Сергій Дідковський про ресторани як бізнес, в якому Україна може конкурувати на світовому ринку

29 Липня 2015, 06:33

Головний редактор XXL.ua та PR-стратег "Ольшанський і партнери" Сергій Дідковський  про ресторани, як один з видів бізнесу, в якому Україна може конкурувати на світовому ринку

Ресторан – найчесніший бізнес. Твоєму клієнтові або комфортно і смачно у тебе, або ні. Тому на цьому ринку виживають тільки сильні, чесні й відповідальні гравці.

Українець любить їсти і пити. Так склалося з часів заселення території сучасної України людьми, які надавали перевагу землеробству і осілому способу життя. На рівні кліше склалася думка, що Україна - це борщ, сало, хліб, м'ясо та плодоносні дерева. Кліше не виникає на рівному місці, але ототожнення нас з "базовим набором їжі" рівне твердженню "кожен українець ходить в шароварах і ловить ротом літаючі вареники".

Гастрономічне кліше є в кожної нації. Італійців асоціюють з пастою та піцою, французів - з багетом і вином, німців - з пивом і сосисками, росіян - зі щі і пельменями, японців - суші. Існує усний термін - національна страва. Українському ресторанному ринку в ньому вузько, тому наші ресторатори готують страви зарубіжних кухонь не гірше, ніж в оригіналі. Повертаючись до тез "українець любить їсти" і "ресторан - найчесніший бізнес", виникає умоглядний висновок: ресторани - найпрогресивніший вид бізнесу в Україні.

Перша причина - ресторани мобільні. Вони швидко прилаштовуються у світові тренди і створюють власні.

Друга причина - усереднений ресторатор володіє відкритим мисленням, а значить готовий до експериментів. Абсолютно точно, чим швидше змінюється світ, що нас оточує, тим менш ефективними стають ті види бізнесу, які відрізняються консервативністю і неповороткістю.

Третя причина - грамотний підхід до бізнесу дозволяє отримувати високий прибуток з низькими капіталовкладеннями. Рентабельність бізнесу може досягати сотень відсотків.

Четверта причина - висока конкуренція між ресторанами за свого клієнта. Тому що конкуренція - основа розвитку конкретного підприємства і ринку в цілому.

П'ята, і найголовніша причина - додана вартість у ресторанному бізнесі формується виключно чесністю. Свіжі та правильні інгредієнти, оформлені у смачну страву, принесену ввічливим і уважним офіціантом в чистому і стильному ресторані - це ваш прибуток.

Враховуючи зазначені причини, поміщені в українську живильне середовище "любителів поїсти", саме ресторани мають шанс стати флагманом розвитку української економіки. Тільки в Києві на місяць відкриваються десятки нових місць, в яких годують і напувають. По київських ресторанах можна вивчати географію. Ресторатор Дмитро Заходякін відкрив мексиканський ресторан “The Burger Mexico”. Раніше ресторатор Клара Булгакова відкрила “Arbequina” c акцентом на іспанську кухню, а Сергій Гусовський - характерний грузинський "Шоті". Ресторанів з італійської, японської та французької кухнями в Києві якщо не сотні, то впевнені десятки.

Практично всі світові гастрономічні тренди з високим рівнем обожнювання і ефективності реалізовані в Україні. Дмитро Заходякін ввів моду на бургери і коктейлі, Сергій Гусовський - на правильну італійську кухню, Вікторія Пархоменко зі своїм рестораном “Клюква&Брюква” реалізувала популярну за кордоном концепцію локальної кухні, а творець "Фестивалю вуличної їжі" Роман Тугашев довів київським містянам привабливість, власне, вуличної їжі. Маленький "Кіфлік" приніс до Києва закарпатську гастрономію, а, припустимо, бельгійську кухню ще з початку 2000-х років культивують пивні кафе “Belle Vue” і “Le Cosmopolite”.

І це тільки Київ. В Одесі є Савва Лібкін зі своїми легендарними "Компот", "Стейкхауз", "Тавернетта", а у Львові - Вардкес Арзуманян з "Mons Pius" і "Кентавр".

Ресторанний ринок, крім того, є найпотужнішим медіумом розвитку культури і комунікацій. В Україні стало можливим зустрічатися і спілкуватися за ресторанним столом, а не в кухні. Була зломлена радянська догма "їсти потрібно вдома, а в ресторани ходять хапуги, злодюги і повії". Мислення відвідувачів ресторанів стає ширшим, а разом зі споживанням страв інших, зарубіжних кухонь, людина стає трохи ближчою до цінностей і особливостей інших народів.

Їсти й пити поза домом - чудово, а ресторани в Україні - один з небагатьох видів бізнесу, в якому наша країна може конкурувати на світовому ринку.

KAVA, за матеріалами segodnya.ua

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Андрій Дзюбан

  Проекти: бістро «Немо», паб «Дублін», клуб "Культ"

  Анонси

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов