Фаст-фуд найближчого майбутнього: 7 світових тенденцій

12 Квітня 2016, 11:21

Експерти видання QSR Magazine зробили прогноз розвитку ринку фаст-фуду на найближчий десяток років. Найбільша зміна: фаст-фуд зі шкідливої їжі має перетортись на здорову і якісну.

СПРАВЖНЯ ЇЖА

Фастфуд починає орієнтуватися на екологічно чисту їжу. Страви готуватимуть з інгредієнтів без шкідливих домішок, антибіотиків та інших штучних компонентів. Використовуватимуться автентичні продукти (етнічні, регіональні і локальні інгредієнти). Все це - вже на піку популярності. Все більше страв готують в самих закладах: це дозволяє підвищити прозорість процесів і краще контролювати смак і якість страв. А відсутність напівфабрикатів деякі нові мережі вважають своєю основною конкурентною перевагою.

 ШЕФ-ПІДХІД

Молоді шефи з задоволенням йдуть в фаст-кежуал, а імениті зірки співпрацюють зі світовими мережами фастфуду. McDonald's запрошує титулованих мишленівських гуру для розробки нових бургерів, а над концепціями власних демократичних мереж розмірковують молоді, але вже відомі шефи.

Підходи шеф-кухарів і технологів до меню завжди були різними. Але тепер мережі старанно шукають компроміс між тим, чого хочуть гості (нові смаки і креативність) і можливістю стандартизувати і алгоритмизировать процеси на кухні.

ЛОКАЛЬНИЙ ПІДХІД, МІКРОКУХНЯ

Очікується збільшення частки регіональних страв в меню закладів фастфуду і фаст-кежуал. Навіть великі оператори заграють з регіональними трендами: в Казахстані, наприклад, в KFC абсолютно офіційно подавали бургери з кониною. Ну а кількість хачапурних, вареничних і пельменних зростає з кожним днем.

СВІДОМІ ГОСТІ (МІЛЛЕНІАЛИ)

На перший план виходять мілленіали, а для них екологічні питання, гуманне ставлення до тварин, зниження кількості відходів і економія ресурсів дуже важливі. Звичайно, на першому місці серед причин вибору закладу швидкого обслуговування - як і раніше, смак і ціна. Але все більше гостей звертають увагу і на екологічну та соціальну відповідальність рестораторів - тобто на ті харктеристики, які пару років тому ще нікого не хвилювали.

З ГРЯДКИ НА СТІЛ

За всіма прогнозами, страви з овочів стають одним з основних трендів швидкого обслуговування. Фаст-фуд повертається обличчям до вегетаріанців - тепер для них є не тільки картопля фрі.

НЕТРАДИЦІЙНІ ЛОКАЦІЇ

Стріт-рітейл і раніше грає ключову роль, але тепер з кожним днем ​​з'являється все більше можливостей для «зустрічі з гостем».

Зростає інтерес до створення фудзалів нового зразка, в яких поряд з традиційно влаштованими кафе можна побачити кіоски зі свіжими продуктами, м'ясні лавки, магазини посуду і т.д. І, звичайно, все більше рестораторів "захоплюються" фудтракамі.

МІГРАЦІЯ В ОНЛАЙН

Цифрові технології продовжують свій швидкий і нестримний наступ. Споживачі чекають інновацій. Замовлення все частіше можна буде зробити і оплатити онлайн через численні  мобільні додатки, щоб обслужити гостя справді швидко і без зволікань.

БЕЗ СОЛОДКОГО

Раніше гострі страви підсолоджували, щоб зробити їхній смак більш насиченим. Новий тренд ставить стару ідею з ніг на голову. Усі страви, включаючи десерти, стають не солодшими, а гострішими. Вівсянку на сніданок подають з соусом шрірача і яйцем, а в йогурти додають овочі.

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Світлана Роман

  Проекти: "Цукерня"

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов