Фаст-фуд в Україні: вперед до ресторанних цін

20 Липня 2017, 16:45

Вартість «швидкої їжі» в Україні до кінця року зросте на 30 відсотків. Про це UBR заявили як представники мереж швидкого харчування, так і представники консалтингових компаній. Відтак, за кілька місяців середній чек у фастфудах може впритул наблизитись до  ресторанного.

Причина подорожчання  - і підвищення вартості закупівельних цін на продукти (прив’язка до імпортних товарів), і здорожчання оренди, і підвищення зарплат, комунільних платежів тощо. І це за умови стабільного курсу долара. 

Директор компанії «Ресторанний консалтинг» Ольга Насонова передбачає, що до кінця року середній чек у фаст-фуді буде на рівні 130 грн., на противагу 100 грн. у минулому році. 

Один з перевірених способів стримати  зростання цін, і при цьому не втратити прибутки,  – заміна рестораторами дорогої сировини дешевшою.  Загалом, відмова від дорожчих і якісніших інгредієнтів – це тенденція останніх років для ринкуукраїнського фаст-фуду. 

«Щобільше, усі українські фастфуди я би поділила на на два типи – ті, що живуть на межі маржі і намагаються на всьому економити, і ті, хто піднімає ціни відповідно до вимог ринку»,- каже Ольга Насонова.  

Ще один спосіб залишитись на ринку - зробити ставку на мультипродуктовість. Наприклад, йдеться про таку тенденцію ринку швидкого харчування, як «оздоровлення», тобто  включення в меню більш здорової їжі. 

Загалом, «оздоровлення фастфудів» - це не стільки український, скільки світовий тренд. «Sex-drugs-rock-n-roll» - уже не в моді. Зараз модно правильно харчуватися, пильнувати своє здоров’я, їсти еко-продукти тощо. Один х прикладів - Salateira. Коли продукція готується на очах в клієнта і тут же видається. Людина, яка бачить, як готується її їжа, вважає її більш здоровою, аніж ту, що винесли з нетрів кухні. Хоча насправді це лише питання психології. 

Вартість «швидкої їжі» до кінця року зросте на 30 відсотків. Про це заявили UBR заявили як представники мереж швидкого харчування, так і представники консалтингових компаній. Щобільше,за кілька місяців середнійчек у фастфудах може наблизитись до  середнього чеку у ресторані.
Власник мережі сендвіч-барів Вадима Бортник прогнозує зростання вартості їжі на 20 відсотків. Причина  - і зростання вартості закупівельних цін на продукти (прив’язка до імпортних товарів), і здорожчання оренди, підвищення зарплат, комунільних платежів тощо. І це за умови стабільного курсу долара. 
Директор компаниї «Ресторанний консалтинг» Ольга Насонова передбачає, що до кінця року середній чек у фаст-фуді буде на рівні 130 грн., на противагу 100 грн. у минулому році. 
Не виключено, що намагаючись максимально стримати зростання цін, і при цьому невтратити прибутки, ресторатори знадають про старий прийом – позбаблятимуться дорогої сировини, заміняючи її на доступнішу. Загалом, відмова від дорожчих і якісніших інгредієнтів – це тенденція останніх років для ринкуукраїнського фаст-фуду. 
«Щобільше, усі українські фастфуди я би поділила на на два типи – ті, що живуть на межі маржі і намагаються на всьому економити, і ті, хто піднімає ціни відповідно до вимог ринку»,- каже Ольга Насонова.  
Багато рестораторів на фоні зниження купівельної спроможності виживають, як можуть, роблячи ставку на мультипродуктовість. Наприклад, йдеться про таку тенденцію ринку швидкого харчування, як «оздоровлення». Йдеться про включення в меню більш здорової їжі. 
Загалом, «оздоровлення фастфудів» - це не стільки український, скільки світовий тренд. «sex-drugs-rock-n-roll» - уже не в моді. Зараз модно правильно харчуватися, пильнувати своє здоров’я, їсти еко-продукти тощо. Один х прикладів - 
Salateira. Коли продукція готується на очах в клієнта і тут же видається. Людина, яка бачить, як готується її їжа, вважає її більш здоровою, аніж ту, що винеслиз нетрів кухні. Хоча насправді це питання психології. 

 

 

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Світлана Роман

  Проекти: "Цукерня"

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов