Топ-10 успішних рестораторів України

11 Липня 2016, 18:53

Ресторатор - професія багатогранна, що поєднує в собі підприємницькі та творчі аспекти. Адже це не просто засновник або власник ресторану, а людина, яка розробляє концепцію розвитку і процвітання  закладу. Стати успішним ресторатором не так вже й просто. 

В Україні ресторанний бізнес розвивається дуже стрімко, багато підприємців досягли успіхів в цій галузі. Список найкращих рестораторів країни, які досягли професійних висот, наведено в цій публікації.

Успішний ресторатор - це бізнесмен і творча людина, що має не тільки професійні знання і навички, а нестандартний підхід і вишуканий смак. Саме співвідношення таких якостей і даних сприяє досягненню висот у розвитку ресторанної індустрії.

Дані грунтуються за підсумками конкурсу Національної Ресторанної премії СОЛЬ® 2015 року, на «Рейтингу рестораторів» 2014, за підсумками Ekonomika Communication Hub і порталу Delo.UA. Також проаналізовано інформацію з видання «Ресторатор'», враховані в рейтингу відгуки експертів і відвідувачів.

Публікація від 10.07.2016 16:09 in Blog поруч з Олександр Литвиненко
Відомі Ресторатори України
 
Ресторатор - професія багатогранна, яка об'єднує в собі підприємницькі та творчі аспекти. Адже це не просто засновник або власник ресторану, а людина розробляє концепцію його розвитку та процвітання. Стати успішним ресторатором не так вже й просто.
 
В Україні ресторанний бізнес розвивається дуже стрімко, багато підприємців отримали певні успіхи в цій галузі. Список найкращих рестораторів країни, які досягли професійних висот, наведено в цій публікації.
 
Дані грунтуються на підсумки конкурсу Національної Ресторанної премії СОЛЬ® 2015 року, на «Рейтингу рестораторів» 2014 по підсумками Ekonomika Communication Hub і порталу Delo.UA. Також проаналізовано інформацію з видання «Ресторатор'», враховані в рейтингу відгуки експертів і відвідувачів.
 
Савелій Лібкін
 «Міняти місце існування на краще - це, напевно, одне з найблагородніших і вдячних занять»
 Saveliy_Lipkin Saveliy_Lipkin
Одесит Савелій Ілліч Лібкін - колумніст, український ресторатор, якого знають навіть на світових просторах. Він співвласник корпорації «Реста», що спеціалізується більше 20 років в ресторанному бізнесі. За ці роки відкрилося багато цікавих закладів, наприклад, «Стейкхаус. М'ясо та вино »,« Дача »,« Tavernetta »,« Компот ». Свого часу Савелій навчався в Одеському кулінарному училищі, а також в технікумі громадського харчування, почав свій професійний шлях з роботи простим кухарем.
 
Сьогодні за версією журналу «Фокус» брутальний «Стейкхаус. М'ясо та вино »Липкина входить в першу десятку лідерів рекомендованих ресторанів країни. У 2013 році з «Tavernetta» Савелій отримав почесне 1 місце за розвиток зразковою в Україні ресторанної концепції. І це ще не межа. Савелій Лібкін є автором книг «Моя Одеська кухня» і «Одеське застілля від Привозу до Дерибасівської», де відображено його особисте бачення, а також, куди увійшли близько 65 особисто їм опрацьованих і випробуваних рецептів.
 
 
Микола Тищенко
 
«Успішний ресторан - це ресторан, що не закрився через півроку своєї роботи»
 Nikolay_TishenkoNikolay_Tishenko
Микола Тищенко - популярний київський ресторатор, улюблений багатьма телеведучий і успішний бізнесмен, меценат, майстер спорту з дзюдо і Президент столичного пляжного волейболу. Більшості він відомий, як почесний журі популярного телешоу «МастерШеф». Микола нагороджений за благодійну діяльність почесними грамотами Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту і Верховної Ради, а також орденом III ступеня «За заслуги» державного зразка.
 
Як ресторатор Микола почав свою діяльність в 1998 році, де досяг великих висот. Сьогодні він - власник ресторанної мережі «Наша карта», заснованої в 2007 році. Вона об'єднує в собі такі престижні заклади, як «Велюр», «Квітень», «Сейф», «Рішельє», «Три вилки», «ТургенеФ», «Olmeca Plage», «Вулик» і суші-бар «Пухнастий». Тут кухня переважно європейська або японська, відрізняється тільки автентичне українське закладу «Вулик».
 
 
Дмитро Борисов
 
«Ресторан - це твій дім, а гості - твої друзі»
 Dmitriy_BorisovDmitriy_Borisov
Киянин Дмитро Борисов в ресторанному бізнесі не так давно, але він вже визнаний експертами найбільш інноваційним ресторатором країни. Він має мережу «Сім'я ресторанів Діми Борисова». Його першим дітищем стало сезонне заміський заклад «Барсук», відрите в 2010 році. Його особливістю є наявність відкритої кухні і школи кулінарії. Дмитро як професійний кухар будує концепцію навколо кухні, а не фінансового проекту.
 
Яскравим стало унікальне Співавторське відкриття Дмитра з Олегом Скрипкою - інноваційний ресторан-салон «Канапа». У цьому закладі дивним чином відображені ідеї української кухні в сучасному поданні, яка включає дегустаційні сети. Також на сьогоднішній день у успішного Дмитра Борисова діють такі заклади як «Ботсад», «Foodtourist», «Oxota Na Ovets», «GastroRock» і «BabyRock».
 
 
Вардкес Арзуманян
 
«Хороший ресторан - це ресторан з величезною кількістю хороших деталей»
 Vardes_ArzumanyanVardes_Arzumanyan
Народжений і виріс в Баку, який навчався в інституті народного господарства (Ростові-на-Дону), Вардкес Арзуманян сьогодні - відомий український ресторатор. У 1993 році, просто відвідавши Львів під час відпустки, він вибрав рішення залишитися в цьому місті і розвиватися далі. У Львові Вадо Арзуманян організував компанію «Ресторон», власником якої до сих пір є. Сьогодні в «Ресторон» входить популярні львівські «Кентавр», «Шампанер Х & Х», «Тарон» і «Монс Піус». Крім ресторанної індустрії він бере участь у розвитку туристичної прітяжательності Львова, працюючи з 2007 року в складі команди зі стратегії розвитку міста.
 
На премії «Рейтингів рестораторів 2014» Вартекс Арзуманян отримав звання «Улюбленець медіа». У 2015 роки «Кентавр», «Шампанер Х & Х» і «Монс Піус» увійшли до списку кращих ресторанів України. Заклад «Шампанер Хачапурі & Хот-дог» є унікальним за концепцією: відвідувачам пропонується 25 видів шампанського на вибір, але з їжі тільки хачапурі або хот-дог. Багато років Вадо збирає екземпляри оригінальних старовинних меню. Його колекція складає близько двох тисяч різних зразків, де найяскравішим вважається меню з «Титаніка».
 
 
Сергій Гусовський
 
«Ресторан - як людина, якщо ви про нього не дбаєте, якщо ви його не любите, якщо ви на нього не звертаєте уваги - йому хана!»
  Sergey_GusovskiySergey_Gusovskiy
Сергій Гусовський - відомий український ресторатор і телеведучий, а також депутат Київської міськради від партії «Самопоміч». У ресторанний бізнес Сергій прийшов у 1995 року, коли став одним з власників остерии «Пантагрюель». З 2001 року він стає власником мережі «Ресторанів Сергія Гусовського», куди входять такі відомі столичні заклади, як «Biancoro», «Шото», «O'Cafe», «Pizzeria Napule». Сергій є одним провідним телешоу «Пекельна кухня» на каналі 1 + 1.
 
Для Сергія була і завжди залишається джерелом натхнення Італія, кулінарні традиції якої він майстерно і регулярно вплітає в київську ресторанну культуру. Ресторатор колекціонує вина, а також є любителем живопису. На особистому сайті він веде кулінарний блог, ділиться знаннями і враженнями від гастрономічних турів по Європі.
 
 
В'ячеслав і Олександр Константіновськие
 
«Ми не вважаємо себе справжніми рестораторами»
 Konstantinovskie Konstantinovskie
Відомі і успішні українські бізнесмени, політичні діячі брати В'ячеслав і Олександр Константіновськие, які є співвласниками девелоперської компанії «Kyiv Donbas Development Group», також виступають сьогодні видними фігурами ресторанної індустрії. Провівши оцінювання, журнал «Фокус» у 2013 році присвоїв братам-бізнесменам рейтингу найбагатших українців 44 місце. Костянтинівський не вважають себе справжніми і майстерними рестораторами. Але їх пристрасть до гарної кухні і до подорожей вигідно відображається на політиці і успішності їх ресторанів
 
Брати-близнюки Константіновськие володіють багатьма ресторанними проектами, найпомітнішими і прибутковими серед яких є мережа «Carte Blanche» і швидкого харчування «Пузата Хата». Мережа «Пузата Хата» була відкрита в 2003 році і налічує зараз 40 точок по багатьом містам країни. Дванадцять солідних закладів об'єднує в себе мережу «Carte Blanche», в рядах яких популярний тусовочний комплекс столиці «Аrena Entertainment» і один з видних київських ресторанів «Конкорд».
 
 
Максим Храмов
 
«Ресторан - це бізнес для душі»
 Maksim_HramovMaksim_Hramov
Відомий київський ресторатор Максим Храмов є досвідченим бізнесменом практиком, у якого варто повчитися. Його досвід і харизма приносять колосальні успіхи. У ресторанній індустрії він знаходиться з 2001 року, досягнувши високого рівня. На сьогодні він є Головою ради директорів і співвласником компанії «Fun Food Family». Дана організація займається розвитком по франчайзингу в столиці найбільшої в країні мережі піцерій «Піца Челентано» та «Potato House».
 
Будучи музикознавцем з утворенням консерваторії, маючи досвід роботи журналістом, творчий Максим Храмов до розвитку ресторанної галузі підходить зі своїми унікальними поглядами. Також Храмов веде розвиток власного ресторанного проекту «Фанера Project». Дана мережа включає в себе фан-бари «Банку» і «Гендель», а також ресторану-дайнеру «Жовток». Максим Храмов також є співавтором і засновником проекту «Start Up Ukraine». Ще його знають багато як ведучого шоу «Гола правда українського бізнесу»
 
 
Геннадій Медведєв
 
«Завдання ресторатора - створити звичку, на яку гість відреагує гормоном щастя»
 Gennadiy_Medvedev
Успішний український підприємець, видатний спортсмен, завзятий мандрівник і ресторатор Геннадій Медведєв багатьом відомий, як автор проекту «По секрету всему свету». У руслі ресторанної стихії Геннадій знаходиться вже близько 18 років, але прийшов він до цього не швидко. Свого часу він захоплювався спортом, досягав успіхів у торгівлі, спеціалізувався в логістиці та наданні консультацій в галузі ЗЕД. Все почалося з 1999 року, коли Медведєв став співвласником величезної ресторанної компанії «Світова карта».
 
На сьогоднішній день він є засновником і співвласником мережі японських ресторанів «Сушия», а також власник ресторану «StarBurger». У 2013 році Геннадій відкрив власне «м'ясо-спрямоване» заклад «Grill do Brasil». Воно вигідно відрізняється від інших обслуговуванням по бразильської системі «родізіо» - за певну плату надається необмежена вживання страв. За версією журналу «Інвестгазета» у 2013 році Геннадія Медведєва називають найпопулярнішим ресторатором України.
 
 
Ірина Тарасова
 
«Взявся за певну роботу, значить, повинен виконати її на відмінно»
Irina_TarasovaIrina_Tarasova
Тарасова Ірина пройшла справжній повноцінний шлях ресторатора, почавши свого часу простим офіціантом і дійшовши до співвласника. Колосальний досвід і навички Ірина придбала, працюючи в мережі «Козирна карта», будучи керуючим такими солідними закладами, як «Мамба», «Тандир» і «Leo Club», а також робота в «HolidayService» - велика компанія кейтерингового напрямки. За свою 18-річну професійну діяльність Ірина запустила з нуля декілька великих проектів, проводила антикризове управління закладами.
 
У початку 2013 року Ірина Тарасова запускає солідний ресторан «Варадеро» - київська філія популярного закладу в Одесі. Влітку цього ж року Ірина презентує власний ресторан «Babel», що спеціалізується на стравах кухні українського і єврейського походження. У приготуванні страв тут активно використовуються продукти переважно місцевого походження, за що Ірина була визнана самим патріотичним ресторатором країни.
 
 
Ігор Сухомлин
 
«Кава - це трохи щастя»
 Igor_SuhomlinskiyIgor_Suhomlinskiy
Відомий столичний підприємець і ресторатор родом з Чернігова Ігор Сухомлин в даній галузі успішно працює вже близько дев'яти років. Свій перший заклад - кав'ярня «Чашка» він відкрив в рідному Чернігові в 2007 році. Сьогодні Ігор Сухомлинський є головним ідеологом-натхненником і співвласником першої мережі кав'ярень в Україні «Чашка», а також мережі аведеній «Варенички» кав'ярні «Шарлотка» і ресторану «Велюр».
 
Ігор Сухомлин - один з авторів і творців «Ретро Практик», а також «Resto Camp». Це унікальний триденний курс, тренувальний і освітній проект для керівників та рестораторів, як справжніх, так і майбутніх. У 2015 році Сухомлин був членом журі на конкурсі «Премії СОЛЬ®».
 
Успішний ресторатор - це бізнесмен і творча людина, що має не тільки професійні знання і навички, а нестандартний підхід і вишуканий смак. Саме співвідношення таких якостей і даних сприяє досягненню висот у розвитку ресторанної індустрії.

 

Савелій Лібкін

 «Міняти місце існування на краще - це, напевно, одне з найблагородніших і вдячних занять»

Saveliy_Lipkin.jpg

Одесит Савелій Ілліч Лібкін - колумніст, український ресторатор, якого знають навіть на світових просторах. Він співвласник корпорації «Реста», що спеціалізується більше 20 років в ресторанному бізнесі. За ці роки відкрилося багато цікавих закладів, наприклад, «Стейкхаус. М'ясо та вино»,«Дача»,«Tavernetta»,«Компот». Свого часу Савелій навчався в Одеському кулінарному училищі, а також в технікумі громадського харчування, почав свій професійний шлях з роботи простим кухарем.

Сьогодні, за версією журналу «Фокус», брутальний «Стейкхаус. М'ясо та вино» Лібкина входить в першу десятку лідерів рекомендованих ресторанів країни. У 2013 році з «Tavernetta» Савелій отримав почесне 1 місце за розвиток зразкової ресторанної концепції. І це ще не межа. Савелій Лібкін є автором книг «Моя Одеська кухня» і «Одеське застілля від Привозу до Дерибасівської»,  куди увійшло близько 65 особисто ним опрацьованих і випробуваних рецептів.

 

Микола Тищенко

«Успішний ресторан - це ресторан, що не закрився через півроку своєї роботи»

tyshchenko.jpg

Микола Тищенко - популярний київський ресторатор, улюблений багатьма телеведучий і успішний бізнесмен, меценат, майстер спорту з дзюдо і Президент столичного пляжного волейболу. Більшості він відомий як почесний журі популярного телешоу «МастерШеф». Микола нагороджений за благодійну діяльність почесними грамотами Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту і Верховної Ради, а також орденом III ступеня «За заслуги» державного зразка.

Як ресторатор Микола почав свою діяльність в 1998 році. Сьогодні він - власник ресторанної мережі «Наша карта», заснованої в 2007 році. Вона об'єднує такі заклади, як «Велюр», «Апрель», «Сейф», «Рішельє», «Три виделки», «ТургенеФ», «Olmeca Plage», «Вулик» і суші-бар «Пухнастий». Кухня переважно європейська або японська, відрізняється тільки автентичний український заклад «Вулик».

 

Дмитро Борисов

«Ресторан - це твій дім, а гості - твої друзі»

borysov.jpg

Киянин Дмитро Борисов в ресторанному бізнесі не так давно, але він вже визнаний експертами найбільш інноваційним ресторатором країни. Він має мережу «Сім'я ресторанів Діми Борисова». Його першим дітищем став сезонний заміський заклад «Барсук», відритий в 2010 році. Його особливістю є наявність відкритої кухні і школи кулінарії. Дмитро як професійний кухар будує концепцію навколо кухні, а не фінансового проекту.

Яскравим стало унікальне співавторське відкриття Дмитра з Олегом Скрипкою - інноваційний ресторан-салон «Канапа». У цьому закладі дивним чином відображені ідеї української кухні в сучасній подачі, яка включає дегустаційні сети. Також на сьогоднішній день у успішного Дмитра Борисова діють такі заклади як «Ботсад», «Foodtourist», «Oxota Na Ovets», «GastroRock» і «BabyRock».

 

Вардкес Арзуманян

«Хороший ресторан - це ресторан з величезною кількістю хороших деталей»

arzumanian.jpg

Народився і виріс в Баку, навчався в інституті народного господарства (Ростові-на-Дону). Вардкес Арзуманян сьогодні - відомий український ресторатор. У 1993 році, просто відвідавши Львів під час відпустки, він вирішив залишитися в цьому місті і розвиватися далі. У Львові Вадо Арзуманян організував компанію «Рестарон», власником якої є досі. Сьогодні в «Рестарон» входять популярні львівські «Кентавр», «Шампанерія Х & Х», «Тарон» і «Монс Піус». Крім ресторанної індустрії, він бере участь у розвитку туристичної привабливості Львова, працюючи з 2007 року в складі команди зі стратегії розвитку міста.

На премії «Рейтингів рестораторів 2014» Вардкес Арзуманян отримав звання «Улюбленець медіа». У 2015 році «Кентавр», «Шампанерія Х & Х» і «Монс Піус» увійшли до списку кращих ресторанів України. Заклад «Шампанерія Хачапурі & Хот-дог» є унікальним за концепцією: відвідувачам пропонується 25 видів шампанського на вибір, але з їжі тільки хачапурі або хот-дог. Багато років Вадо збирає екземпляри оригінальних старовинних меню. Його колекція складає близько двох тисяч різних зразків, де найяскравішим вважається меню з «Титаніка».

 

Сергій Гусовський

«Ресторан - як людина, якщо ви про нього не дбаєте, якщо ви його не любите, якщо ви на нього не звертаєте уваги - йому хана!»

husovskiy.jpg

Сергій Гусовський - відомий український ресторатор і телеведучий, а також депутат Київської міськради від партії «Самопоміч». У ресторанний бізнес Сергій прийшов у 1995 року, коли став одним з власників остерії «Пантагрюель». З 2001 року він стає власником мережі «Ресторанів Сергія Гусовського», куди входять такі відомі столичні заклади, як «Biancoro», «Шото», «O'Cafe», «Pizzeria Napule». Сергій є одним з ведучих телешоу «Пекельна кухня» на каналі 1 + 1.

Для Сергія була і завжди залишається джерелом натхнення Італія, кулінарні традиції якої він майстерно і регулярно вплітає в київську ресторанну культуру. Ресторатор колекціонує вина, а також є любителем живопису. На особистому сайті він веде кулінарний блог, ділиться знаннями і враженнями від гастрономічних турів по Європі.

 

В'ячеслав і Олександр Константиновські

«Ми не вважаємо себе справжніми рестораторами»

konstantynovski.jpg

Відомі і успішні українські бізнесмени, політичні діячі брати В'ячеслав і Олександр Константиновські, які є співвласниками девелоперської компанії «Kyiv Donbas Development Group», також виступають сьогодні видними фігурами ресторанної індустрії. Провівши оцінювання, журнал «Фокус» у 2013 році присвоїв братам-бізнесменам рейтингу найбагатших українців 44 місце. Константиновські не вважають себе справжніми і майстерними рестораторами. Але їх пристрасть до гарної кухні і до подорожей вигідно відображається на політиці і успішності їх ресторанів.

Брати-близнюки Константиновські володіють багатьма ресторанними проектами, найпомітнішими і прибутковими серед яких є мережа «Carte Blanche» і швидкого харчування «Пузата Хата». Мережа «Пузата Хата» була відкрита в 2003 році і налічує зараз 40 точок у багатьох містах країни. Дванадцять солідних закладів об'єднує в себе мережу «Carte Blanche», а також  один з відомих  київських ресторанів «Конкорд».

 

Максим Храмов

«Ресторан - це бізнес для душі»

hramov.jpg

Відомий київський ресторатор Максим Храмов є досвідченим бізнесменом-практиком, у якого варто повчитися. Його досвід і харизма приносять колосальні успіхи. У ресторанній індустрії він з 2001 року. На сьогодні він є Головою ради директорів і співвласником компанії «Fun Food Family». Ця організація займається розвитком по франчайзингу в столиці найбільшої в країні мережі піцерій «Піца Челентано» та «Potato House».

Храмов веде розвиток власного ресторанного проекту «Фанера Project». Мережа включає в себе фан-бари «Банку» і «Гендель», а також ресторан-дайнер «Жовток». Максим Храмов також є співавтором і засновником проекту «Start Up Ukraine». Ще його знають багато як ведучого шоу «Гола правда українського бізнесу»

 

Геннадій Медведєв

«Завдання ресторатора - створити звичку, на яку гість відреагує гормоном щастя»

medvedev.jpg

Успішний український підприємець, видатний спортсмен, завзятий мандрівник і ресторатор Геннадій Медведєв багатьом відомий, як автор проекту «По секрету всему свету». В ресторанній стихії Геннадій перебуває вже близько 18 років, але прийшов він до цього не швидко. Свого часу він захоплювався спортом, досягав успіхів у торгівлі, спеціалізувався в логістиці та наданні консультацій в галузі ЗЕД. Все почалося з 1999 року, коли Медведєв став співвласником величезної ресторанної компанії «Світова карта».

На сьогоднішні він є засновником і співвласником мережі японських ресторанів «Сушия», а також власник ресторану «StarBurger». У 2013 році Геннадій відкрив власний заклад «Grill do Brasil». Він вигідно відрізняється від інших обслуговуванням за  бразильською системою «родізіо» - за певну плату надається необмежена вживання страв. За версією журналу «Інвестгазета», у 2013 році Геннадія Медведєва називають найпопулярнішим ресторатором України.

 

Ірина Тарасова

«Взявся за певну роботу, значить, повинен виконати її на відмінно»

tarasova.jpg

Ірина  Тарасова пройшла справжній повноцінний шлях ресторатора, почавши свого часу простим офіціантом і дійшовши до співвласника. Колосальний досвід і навички Ірина придбала, працюючи в мережі «Козирна карта», будучи керуючим такими закладами, як «Мамба», «Тандир» і «Leo Club», а також робота в «HolidayService» - велика компанія кейтерингового напрямку. За свою 18-річну професійну діяльність Ірина запустила з нуля декілька великих проектів, проводила антикризове управління закладами.

На початку 2013 року Ірина Тарасова запускає солідний ресторан «Варадеро» - київська філія популярного закладу в Одесі. Влітку цього ж року Ірина презентує власний ресторан «Babel», що спеціалізується на стравах кухні українського і єврейського походження. У приготуванні страв тут активно використовуються продукти переважно місцевого походження, за що Ірина була визнана самим патріотичним ресторатором країни.

 

Ігор Сухомлин

«Кава - це трохи щастя»

suhomlin.jpg

Відомий столичний підприємець і ресторатор родом з Чернігова Ігор Сухомлин в галузі успішно працює вже близько дев'яти років. Свій перший заклад - кав'ярня «Чашка» - він відкрив в рідному Чернігові в 2007 році. Сьогодні Ігор Сухомлинський є головним ідеологом-натхненником і співвласником першої мережі кав'ярень в Україні «Чашка», а також мережі закладів «Варенички» кав'ярні «Шарлотка» і ресторану «Велюр».

Ігор Сухомлин - один з авторів і творців «Ресто Практик», а також «Resto Camp». Це унікальний триденний курс, тренувальний і освітній проект для керівників та рестораторів, як справжніх, так і майбутніх. 

 

 

Коментарі (1)

  • Oleksandr

   12 Вересня 2016, 23:23
   Відповісти

   Дякуємо, приємно ♪♪ з повагою, Колектив магазину посуду у Києві ©vsezastol.com

Коментувати

Ім'я*
Коментар*
Код*
  

Думки експертів

Особистості

Андрій Дзюбан

Проекти: бістро «Немо», паб «Дублін», клуб "Культ"

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов