Непрохані гості: як ресторатори боряться з жебраками

14 Липня 2013, 11:02

Літні майданчики - це не лише свіже повітря, квіточки у горщиках та можливість помилуватися міським пейзажем. Літні майданчики - це також бізнес. І не тільки рестораторів. Щойно кнайпи облаштовують на вулиці відкриті тераси, окрім звиклих відвідувачів, сюди також починають заходити і непрохані - жебраки. Для них це бізнес.

"Подайте, будь ласка, дитині на операцію", "Дай гроші, інакше прокляну", "На шматочок хліба" - варіантів прохань безліч. Є такі, що подають, аби відчепилися, інші - не дають принципово, бо як давати, то й ходити не будуть. Проте якщо гість ресторану у якийсь спосіб потерпає під непроханих відвідувачів, очевидно, враження від відвідин ц нього залишаються негативні. А це вже мінус для ресторатора.

Зі зростанням конкуренції у Львові місцеві ресторатори просто мусять дбати про комфорт своїх гостей. Яка би не була смачна їжа і приємна компанія, якщо гість матиме неприємну сутичку з жебраками, є дуже великі шанси, що наступного разу він обере для відпочинку інше місце.

Як львівські ресторатори боряться з жебраками - вони розповіли Kavi.

fedorenko4911_1.jpgЛюбов Федоренко

Ми неодноразово стикались з проблемою жебрацтва. Був навіть один випадок, коли у кав’ярню “залетів” бомж. Всі відвідувачі розбіглись, нам довелось викликати охорону, щоб якось вигнати бродягу. Я вважаю, що такі питання повинні вирішуватись на рівні міста, адже наше місто – туристичне. Влада повинна це розуміти і приєднатись до вирішення цієї проблеми. Жебраки стали дуже агресивними, вони говорять погані слова, плюються, крадуть, можуть підкинути щось в тарілку. Тому, думаю, цю проблему потрібно якось вирішувати усім разом.

zarxin_0239.jpgМарк Зархін

Така проблема є. І зазвичай, вони просять не для себе, це бізнес, кримінальний бізнес. В основному жебраки заходять на тераси. Там їх відганяють офіціанти, які працюють на літніх майданчиках. Але вони все одно заходять, дратують людей. Зараз жебраків відганяють лише офіціанти та адміністратори. Якщо їхня кількість збільшиться, то будемо брати охорону.

110525_arzumanan2.jpgВардкес Арзуманян

Цього року жебраків побільшало, і таке враження, що вони стали нав’язливіші, нагліші, і спроби нашого персоналу відгородити гостей від них дуже часто закінчуються хамством і агресією. Я думаю, що це добре організований бізнес, за ними хтось стоїть. Ми інколи пропонуємо їм просто поїсти, якщо вони голодні, але вони в категоричній формі відмовляються, а натомість вимагають грошей – не просять, а вимагають. Одного разу я був свідком, як цигани просили гроші, а міліція їх подала. Хоча реакція, мені видається, мала би бути зовсім іншою. Ніхто не говорить, що такого явища як жебрацтво нема у Європі. Воно там є, але не в такому виді, в якому воно є у нас – його багато та воно агресивне. Відвідувачі невдоволені цим явищем у Львові. А в такому місті як Львів, тобто туристичному місті, напевно, повинні бути якісь служби, які мали би вирішувати цю проблему. Є досвід деяких країн, де діє туристична поліція, до обов’язків якої входить оберігати і створювати туристу хорошу думку про місто. Думаю, правильним було би запровадити такі служби у Львові, аби вони оберігали те, що ми так довго створювали – образ туристичного Львова.

dzuban-portet.jpgАндрій Дзюбан

Ми з жебраками не боремось. Ми маємо чіткі інструкції для персоналу, аби не впускати їх на територію закладу. Усі - від офіціанта до бармена, шеф-кухаря - проінструктовані, тому, загалом, з такою проблемою не стикаємось. я би не сказав, що кількість жебраків зросла. Як правило, це ті самі люди, які знають, що до нас заходити не можна. Не думаю, що це є тотальною проблемою як от, наприклад, затори у Львові.

Kava

Коментарі (3)

  • Роман

   15 Липня 2013, 10:51
   Відповісти

   серед цих закладів Тарон найкращий, так тримати )

  • Валентина

   15 Липня 2013, 14:08
   Відповісти

   Якось так виглядає, наче про псів якихось говорите! Звичайно ж, кому захочеться, аби немита, вульгарна особа крутилася біля нього під час обіду чи вечері!? Це так, кожен прагне відгородити себе від такого. Але дуже неприємно читати слова про те, що "Львів туристичний" і бавити треба тільки туриста. А якщо людина в брудному одязі після роботи прийшла в кафе, то вона обов'язково - бомж і її треба гнати в три шия! Львів за останні роки дуже піднявся в очах туриста, але втратив щось моральне в очах свого жителя.

  • Олег

   20 Січня 2015, 00:26
   Відповісти

   Валентина (дописувачка вище) мабуть не знає для кого збираються ці гроші. Даю палець на відріз що вона ні разу не була в притулку чи лікарні для потребуючих. Там, де її допомога потрібна насправді. Мабуть вона б дуже здивувалась як живуть хазяї і кришувальники різнотипних жебраків. Основне правило коли до вас підходить жебрак - не давати НІ КОПІЙКИ. Суть не в грошах, а в тому що ви всім своїм виглядом маєте показати що він нічого не отримає. Я ще інколи додаю міцне словечко особливо настирливим. Наче вітром здуває.

Коментувати

Ім'я*
Коментар*
Код*
  

Думки експертів

Особистості

Маркіян Бедрій

Проекти: “Світ кави”

Анонси

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов