Доставка їжі: що замовляють українці

9 Травня 2017, 18:05

Українці почали масово замовляти їжу за допомогою інтернету. Обсяг українського ринку доставки їжі сягає $ 230 млн в рік. За останній рік попит на замовлення додому виріс більш ніж на 35%, розповів UBR.ua співзасновник компанії з автоматизації кафе, ресторанів і магазинів POSTER Родіон Єрошек.

Яку їжу найчастіше замовляють українці в ресторанах
Яку їжу найчастіше замовляють українці в ресторанах
За останній рік попит на замовлення додому виріс більш ніж на 35%.
Українці почали масово замовляти їжу по інтернету. Обсяг українського ринку доставки їжі з ресторанів досягає $ 230 млн в рік. За останній рік попит на замовлення додому виріс більш ніж на 35%, розповів UBR.ua співзасновник компанії по автоматизації кафе, ресторанів і магазинів POSTER Родіон Ерошек.
Підтверджують цей тренд і дані "Яндекс.Україна". У цьому році тільки за місяць "доставку їжі" в мережі шукали понад 16 тис. Українців, тоді як в 2016-му цей показник був на рівні 10-11 тис. Запитів, а в 2015-му і того менше - 6,5 тис . запитів.
Сплеск популярності доставки експерти пояснюють просто - під час кризи українцям доводиться більше працювати і відвідують кафе чи готувати їжу вдома ніколи. Та й в мережі можна знайти страви дешевше ніж ресторанні.
"Готову їжу замовляють приблизно 16 відсотків українських користувачів інтернету. Зараз ця категорія входить в топ-15 товарів, які купують в інтернеті. При цьому близько 13 відсотків українців хотіли б замовляти їжу додому, але не мають такої можливості. У більшості це жителі регіонів , де сервіс доставки ще недостатньо розвинений і зарплати менше, ніж в містах-мільйонниках ", - говорить керівник проекту Ukrainian E-commerceExpert Ірина Холод.
Класичними для замовлень додому або в офіс є піци і суші. Набирають популярність також локшина в коробочках, торти і тістечка. Також замовляють комплексні обіди з ресторанів.
"Є попит на пироги, бургери, кебаби, шашлик і шаурма", - розповіла UBR.ua гендиректор компанії "Ресторанний консалтинг" Ольга Насонова.
Змінюються способи замовлень їжі. Якщо пару років тому клієнти частіше дзвонили в ресторан, то зараз використовують інтернет і мобільні додатки. Лише мала частина замовлень (близько 15%) припадає на call-центри.
За даними експертів, на сьогодні по інтернету торгують в середньому 5-8% українських закладів громадського харчування по всій країні (до 1,5 тис. Закладів. - ред.). В основному вони сконцентровані у великих містах. Наприклад, в столиці це близько 250 кафе та ресторанів (близько 15% цих закладів. - ред.).

Підтверджують цей тренд і дані "Яндекс.Україна". Лише за 1 місяць останнього року "доставку їжі" в мережі шукали понад 16 тис. українців, тоді як в 2016-му цей показник був на рівні 10-11 тис. Запитів, а в 2015-му ще менше - 6,5 тис . запитів.

Сплеск популярності доставки експерти пояснюють просто - під час кризи українцям доводиться більше працювати і відвідувати кафе чи готувати їжу вдома стає ніколи. Та й в мережі можна знайти страви дешевше, ніж ресторанні.

"Готову їжу замовляють приблизно 16 відсотків українських користувачів інтернету. Зараз ця категорія входить в топ-15 товарів, які купують в інтернеті. При цьому близько 13 відсотків українців хотіли б замовляти їжу додому, але не мають такої можливості. У більшості це жителі регіонів, де сервіс доставки ще недостатньо розвинений і зарплати менше, ніж в містах-мільйонниках ", - говорить керівник проекту Ukrainian E-commerceExpert Ірина Холод.

Класичними для замовлень додому або в офіс є піци і суші. Набирають популярність також локшина в коробочках, торти і тістечка. Також замовляють комплексні обіди з ресторанів.

"Є попит на пироги, бургери, кебаби, шашлик і шаурму", - розповіла UBR.ua гендиректор компанії "Ресторанний консалтинг" Ольга Насонова.

Змінюються і способи замовлень їжі. Якщо пару років тому клієнти частіше дзвонили в ресторан, то зараз використовують інтернет і мобільні додатки. Лише мала частина замовлень (близько 15%) припадає на call-центри.

За даними експертів, на сьогодні задопомогою інтернету торгують в середньому 5-8% українських закладів громадського харчування по всій країні (до 1,5 тис. закладів. - ред.). В основному вони сконцентровані у великих містах. Наприклад, в столиці це близько 250 кафе та ресторанів (близько 15% цих закладів. - ред.).

 

 

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Андрій Дзюбан

  Проекти: бістро «Немо», паб «Дублін», клуб "Культ"

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов