Лондонська тенденція: Bring Your Own Bottle

14 Лютого 2011, 19:46

Мішленівські ресторани створили в Лондоні цілу групу за ознакою Bring Your Own Bottle – принеси свою власну пляшку. Причина – криза, після якої багато відвідувачів не можуть собі дозволити якісний дорогий алкоголь до якісної їжі за цінами ресторану. Тому ресторани почали дозволяти відвідувачам приносити з собою алкоголь, за розпивання якого беруть  або не беруть грошей, тобто здійснюють або не здійснюють так званий "корковий збір". Cитуацію у Львові з Bring Your Own Bottle коментує Андрій Вербицький, директор кнайпи “Mons Pius”

Більшість закладів декларує, що приносити з собою алкоголь категорично заборонено. І в принципі дотримуються цього. Правда, є винятки. Наприклад, можна піти на поступки для нечисленних друзів закладу: якщо, наприклад, постійний гість взяв з собою якийсь ексклюзивний напій і звернувся до адміністратора з проханням відкрити цей напій, тоді заклад йде назустріч такому клієнтові. Звичайно, такий гість обов’язково віддячиться офіціантові чи адміністраторові чайовими.

Інша справа, коли йдеться про банкет. Майже на всі банкети імениникові дарують алкоголь. І ніхто не може заборонити відкривати цей алкоголь і ставити його на стіл. І приймаючи замовлення на банкети, адміністратор і гість зазвичай домовляються про те, що на столі буде алкоголь, який гості принесуть з собою. Очевидно, за винятком неякісного алкоголю - це категорично заборонено. Зазвичай замовник обов’язково потім віддячує адміністраторові та офіціантові за зменшення чеку.

Інше питання, що ця форма може бути варіантом втечі від оподаткування, від купівлі ліцензії. Деякі маленькі заклади, які не можуть дозволити собі купити ліцензію, дозволяють приносити пляшки з собою, а потім або беруть плату за алкоголь на столах, або не роблять цього. Це варіант для маленьких закладів, які не купуючи ліцензії і пропонуючи смачну їжу, можуть мати алкоголь на столах. Але не думаю, що така форма може набути в нас поширення.

Kava

Коментарі (6)

  • Оксана

   15 Лютого 2011, 12:47
   Відповісти

   Замість прямо написати, що заклад нікди не підтримає таку акцію, бо Вадо бажає швидше досягти профіту, тема "побільше грошей" раз по раз вилазить в сентенціях "такий гість обов’язково віддячиться офіціантові чи адміністраторові" чи "обов’язково потім віддячує адміністраторові та офіціантові за зменшення чеку"..

   • Ростик

    15 Лютого 2011, 14:22
    Відповісти

    При чому тут чайові і профіт закладу? Чайові це заробок офіціантів. Та й в статті нічого не кажуть про те чи підтримують чи не підтримують, мова йде про Лондон, якщо культура людей досягне рівня Лондону, тоді знов можна буде запитати, чому підтримують чи не підтримують

  • цікава

   15 Лютого 2011, 13:01
   Відповісти

   Оксано, а скажіть, хто з львівських рестораторів підтримує цю акцію?

  • skeptyk

   15 Лютого 2011, 13:11
   Відповісти

   mda, nashym tilky volu daj... U nyh jdetsya pro dorohyj jakisnyj alkohol, a ce ne menshe 30 euro za plashku. Nashi ludy zrozumily by cej pidhid, jak mozhlyvist nahlatysya majzhe na halavu i pochaly by prosto horilku z susidnioho mahazynu tiahaty. Tak shcho, meni vydajetsya, my do cjoho shche ne dorosly. A te shcho dekoly dozvolajut svoje pyty - pravda. Odnoho razu meni osobysto tezh dozvovyly, koly my z kolizhankoju v odyn restaurant z jakyms vynom pryjshly i poprosyly vidkryty.

   • Соня

    15 Лютого 2011, 13:29
    Відповісти

    Цілком поділяю вашу думку. Просто такі ініціативи в нас відбувається за принципом "добрими намірами вистелена дорога до пекла"...

  • skeptynja

   17 Лютого 2011, 10:49
   Відповісти

   Чи не дивно, що ніхто навіть не задав питання чи дозволяють Закони України, до речі, держави, в якій знаходиться Львів, подавати алкоголь, на який немає документів? І хто має відповідати за отруєння клієнта його власним алкоголем у ресторані? На мою думку, жоден ресторатор так ризикувати не хоче. п.с.а хтось пробував принести свій алкоголь у “Mons Pius” ?

Коментувати

Ім'я*
Коментар*
Код*
  

Думки експертів

Особистості

Тетяна Кушпет, Ольга Кушпет, Віра Поліщук

Проекти: "Купол", "Італійське подвір'я"

Анонси

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов