Майкл Дон: " Бургери їли, їдять і будуть їсти."

19 Серпня 2015, 12:49

Ресторатор, співвласник групи компаній «Мировая карта» Майкл Дон про ресторанний тренд найближчого майбутнього:

– Вулична їжа – це цікаво. Це один із варіантів харчування поза домом. Що важливо: цей формат просуває ідею не готувати вдома. І для мене як ресторатора це дуже добре. Щоправда, мені як споживачеві це не цікаво.

Мода на бургери? Бургери їли, їдять і будуть їсти. Але довго це не буде трендом. Сьогодні це тренд, тому що у споживачів немає зайвих грошей. Як виникає подібна мода? Є попит на середній рахунок 120 гривень – і всі підганяють свій середній рахунок до 120 гривень. Або на рахунок 180 гривень у сегменті трохи вищому. Бургер у цьому плані – добре рішення. Але все минає, і ця мода мине. У Франції 5–7 років тому теж почали їсти бургери, але потім швидко заспокоїлися. Хтось бургери продовжує їсти, проте культ минув.

Тренд, який скоро прийде, це здорова їжа. Ми рано чи пізно маємо перейти в це річище. Я підписався на кілька блогів американських ресторанів. Так от, зараз уряд США намагається змусити всі ресторани вказувати склад продуктів: білки, жири, вуглеводи, калорії тощо. Ця вимога мала набути чинності з 1 липня, але відклали на півроку, тому що не всі ресторани були готові. Але їх дотиснуть. Це, звичайно, зіпсує життя рестораторам, бо однаково найсмачніше – те, що смажиться на вершковому маслі.

Проте населення планети стає більш цивілізованим, починає думати про своє здоров’я. Думати не стільки про те, скільки років прожити, а і про те, як їх прожити. Якість життя – це дуже важливо. Як результат: продажі біопродуктів щороку подвоюються або потроюються. Почали з’являтися біоресторани, але цей сегмент поки в зародку. У нас є ідея відкрити біоресторан. Ми знаємо, де взяти для нього продукти, як їх постачати. Але це все в майбутньому, коли стабілізується валютна ситуація у країні. Щось будемо вирощувати самі – маємо власну ферму.

Тренд, який ми вже запровадили – система персонального заохочення замість системи знижкових карток. Їх ми свого часу ввели одними з перших, і першими ж від них відмовилися. Ці картки наповнили сьогодні весь Київ, вони є у всіх: у ресторанів, супермаркетів, заправок. Це вже не лояльність до клієнта, ідея просто втратила сенс. Усі піднімають ціни й роблять знижку. Ми вирішили від цього піти. Водночас ми не втратили клієнтуру, відтоку відвідувачів не сталося. Були деякі клієнти, які ображалися. Але ми говорили з кожним, пояснювали, що нам приємніше подарувати гостю келих вина або щось ще на знак подяки за його лояльність. Ми витрачаємо дуже багато коштів на те, щоб забезпечити персоніфіковане ставлення до клієнта, ведемо CRM-бази. Гість має відчувати, що його люблять, що в ресторані його знають на ім’я та по батькові. Тоді йому захочеться прийти з другом, показати, як у цьому ресторані до нього добре ставляться. Проходить гість повз барну стійку, а бармен вже готує його улюблене капучіно, або латте, або щось ще. Це приємно.

Сьогодні життя тече дуже швидко. Люди дуже зайняті. Ми піцу готуємо дуже швидко: від замовлення до виносу минає не більше 15 хвилин. Начебто недовго, але іноді в людини немає і цього часу: потрібно під’їхати, зайти, вийти. Тому доставляння – це ще один затребуваний сервіс. Водночас така послуга, як pre-online замовлення, поки не користується популярністю. Але я сам іноді так замовляю. Не виключено, що це стане трендом згодом.

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Андрій Худо

  Проекти: Ресторан «Криївка», кав’ярня «Діана на Ринку», «Мазох-cafe», Кав’ярня «Старенький трамвай», Перший український канапковий концепт «Вар’яти», Галицька Жидівська кнайпа «Під Золотою Розою», Ресторація-музей «Гасова лямпа», Фестиваль-ресторація «Лівий берег», «Найдорожча ресторація Галичини», «Львівська майстерня шоколаду», «Дім легенд», «Бернадинський дворик», ЧЕбуреки

  Анонси

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов