«Закриття аеропорту спровокує скандал» – ресторатори і готельєри Львова

2 Липня 2010, 16:33

Як зазначили у департаменті економічної політики Львівської міської ради, закриття аеропорту також спровокує ряд соціальних проблем: звільнення працівників, зменшення середньомісячної заробітної плати, зменшення надходжень до бюджетів всіх рівнів, зменшення надходжень до соціальних фондів, припинення впродовж року потоку інвестицій.

Також закриття спричинить збиткову діяльність підприємств готельного, ресторанного, туристичного бізнесу та матиме негативний вплив на туристичні потоки до Трускавця. А це в свою чергу може бути причиною неможливості укладення контрактів з туроператорами на 2011 рік.

«Цього у жодному разі робити не можна. Летовища на реконструкцію закривали в 50-і роки. На сьогодні у всіх цивілізованих країнах світу летовища реконструюють без закриття. Хоча звичайно для будівельника простіше закрити і собі спокійно працювати. Але як тоді буде розвиватися місто Львів, його економіка?.. Якщо хтось хоче завдати велику шкоду Львову, то він буде ініціювати закриття летовища», – зазначив у коментарі ZAXID.NET мер Львова Андрій Садовий.

KAVA звернулася до рестораторів і готельєрів Львова з проханням прокоментувати ситуацію, яка може скластися у ресторанно-готельній сфері міста у зв’язку із закриттям аеропорту та оцінити ймовірні ризики та збитки.

 

Андрій Худо, мережа концептуальних закладів «Фест»

Закриття аеропорту дуже негативно відобразиться в першу чергу на туризмі Львова. Тому що закриваються «повітряні ворота» для іноземців. Турист з-за кордону не буде летіти спочатку до Луцька чи Івано-Франківська, щоб потім їхати машиною до Львова.

Турист, який користується авіасполученням і летить літаком до Львова – це, по великому рахунку, самий «грошовитий» клієнт. Тому я дуже негативно відношуся до ідеї повного закриття львівського аеропорту. Вважаю парадоксом після відкриття рейсу «Львів-Донецьк» закривати аеропорт.

Не скажу, що закриття дуже критично відобразиться на нашій мережі, тому що ми працюємо у більш демократичному сегменті. Але ті ресторани, які працюють у преміум-сегменті – для них це буде дуже відчутно.

Я – за те, щоб переміг здоровий глузд. Тим паче що технології, які застосовуються для будівництва нових злітно-посадкових смуг, дозволяють функціонування аеропорта, звичайно, з прийманням менших за розміром літаків. Тоді Львів буде функціонувати і до міста буде прибувати турист.


Олена Горбатюк, «Fashion club»

Цілком логічно, що закриття аеропорту економічно відобразиться на Львові, поменшає туристів та зменшиться інтерес до міста, тому що автобусні перевезення – це буде незручно для туристів-іноземців. Не налагоджені також і залізничні шляхи. Тому закриття аеропорту на такий довгий термін – це дійсно катастрофа для міста.

Я вважаю, що постраждає не тільки ресторанний бізнес. Ресторанний бізнес, безперечно, втратить найбільше прибутків. У Львові немає великих підприємств, заводів, тому єдина перспектива міста – це туризм.

А туристично перспективних міст в нашій країні не так вже й багато. На сьогоднішній день схід України цікавий промисловим виробництвом. Київ – це бізнес-столиця, Одеса – місце «тусовок» росіян. А Львів – це Європа: поляки, чехи…Тому закривати львівський аеропорт – це безглуздо!

Марк Зархін, голова Гільдії рестораторів Львова

Якщо прагматично – то Львів втратить найзаможніших туристів. Заможний турист подорожує літаком, тому його відсутність стане для нашого бізнесу дуже потужним ударом. Особливо після того, як ми тільки-но оговталися від фінансової кризи і почали відроджувати ресторанну славу Львова. Закриття аеропорту «відкине» наш бізнес на 5-6 років назад.

Для усієї туристичної індустрії Львова це буде настільки масштабним потрясінням, що деякі учасники ринку його не переживуть через те, що втратять величезну кількість клієнтів, у окремих випадках – майже половину.

Дуже багато львівських ресторанів розраховували на розвиток, але зараз «проходять» по нульовій маржі. Це означатиме замороження нових об’єктів і виплат зарплат. Ресторани, формати яких підлаштовані під багатого клієнта, просто не виживуть.

Через закриття аеропорту також будуть згортатися інвестиційні програми і пропозиції, постраждає імідж міста. Це буде скандал.

Ганна Джиджора, готель «Швейцарський»

Я боюся прогнозувати, чим для нас обернеться закриття аеропорту. Ми вже пережили карантин, буревії. А ця ситуація обернеться для Львова катастрофою.

Після впровадження рейсу «Львів-Донецьк» цього літа в нашому готелі збільшилося кількість поселень донецьких туристів. Також регулярно у нас поселяються кияни. Але що таке Львів без авіаперевезень? Я не впевнена, що туристи, які діставалися до Львова повітряним шляхом, пересядуть у автобуси і автівки.

Але в першу чергу Львів втратить іноземного туриста – італійця, німця, француза. Йдеться навіть про те, що в готелях ми можемо втратити 40-50% туристів.

Удо Хайне, готель «Леополіс»

Якщо закриють аеропорт – нашому бізнесу буквально «перекриють кисень». Ми вже маємо бронь від груп з Туреччини, Америки, багатьох інших країн на рік вперед. Але як вони тепер мають дістатися до Львова?

Через закриття аеропорту складеться дуже погана ситуація для туристичного бізнесу. 90% гостей нашого готелю – європейці, американці, канадійці, решта – з Києва і Донецька. За рік ми втратимо близько 1 млн євро прибутку у готелі і ресторані.

Може виникнути проблема і з авіакомпаніями. Якщо цього року вони відмінять рейси до Львова, невідомо, чи відновляться вони у майбутньому. А іноземні туристи не захочуть простоювати від трьох до шести годин у чергах на українсько-польському кордоні.

Ми звернулися з листом до міського голови Андрія Садового, у якому описали ситуацію у процентному співвідношенні. Яка буде реакція, нам поки що невідомо.

Kava

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Олена Турянська

  Дизайнер проектів: ресторан “Купол”, італійське подвір’я, частково “Амадей” та “Вероніка” (після мене там було ще багато дизайнерів), дві оптики, багато приватного житла

  Анонси

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов