Зі збільшенням кількості іноземних туристів ціни у львівських ресторанах не зростуть

5 Липня 2012, 15:56

KAVA вирішила з'ясувати у львівських рестораторів та експертів, чи з відкриттям нового львівського аеропорту з'явилась загроза підняття цін у львівських ресторанах

Вікторія Довжик, в.о. начальника управління економіки ЛМР

Питання збільшення кількості іноземних туристів не буде прямо впливати на цінову політику. Можливо, це буде стимулом появи ресторанів високого класу, розширення цих ресторанів. Величина збільшення туристів – це постійна величина. Чим краще місто буде приймати гостей, тим і збільшуватиметься їхня кількість. П’ять мільйонів – це пропускна здатність аеропорту. Але ніхто не каже, що їх буде саме стільки. Завдання рестораторів – показати хороший сервіс у місті.Ціну формує ринок. Нелогічно піднімати ціни, щоб заохотити туристів. Сфера ресторанно-готельного ринку Львова – дуже розвинена. Ресторатори знають свій ринок, знають, як працювати з великою кількістю бізнес-туристів. Ціна є сформованою відповідно до попиту. І сформованою вона є дуже давно. Те, що збільшиться кількість туристів, буде стимулювати створення більшої кількості ресторанів високого класу.

Вардкес Арзуманян, ресторатор (група ресторанів "Рестарон")

Думаю, що з початком роботи львівського аеропорту на повну потужність буде затребуваний новий формат закладів. Львів’яни не є дуже заможними, тому існуючі заклади працюють на їхню платоспроможність і того внутрішнього туриста, який сьогодні приїжджає до Львова, тому ці заклади є затребуваними. Дуже помилково думати, що ціни самі по собі формуються і їх можна піднімати настільки, наскільки власник хочу заробити грошей. Є попит, є платоспроможність і є позиціонування того чи іншого закладу. Так, звичайно, у Львові нема закладів еліт-класу. Не виключено, що львівський аеропорт притягне до Львова нову якість туриста – більш заможного,  котрий потребуватиме саме такий тип закладів. Так це вже інша історія. Може, такі заклади і з’являться. Але існуючий бізнес уже затребуваний і затребуваний самими львів’янами та внутрішніми туристами.

Ігор Шевельов, ресторатор (Fast Food Systems)

Абсолютно впевнений, що в зв’язку з цим, точно ні. Який зв'язок? Збільшення гостей ресторанів за рахунок збільшення пасажиропотоку аеропорту? В найближчий рік аеропорт планує підняти кількість пасажирів до 1 млн. в рік (до цього потрібно ще дожити). Якщо припустити, що кожен пасажир затримається на 2-3 дні – це (в середньому) додасть біля 6,5 тис. людей в день, що складе 8-8,5% від населення міста. При умові існуючої конкуренції і кількості кафе та ресторанів в місті, це ніяк не відобразиться на цінах. Основним фактором ціноутворення залишиться вартість продуктів, комунальних платежів (що постійно ростуть), орендних ставок, зарплат і податків. А збільшення туристів потрібно тільки вітати – це завжди "свіжий струмок" і прибутки для міста, його підприємств і жителів. Адже існують цілі країни з основним "наповненням" бюджету від туризму. Шкода тільки, що основне збільшення пасажиропотоку аеропорт планує за рахунок міжнародних авіаперевезень, а кількість внутрішніх рейсів майже не змінюється.

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Назар Щур

  Адміністратор у піцерії, колишній старший офіціант у ресторані-клубі “Спліт”-Льві

  Анонси

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов