Кава стане розкішшю

19 Лютого 2011, 13:56

Ціна на каву перетнула усі рекордні позначки. Прогноз розвитку ринку кави - в коментарі Володимира Дубового, директора торгового дому «Галка»:

Ціна на каву формується двома факторами: перший – це ціна на каву на плантаціях, зокрема в двох найбільших країнах-продуцентах – Бразилії та В’єтнамі, і другий фактор – це спекулянти, великі хедж-фонди, які присутні на біржі. Ще місяць тому здавалося, що ціна на каву досягнула свого піку, але вона продовжує рости. Поки що ніхто не може сказати, коли цей ріст зупиниться. Каву на сьогодні можна купити вільно, просто на основі тих анонсів, що врожай є не таким великим, формується висока ціна на каву. Тому її можна вільно купити, але за високою ціною.

Об’єм споживання кави в Україні постійно росте. П’ять років тому ці темпи були більші, зараз вони трохи зменшились, але кількість споживання кави зростає. Причому якщо раніше найпопулярнішим сегментом кавового ринку була розчинна кава, то за останніх три роки пішов перекос в сторону натуральної меленої кави, і ми далі бачимо ріст цього сегменту. Наші пронози: далі буде рости сегмент натуральної меленої кави.

Український ринок кави очікує подальше підняття ціни на арабіку. Арабіка буде ставати більш дефіцитним продуктом, делікатесом, тому що ціна на сьогодні вже досягнула і перейшла ціни 6 тисяч доларів за тону зеленої кави. Такого на кавовому ринку не пам’ятає ніхто. Тому арабіка буде делікатесом, достатньо дорогим. В свою чергу, більшість виробників переглядають свою політику використання більшої кількості робусти. Відповідно, ціна на робусту також буде рости. Ціна на арабіку потягне за собою ціну на робусту. Це перспектива на найближчі півроку, може, і рік.

Kava

Коментарі (5)

  • kofeman

   24 Лютого 2011, 23:27
   Відповісти

   цікава інформація. хотілося б більше аналітики по цьому питанню. думаю, якщо кава зросте до захмарних висот, то перейдемо на цикорій і стару-добру ячмінку.

  • Відпо

   14 Вересня 2011, 10:18
   Відповісти

   рмація. хотілося б більше аналітики по цьому питанню. думаю, якщо кава зросте до захмарних висот, то перейдемо на цикорій і стару-добру ячмінку.

  • Volodymyr-DX

   2 Жовтня 2013, 02:49
   Відповісти

   Позавчора купив на базарі у Львові 250 грам італійської кави Gimoka Grand Bar за 20 грн. В ній 20 арабіки та 80 робусти. Дехто продає її в інтернеті навіть за 35. Дивно що ця кава така дешева, бо Kimbo такого ж класу, а вона на базарі у Львові по 33, як і Lavazza.

  • Оксана

   2 Жовтня 2013, 11:08
   Відповісти

   Кімбо теж є різна, як і Лавацца. Є і така, що 100 відсотків арабіки, і, очевидно, вона не може коштувати 35, там 50 грн щонайменше за 250 грн. Але це все-одно дешевше, ніж в модних львівських кавобутіках купляти робусту з ароматизаторами за захмарними цінами. Тьху!

  • Volodymyr-DX

   9 Жовтня 2014, 06:15
   Відповісти

   В лютому, коли долар був 10.50 я купив запаси кави на Краківському базарі у Львові по старих цінах. Італійська Gimoka но 14 грн, іспанська Porto Santos за 12 грн, німецька Movenpick Arabica 100% 500 грам за 48 грн, італійська Zusi Espresso Arabica 100% за17 грн, німецька Perfetto за 15 грн, німецька Melitta Cafe Allegro за 16 грн. Всі упаковки 250 грам, крім Movenpick 500 грам. Хто повірить в такі ціни. В супермаркетах вони захмарні. Ось Оксана пише що Лавацца не може бути дешевою. Є різні сорти. Одні були по 33, а два найдешевші сорти на базарі були по 26. Це коли долар був 8.20. Це якраз 3 долари.

Коментувати

Ім'я*
Коментар*
Код*
  

Думки експертів

Особистості

Леся та Андрій Іонови

Проекти: «Вероніка», «Амадеус», «Чорний кіт»

Анонси

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов