10 типажів, які найбільше дратують рестораторів

22 Листопада 2015, 16:17

Віддані ресторанній справі зазвичай дуже терплячі до примх відвідувачів. Тим паче, що досить часто "компенсація за моральні збитки" закладені в ціну страв. Але гроші грошима, а люди людьми. Поспілкувавшись з рестораторами, видання Time Out виокремило 10 типажів клієнтів, які здатні роздраконити навіть найспокійніших представників індустрії гостинності.

Параноїки

Досить поширений тип людей, які завжди думають, що їм хочуть нашкодити: вписати в рахунок зайве, не докласти в салат креветок, що не долити в колу рому, посмажити несвіжу рибу, та хоч би й наплювати в суп. Але насправді заклад, де тільки й мріють про те, як би обдурити й отруїти, треба дуже довго і спеціально шукати.

Всезнайки

Такі відвідувачі, ледь доторкнувшись до тарілки, розповідають офіціантам, що паста не так зварена, хінкалі не так зліплені, а форшмак взагалі «правильно вміє готувати тільки моя бабуся». Пориваються піти пояснити кухарям, як треба готувати, менеджерам - як продавати, а власникові - які ресторани відкривати. Або будь-яким іншим схожим способом прилюдно виявляють свою значущість і ерудованість, причому у всіх питаннях буття. 

Люди з ноутбуками

Безсовісне використання ресторанного інтернету і простору для роботи, супроводжуване 66.jpgпроханнями підлити в чайник окропу, не додає любові до клієнта. Якщо вже влаштували з ресторану офіс - візьміть хоч десерт. У деяких ресторанах навмисне не пропонують послугу безкоштовного вайфая - не хочуть три години поспіль спостерігати зайнятий ноутбутком стіл, виручка з якого дорівнює майже нулю.

Скупердяї

Той, хто тікає, не заплативши, - типаж все-таки не найпоширеніший і викликає не роздратування, а швидше бажання зателефонувати в поліцію. На відміну від компаній коліжанок, що замовляють чайник чаю і один чізкейк на всіх, здорованів, що беруть дитяче меню з безкоштовним напоєм, хитрунів, що навернули борщу і горілки вдома, а в стейк-хаузі купують грінки з пивом, та інших персонажів, які вміють «посидіти на 20 гривень» в закладах з чеком не нижче двохсот. Не залишають, зрозуміло, чайових і вимагають до себе такої ж уваги, як і до всіх інших, хто їсть і платить по повній програмі.

Безвідповідальні батьки

Найпростіший спосіб заробити «любов» ресторанного колективу - сказати свїй гіперактивній дитині: «Піди пограй з офіціантом». Клієнт, звичайно, завжди правий, але аніматор - це інша професія. Менеджери рідко роблять зауваження чужій дитині, що розійшлася, а тим більше її батькам, зазвичай за все "вигрібають" кельнери, в яких через дітей, що плутаються під ногами, летять підноси з наїдками. 

Люди без готівки

Для декого питання безготівкової оплати є принциповим: деколи справа доходить навіть до скандалу. Всупереч поширеній думці, ресторани зовсім не зобов'язані приймати до оплати кредитки. Причин цього може бути скільки завгодно - від відсутності зв'язку з банком до бажання приховати від держави частину прибутку. 

Хами

«Ей, ти», «швидко мені принеси», «давай бігом», звернене до офіціантам, барменам, менеджерам і навіть деколи власникам, бісить всіх, незважаючи на заповітну формулу торгівлі. Ступінь хамства, звичайно, кожен міряє власними мірками. Комусь для того, щоб втратити віру в людей, досить необґрунтованих звинувачень в непрофесійності під час "запарки", а хтось  чекатиме, поки йому в голову не полетить склянка.

Інстаграмери

Клієнти, які не можуть з'їсти свій обід, не сфотографувавши його для інстаграма, - палиця з IMG_4548.JPGдвома кінцями. Безумовні плюси просування в соцмережах нівелюються мінусами процесу обслуговування. Замість того, щоб замовляти їжу, ці люди знімають інтер'єр, а потім ображаються, що у них довго не приймають замовлення. Замість того, щоб їсти, битих півгодини знімають тарілку, а потім кажуть, що їм принесли зимну зупу. Будемо чесними: фоточки їжі, як правило, рідко кому вдаються. А від коментарів на кшталт «як таке г ... можна їсти» під криво-косо відображеною айфоном красою, радості небагато.

 

Псевдовегани

Декому здається, що якщо він почне висувати закладу оригінальні вимоги, світ крутитиметься навколо нього - в дитинстві їм явно не вистачало уваги. Нормальний вегетаріанець чи веган в курсі відмінностей одного від іншого і навряд чи ходить в ті місця, де немає і бути не може спеціального меню. Псевдовеган натомість любить заявитися, скажімо, в м'ясній ресторан і влаштовувати офіціантові несподіваний іспит на знання веганської теми (у якій, як з'ясовується в процесі, сам не дуже сильний), а кухарю - скандал: чому в меню так багато стейків і так мало овочевих салатів . У підсумку, ображено з'їдає те, що дають, швидко роблячи поблажку своїї «дієті».

Сусіди

Не завжди клієнти, але тут все задавнено і запущено. Людям, що живуть по сусідству з рестораном, рішуче не подобається все: ані витяжка у дворі, ані вивіска на фасаді, ані розвантаження продуктів вранці, ані запахи з кухні. Власники закладів, що розташованів в житлових будинках, прекрасно знають, що створює незручності, тому часом намагаються сусідів піддобрювати - безкоштовно годувати, ремонтувати під'їзди, озеленювати двори тощо. Найчастіше сусіди подаяння приймають, та кляузи строчити не припиняють.

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Влодко Костирко

  Дизайнер проектів: “Під синьою фляшкою”, “Кабінет-kaфе”, “Кафе 1”, “ЦК Локаль”, “Хмільний дім Роберта Домса”, “Кумпель”

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов