Найсмачніші ресторани у Львові у 2014 році за версією ресторатора

20 Грудня 2014, 12:52

Щороку львівській ресторатор публікує список закладів, куди ходить сам і рекомендує іншим. Минув рік - і з'явився новий список від Вардкеса Арзуманяна.

Закінчився рік і я, за вже сформованою традицією, хочу назвати ті заклади, які порадували мене в цьому році. Але спочатку про те, звідки ця ця традиція взялася.

Так складається, що протягом багатьох років мене запитують про рекомендації куди піти у Львові. І з метою спрощення цього завдання ось уже третій рік всіх зацікавлених я відправляю в свій жж, де традиційно наприкінці року складаю список "своїх місць". Я не виключаю, що є величезна кількість інших закладів, в яких продають якісь дешеві хінкалі і недорогі борщі. Не виключаю також, що хтось може зі мною не погодитися. У своїх оцінках я виходив тільки з одного - мені подобається позиція людей, які створили ці заклади. До речі, про позицію. Виникало багато розмов і суперечок щодо оцінок, поставлених на премії "Соль". В обговореннях премії, ми, члени журі, прийшли до єдиної думки, що ми оцінюємо позицію, а не бізнес. Я розумію, що є категорія людей, для яких будь-яка позиція - це бізнес, але я не особливо розраховую на розуміння з їхнього боку.

Загалом, немає кращої оцінки, ніж вдячність людей. Рейтинг - це вдячність + економіка, і нікуди від цього не подінешся. Але можна по-різному досягати цих цілей. Я не розкрию особливої таємниці, сказавши, що у Львові склалися певні і, я вважаю, правильні відносини між основними гравцями ринку, які дозволили нам створити те, що щодня бачать туристи і львів'яни. Це все стало можливим завдяки тому, що кожен з нас добре розумів, яким ми хочемо бачити Львів і протягом вже багатьох років це дозволяло нам спокійно інвестувати у Львів нашої мрії. Така співпраця дала нам можливість не вчиняти певних помилок. Сьогодні ринок інший. З'явилося дуже багато бізнесу, часом непорядного. На жаль, доводиться стикатися навіть з тим, що елементарне зобов'язання щодо виплат зарплат цей бізнес не виконує, не кажучи вже й про інші непорядні вчинки.

Мені б дуже не хотілося, щоб тенденція споживчого відношення до міста стала темою, яку будуть обговорювати між собою Кумпель груп, Фест і Рестарон. Повірте, кожен з нас вміє радіти успіхам та досягненням один одного та інших успішних проектів, що ми і робимо протягом багатьох років, і ми б хотіли, щоб так радіти вміли все. Ресторанна культура не повинна перетворюватися на майданчик для зганяння злості і невдоволень, негативного обговорення учасників і гостей. Ресторанна культура - це любов і гостинність, а у Львові цій культурі кілька сот років.

Я бажаю успіху всім і вітаю з наступаючим Новим роком і Різдвом!

А тепер про список закладів, які мені подобаються.

1. Світ кави

Я дуже люблю і поважаю Маркіяна. Це людина, яка несе в собі позитив і обожнює те, чим займається. Я дуже радію, коли десь у Києві чи Одесі мені подають каву, обсмажений Маркіяном - це частинка Львова. І особисто мені однаково, чи присутній Світ кави в якихось рейтингах, для мене Маркіян кращий.

 

2. Майстерня шоколаду

Я в дитинстві крав шоколад :) Шоколадний Львів, який створили в одному невелиxкому проекті мої друзі з Фесту, сьогодні присутній у багатьох містах України. Це теж частинка Львова, яку багато забирають з собою у вигляді гастрономічного сувеніра. Я пам'ятаю наші довгі дискусії на робочих групах в "Раді конкурентоспроможності міста" на тему створення гастрономічних сувенірів міста. Вважаю, що хлопцям це вдалося і вони в моїх очах кращі.

 

3. Цукерня

Я поважаю Любу і Свєту, людей, які так трепетно ставляться до традицій "солодкого Львова". Цукерня - це вже львівська традиція.

 

4. Чорний кіт

Це проект Лесі та Андрія Іонових. Кияни, та й не тільки вони, пам'ятають їх Вероніку, як заклад з обов'язковим відвідуванням. Всі їхні проекти давно на вустах львів'ян та гостей. Я знаю ставлення Лесі і мені дуже подобається це відношення. Чорний кіт - це заклад в якому я іноді ховаюся і їм із задоволенням.

 

5. Кафе 1

Це дітище Марка Зархіна. Дуже атмосферний, львівське, гостинне і миле місце.

 

6. Дарвін

Дарвін був пробою пера Марка і я вважаю що дуже вдалою пробою. Чекаю розширення. На скільки я знаю, це входить в плани компанії і вони готуються нас здивувати.

 

7. Green

Відносно молоде заклад. Належить дуже захопленим людям, з якими я не знайомий, але мені дуже подобається їхнє ставлення до свого дітища. Наскільки я зрозумів, хлопці знають толк в "гріні", самі його вирощують і у них це добре виходить.

 

8. Familia wok & pasta

Не знаю ні прізвища ні імені, але ставлення правильне і я буду радіти їхнім успіхам.

 

9. Фелічіта

Піцу я їм тільки тут. Компанія з Луцька, дуже привітний і гостинний персонал. Піцерія гармонійно влилася у львівську гостинність.

 

Начебто я нікого не забув, перерахував все те, що мені подобається, але це не виключає того, що є величезна кількість інших місць, які львів'яни люблять.

П.с мої закладу відсутні в цьому списку виключно через мою скромності :)

Читайте також: 

Найсмачніша їжа у Львові за версією ресторатора

Найсмачніша їжа у Львові у 2013 році за версією ресторатора 

 

 

 

 

Коментарі (1)

  • Уляна

   22 Грудня 2014, 10:36
   Відповісти

   хотілося б почитати думку Вадо про заклади поза межами історичного центру - Сихів, Наукова, Любінська, Городоцька і т.д. Бо з року і рік рекомендуються практично ті ж кафешки, які львів'яни вже знають вздовж і впоперек... А як з окраїнами Львова? Що і де можна смачного можна з'їсти там?

Коментувати

Ім'я*
Коментар*
Код*
  

Думки експертів

Особистості

Світлана Роман

Проекти: "Цукерня"

Анонси

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов