Ресторани на межі рентабельності

8 Грудня 2010, 10:45

Ольга Насонова, генеральний директор компанії «Ресторанний консалтинг»

Рік ще не закінчився, грудень – найактивніша пора для ресторанного бізнесу взагалі. Але деякі висновки вже можна зробити. Прогнозований обсяг українського ринку ресторанного господарства можна оцінити в 18 млдр грн. Таким чином, якщо ці показники будуть досягнуті, зростання ринку складе  13,9%, що є аналогічним показникам росту в 2009 р.(13,7%). Тобто темпи зростання ринку майже не відрізняються від минулого року. Але це пов’язано не зі збільшенням кількості підприємств (можливо, до кінця року закриється не менше 1 тис.закладів по Україні), а з інфляційними процесами, а саме з різким подорожчанням продуктів и напоїв з березня цього року. 

Чи закінчилася вже для ресторанного бізнесу криза?
Не закінчилася, більшість закладів функціонує на межі рентабельності. Більшість аудиторії ресторанів вже повернулась до улюблених закладів, якщо порівнювати з до кризовим періодом. Але змінились інші показники, які впливають на рентабельність: збільшуються ціни на продукти та напої, а ресторани та кафе не можуть пропорційно піднімати свої ціни.

Чи цьогоріч заклади відкривалися так само активно, як і в попередні роки?
Активно вели себе деякі мережі ресторанів, особливо ті, які ще до кризи змогли завоювати певну аудиторію і місце на ринку. Активно закривались заклади, які не були успішними ще до кризи, або які відкрились в кінці 2008 – 2009 рр.

Коментарі (3)

  • Sanches

   14 Січня 2011, 14:49
   Відповісти

   А що ж робити бажаючим розпочати свою справу? Чекати коли завершиться криза чи розраховувати на своє ноу-хау?

  • лемко

   14 Січня 2011, 22:48
   Відповісти

   емігрувати

  • На-на-наЦИК-цик

   14 Січня 2011, 23:38
   Відповісти

   На Кубу!

Коментувати

Ім'я*
Коментар*
Код*
  

Думки експертів

Особистості

Назар Щур

Адміністратор у піцерії, колишній старший офіціант у ресторані-клубі “Спліт”-Льві

Анонси

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов