Чи повинні фахівці з ресторанного консалтингу мати власні успішні ресторани?

12 Квітня 2013, 17:06

Чим більше з'являється ресторанів, тим більше стає спеціалістів, які за певну плату готові надавати рестораторам консалтингові послуги. Kava вирішила поцікавитися у рестораторів, що вони думають про те, що якісні  консалтингові послуги рестораторам можуть надавати лише ті особи, які мають власні успішні ресторани. Бо інакше, що їм заважає відкрити власні успішні проекти?

Андрій Худо (Львів)

1346772266title903203053.pngЯкщо немає конфлікту інтересів, то, звісно, консалтингові компанії можуть займатись ресторанним бізнесом. Наприклад, консалтингова фірма консультує людину, а потім – на тій же території відкриває щось краще. Людина може займатись чим хоче – консультувати, мати власний бізнес. Якщо компанія консультує людину, то повинна в цьому розбиратись, мати досвід. Адже є такі консалтингові компанії, які не розуміються в тому, що вони роблять. Якщо людина розуміється в ресторанному бізнесі – вона пройшла шлях від офіціанта до бармена чи управляючого рестораном, то, звісно, що не обов’язкового для того, щоб вона мала свій ресторан. Питання, хто потребує цих послуг, на кого вона орієнтується, хто є її клієнтом. Якщо клієнту пасує людина, яка розуміється і має ресторанний бізнес, то я не бачу в цьому ніякої проблеми.

Вардкес Арзуманян (Львів)

Vardkes_Arzumanyan_170.jpgЯ думаю, людина, яка надає консалтингові послуги, повинна мати уявлення про ресторанний бізнес і не просто уявлення, а й відповідну освіту. Ця людина повинна брати участь у всіх процесах, що відбуваються в ресторані. Неможливо консультувати, не знаючи теми. Консалтинг – це те, що стоїть вище практики. На жаль, в Україні сам ресторанний бізнес як наука – дуже молодий. І сказати, що сьогодні є знання, які передаються, і можна отримати освіту, напевно, буде неправильним. Основні знання отримуються у спілкуванні з практиками. Правильно здійснювати консалтинг можуть практики. Я знаю дуже багато випадків, коли люди, далекі від ресторанного бізнесу, знаючи трошки маркетинг, пробували зробити щось подібне. Але це закінчувались тим, що все, за що вони брались, просто руйнувалось, а ці компанії просто закривались. З іншої сторони, є інший досвід. Люди, які професійно займаються ресторанним бізнесом, які знають його набагато краще, аніж інші, займаються професійним консалтингом і користуються успіхом, їхні компанії процвітають. Консалтинг – це справжня наука, це справді праця великої команди, яка володіє усіма інструментами – починаючи від маркетингу і закінчуючи якимись операційними моментами, які є в ресторанах. Я вважаю, що цим повинні займатись практики.

Андрій Іонов (Львів)

ionovvvv.jpgТі, хто займаються консалтингом, не можуть мати власних ресторанів. Там мають працювати професіонали зі спеціалізованою освітою. Хоча вона не є обов’язковою, головне, аби люди розумілись у своїй справі, якісно надавали послуги. Досвіду такого, щоб самі ресторатори надавали консалтингові послуги, немає. Він не є настільки поширеним. Як правило, ті ресторатори, які займаються, наприклад, франчайзинговою діяльністю, то в межах своєї франчайзингової діяльності можуть надавати консалтингові послуги. Також мені відомі факти, коли господарі ресторанів готові за певні гроші організувати консалтинг. Хоча зараз це не є поширено. Але, наприклад, в Києві за гроші можна піти на кухню ресторану і вчитися. Починається така діяльність. Консалтинг – це така вузькоспеціалізована діяльність, якою треба займатись так само шалено, як і всім решта. Не може бути компромісів. Якщо господар ресторану займається своїм рестораном або ресторанами, він може робити це добре тільки тоді, коли для нього це є основна діяльність.

 Cавва Лібкін (Одеса)

555481_4445757787969_166935714_n.jpgДо того ж, успішні ресторани. Тільки успішні. Всі інші консультанти, як правило, “ділові імпотенти”.

Записала Наталія Іскра

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Руслан Сорочинський

  Кухар проектів: кафе-бар “Троянда”, ресторан “Спліт”, ресторан “Прага”

  Анонси

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов