ароматом хмелю. Популярний в Англії, де термін часто є синонімімом до слова пиво. Ель до пізнього 17-го сторіччя був простим варивом дріжджів, води і солоду. Пиво тоді було дуже подібним продуктом, але із додаванням хмелю. Сучасний ель зазвичай варять на воді, багатій на сульфат кальцію, робиться з надбродячих дріжджів і обробляється при вищих температурах, ніж лагер, популярний в Сполучених Штатах. Блідий ель має вміст алкоголю до 5 %; темніший сильний ель  містить до 6,5 відсотків.

  Стаут (англ. Stout, букв. «міцний», «дебелий») - вид темного пива верхового бродіння, що виготовляється з використанням смаженого солоду або ячміню, хмелю, води та дріжджів. Ця назва виникла в англійській мові для позначення найміцнішого (зазвичай із вмістом алкоголю 7-8%) та найбільш густого сорту пива, що вироблявся тією чи іншою броварнею.

  Пшеничне - пиво з вмістом алкоголю, як правило, від 5 до 5,4 %, яке варять з використанням великої частки пшениці. Пшеничне пиво часто містить також підсолоджений ячмінь. Додавання пшениці надає пшеничному пиву легкого аромату і блідого кольору. Пшеничне пиво зазвичай виробляють за технологією верхнього бродіння. Пшеничне пиво вирізняється кремовою текстурою і солодким ароматом, а деякі марки мають відтінки банана і гвоздики.

   

 • Снэк

  (від англ. snack — «легка закуска»)

  прийом їжі, головна мета якого - затамування почуття голоду між сніданком, обідом, вечерею

Думки експертів

Особистості

Любов Федоренко

Проекти: "Цукерня"

Анонси

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов