Львів відзначив День кельнера

23 Травня 2018, 15:06

День кельнера Львів святкує вже дев'ятий рік поспіль. І щороку свято відбувається під гаслом "Подаруй кельнеру квітку".

Ідею свята у 2009 році запропонував львівський ресторатор Вардкес Арзуманян.За його словами, тоді ресторанний бізнес переживав кризу, і потрібно було придумати якусь фішку, яка б дала поштовх до розвитку, заохотила клієнтів ресторанів цінувати роботу офіціантів. Ідея виявилась унікальною, адже ніде в світі немає аналогічного свята.

Якщо на початку разом зі своїми працівниками у цей день працювали власники, то в останні роки приміряти на себе фартушок кельнера зголошуються також ведучі, ді-джеї, чиновники, психіатри, модельєри та депутати. Крім того, з’явилося чимало нових атракцій, як от перегони кельнерів на площі Ринок.

День кельнера Львів святкує вже десятий рік поспіль. І якщо на початку разом зі своїми працівниками працювали власники, то в останні роки приміряти на себе фартушок кельнера зголошуються також ведучі, ді-джеї, чиновники, модельєри та депутати. Крім того, з’явилося чимало нових атракцій, як от перегони кельнерів на площі Ринок.
Туристичний альянс і модний кластер Мар’яна і Юрій Самець. Ми тут варимо каву з нагоди свято.
Мар’яна вперше сьогодні варить каву, чоловік керує процесом) . Нарешті виходить, бо вдома робить це в інший спосіб.
Юрій: Наважився, бо то Львів, бо то кава ) 
Мар’яна: наш кластер безпосередньо дотичний до ресторанного бізнесу, бо ми в тому числі шиємо форму для працівників ресторанів. Тож, коли шитимемо форму, теж їх закличемо)))
Сидор: з роками змінюється ставлення і до персоналу, і до кави. Все популярнішою стає кава по-львівські, кава по-турецькі. А ставлення до персоналу змінюється з боку власників, бо працівники масово виїжджають за кордон. З одного боку, добре, що вони їдуть за кордон, бо вони там набираються більше навиків. А для того щоб поверталися, треба більші зарплати. Але вже почали потроху повертатися, бо воно все тільки там гарно виглядає. Але якщо порахувати витрати на проживання, харчування та інше, то велике питання, чи так вже сильно можна заробити. 
Колись мав досвід у далекому 1999 працювати в Америці не кухарем, і не офіціантом, а була така посада – безбой. Треба було зустріти клієнта, провести за столик. Одразу пригостити водою і одразу давати каву, яка була в термосі. Може через то вона і називається американо ) Ми її давали кожному клієнту безкоштовно, скільки вони хотіли. Це була непроста професія, весь час на ногах. Цікаво було)
Інна Свистун:
Вікторія Довжик: це  четвертий рік поспіль я практикую працювати на день кельнера. Щороку в іншому  закладі. Я втягнулася, бо в перший рік це була швидше акція поваги. Нас було кілька осіб, і ми чесно готувалися, вчили меню. В процесі зрозуміли, що це непроста професія. Є багато нюансів, які потрібно знати, щоб це робити добре. І ти розумієш, що це не є проста некваліфікована праця. А розумієш, що вона якраз є кваліфікована. 
Якісний заклад – це кухня, кухар, кельнери, від яких залежить в тому числі враження від Львова. 
Зараз студенти влітку, працюючи в доброму закладі, маючи непогані навички, можуть добре заробити. У мене колись такої можливості колись не було. Я підпрацьовувала в аудиторській фірмі. Але тоді і можливостей таких, як зараз не було. 
Інна Свистун – начальник управління комунальної власності, голова фракції Самопоміч в облраді
Донька Віктоії Довжик
Галина Заяць: я вперше працюю кельнером. Мої колеги вже працювали. Працюю тут з дизайнером Оленою Гусєвою – представником модного кластеру. Поштовхом став азарт – цікаво поробувати як це. Перед євро 2012 обійшли  багато закладів, розповідали, вчили, як потрібно зустрічати гостей, обслуговувати. А тепер попробую це все зробити сама. 
Я такої можливості не мала, а от мій син, коли був студентом, то працював кожного літа офіціантом. До речі, Барак Обама теж колись працював офіціантом) 
Олена Гусєва – член модного кластеру. Ніколи не працювала у сфері ресторанного бізнесу. Надихнули люди з міської ради, вони такі запальні) захотіла відчути на собі – як це) бо завжди сиджу за столиком з іншого боку. А тут я в зовсім іншого становищі.  І таке відчуття з’явилося – мені зараз страшно до людей підійти. Навіть не те, що страшно, а незвично. І я не знаю, що з цим підносом робити! Він такий… мобільний!

Андрій Сидор, який цього дня теж обслуговує гостей, каже, що за останні 9 років ставлення до персоналу змінилося кардинально. І буде змінюватися надалі, бо, на жаль, кваліфікований персонал виїжджає працювати за кордон. "З одного боку, добре, що вони їдуть, бо вони там набираються більше навиків. А для того, щоб поверталися, треба більші зарплати. Але вже почали потроху повертатися, бо воно все тільки там гарно виглядає. Але якщо порахувати витрати на проживання, харчування та інше, то велике питання, чи так вже сильно можна заробити", - каже пан Сидор.

 • Перегони офіціантів на площі Ринок - з підносами та водою. Фото - zaxid.net.Перегони офіціантів на площі Ринок - з підносами та водою. Фото - zaxid.net.
 • Нагородження 79 найкращих кельнерів Львова у міській раді.Нагородження 79 найкращих кельнерів Львова у міській раді.
 • Радник міського голови, депутатка Вікторія Довжик цього дня працювала разом з Інною Свистун - начальником управління комунального майна ЛМРРадник міського голови, депутатка Вікторія Довжик цього дня працювала разом з Інною Свистун - начальником управління комунального майна ЛМР
 • Вікторія Довжик: "Я працюю на день кельнера щороку в іншому закладі. Втягнулася. В перший рік це була швидше акція поваги. Нас було кілька осіб, і ми чесно готувалися, вчили меню. В процесі зрозуміли, що це непроста професія,є багато нюансів"Вікторія Довжик: "Я працюю на день кельнера щороку в іншому закладі. Втягнулася. В перший рік це була швидше акція поваги. Нас було кілька осіб, і ми чесно готувалися, вчили меню. В процесі зрозуміли, що це непроста професія,є багато нюансів"
 • Спецодяг на свято)Спецодяг на свято)
 • Для Інни Свистун це перший досвід такої роботи. Каже, навіть не уявляла, як іноді буває складно навіть корок з пляшки з водою відкрутити)Для Інни Свистун це перший досвід такої роботи. Каже, навіть не уявляла, як іноді буває складно навіть корок з пляшки з водою відкрутити)
 • Вікторія Довжик розповіла, що в часи студентства підзаробляла в аудиторській фірмі. Тоді, в 90-ті, для студентів таких можливостей, як зараз, не було. Натомість її донька нині приміряє фартушок кельнера в "Кентаврі"Вікторія Довжик розповіла, що в часи студентства підзаробляла в аудиторській фірмі. Тоді, в 90-ті, для студентів таких можливостей, як зараз, не було. Натомість її донька нині приміряє фартушок кельнера в "Кентаврі"
 • У "Шампанерії" новий досвід здобувають Галина Заяць з управління економіки ЛМР та модельєр Олена ГусєваУ "Шампанерії" новий досвід здобувають Галина Заяць з управління економіки ЛМР та модельєр Олена Гусєва
 • Олена Гусєва: "Завжди цікавило - як це. Але ніколи не мала можливості спробувати. Завжди сиділа з іншого боку - за столиком. А тепер тремчу, страшно до людей підійти" )Олена Гусєва: "Завжди цікавило - як це. Але ніколи не мала можливості спробувати. Завжди сиділа з іншого боку - за столиком. А тепер тремчу, страшно до людей підійти" )
 • Галина Заяць: "Я вперше працюю кельнером. Перед євро 2012 ми обійшли багато закладів, розповідали, вчили, як потрібно зустрічати гостей, обслуговувати. А тепер попробую це все зробити сама".Галина Заяць: "Я вперше працюю кельнером. Перед євро 2012 ми обійшли багато закладів, розповідали, вчили, як потрібно зустрічати гостей, обслуговувати. А тепер попробую це все зробити сама".
 • Тим часом у "Кентаврі" опановують нові навички Поліна та Христина - доньки львівських депутатокТим часом у "Кентаврі" опановують нові навички Поліна та Христина - доньки львівських депутаток
 • У "Свічковій мануфактурі" разом з власником Андрієм Сидором - представники кластеру моди Юрій та Мар'яна Самець. Мар'яна під пильним наглядом пробує варити каву. Каже, що з другої спроби виходить незле)У "Свічковій мануфактурі" разом з власником Андрієм Сидором - представники кластеру моди Юрій та Мар'яна Самець. Мар'яна під пильним наглядом пробує варити каву. Каже, що з другої спроби виходить незле)
 • Андрій Сидор: "У 1999 мав досвід в Америці працювати на посаді - безбой. Треба було зустріти клієнта, провести за столик, пригостити водою і одразу давати каву з термосу - безкоштовно. Може через то вона і називається американо) Весь час на ногахАндрій Сидор: "У 1999 мав досвід в Америці працювати на посаді - безбой. Треба було зустріти клієнта, провести за столик, пригостити водою і одразу давати каву з термосу - безкоштовно. Може через то вона і називається американо) Весь час на ногах
 • Гасло свята - "Подаруй кельнеру квітку" ) фото з фейсбуку, кельнери - з "Мануфактури кави"Гасло свята - "Подаруй кельнеру квітку" ) фото з фейсбуку, кельнери - з "Мануфактури кави"
Kava

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Руслан Сорочинський

  Кухар проектів: кафе-бар “Троянда”, ресторан “Спліт”, ресторан “Прага”

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов