У світі бракує ванілі: традиційне морозиво під загрозою

26 Серпня 2017, 16:44

Дефіцит пропозиції ванілі на світовому ринку викликав зростання цін до рекордних позначок, що в десятки разів перевищують рівень, що спостерігався кілька років тому. У результаті - під загрозою опинилося виробництво традиційного ванільного морозива, - повідомляють британські і американські ЗМІ, передає Інтерфакс.

За даними організації Eurovanille, ціна стручків ванілі цього літа перевищила $ 600 за 1 кг проти менш ніж $ 25 в 2011 році. У серпні вартість ванілі повернулася до приблизно $ 500 за 1 кг, відзначають трейдери, але обсяги поставок і якість товару залишаються нижче звичних показників. Причиною стали несприятливі природні умови на Мадагаскарі, найбільшому постачальнику натуральної ванілі на світовий ринок (80-85%). Більше третини останнього врожаю було знищено через посуху і тропічний циклон Енаво,від яких постраждав острів.

Найбільше від дефіциту постраждали дорогі сорти морозива і фабричне виробництво (для дешевих ласощів вже давно використовують штучні ароматизатори). Низка виробників в Європі і США, включаючи мережу джелатерію Oddono в Лондоні, були змушені прибрати ванільне морозиво з меню.

Іншим компаніям довелося істотно підняти на нього ціни, пише Financial Times. Так, Nestle підвищила вартість морозива Moevenpick в Швейцарії на 2,5% в цьому році.

У деяких регіонах США ваніль через дефіцит перестали продавати на вагу, і замість 120-140 стручків на фунт (1 кг = 2,2 фунта) виробники ванільного екстракту і морозива тепер закуповують партії по 25 стручків, відзначає видання BDN.

Експерти Eurovanille чекають жовтня-листопада - сезону цвітіння ванільних ліан на Мадагаскарі, щоб оцінити перспективи врожаю наступного року. Водночас організація продовжує реалізацію проектів в Індії, Індонезії і Папуа - Новій Гвінеї, спрямованих на диверсифікацію джерел ванілі.

Ваніль широко використовується для виготовлення десертів і алкогольних напоїв, а також в тютюновій і парфумерної промисловості. Ринок ванілі переживає складні часи вже не в перший раз: проблеми з постачанням в 2003 році також привели до значного підвищення цін на продукцію. У 2005-2014 роках світ зіткнувся з істотним надвиробництвом ванілі, оскільки на тлі високих цін 2003 року більшість мадагаскарських фермерів переключилися на неї. Обвал цін і світова криза розорили багатьох виробників, які спалили посадки ванілі і повернулися до більш вигідних культур, пояснює глава американської Vanilla Company Патріція Рейн.

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Руслан Сорочинський

  Кухар проектів: кафе-бар “Троянда”, ресторан “Спліт”, ресторан “Прага”

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов