Топ-10 найпопулярніших пісень про Львів

9 Липня 2015, 15:32

Кількість пісень, присвячених Львову, сягає сотень, якщо не тисяч. Що дуже важливо – чимало з них зберігають популярність попри те, що написані десятки років тому. Є пісні, які асоціюються з одним виконавцем, і стали популярними саме завдяки його особистому шарму. Є пісні, які мають різних виконавців, виконуються у кількох мовних версіях.  А раз так, то можна спробувати визначити найпопулярніші пісні про Львів. Як то кажуть, усіх часів та народів. Критерій популярності доволі простий – кількість переглядів на YouTube. Аби визначити найпопулярнішу, ми сумували загальну кількість переглядів пісні станом на 2 липня 2015 року. 

Номер один за популярністю  – «Тільки у Львові», неофіційний гімн нашого міста, загалом 1 112 890 завантажень, найбільша кількість версій та виконавців, українська та польська версії. Це відома пісня у виконанні ведучих місцевого радіо у Львові за Щепка і Тонька, переспівана Віктором Морозовим, Los Colorados та Юрієм Гнатковським.

Друга за популярністю - «То Є Львів» Кузьми Скрябіна – 638 892 переглядів. Втім, її популярність, цілком можливо, спричинена популярністю самого Кузьми, який, на жаль, передчасно пішов із життя. Слухати "То є Львів"

Третя  за популярністю львівська пісня є «Личаківське танго» - загалом 249 810 переглядів, а його виконавцем є польський Chór Dana. Пісня походить з 1930 року, а сам колектив – з 1928 року, спочатку був заснований як чоловічий вокальний квартет під керівництвом Владислава Даниловського (власне від його скороченого прізвища і походить назва). Слухати "Личаківське танго".  Є і український варіант цієї пісні у виконанні Віктора Морозова.  

Четверта за популярністю - "Хлопці з Бандерштату" – 172 799 переглядів. Пісня легендарних Братів Гадюкіних, втім на Ютюбі найбільшою популярністю користується версія у виконанні гурту «Кому вниз», яка була виконана на концерті пам’яті Сергія Кузьмінського.

Дехто говоре "Бандити, хулiгани

З тої голоти людей не буде"

А ми ся подивим, як потреба стане,

Хто полiзе в льох, а хто пiд кулi пiде.

Найдивніше у цих, написаних у мирний час словах, їхня актуальність сьогодні, бо потреба таки стала. Зрештою, недарма одна з неофіційних назв Львова – Бандерштат. Слухати  "Хлопці з Бандерштату".

П'ятаю за популярністю є «Старенький трамвай» - 152 964 переглядів. Однак для «Піккардійської терції» вона стала направду фартовою – саме вона є першою піснею дебютного альбому «Піккардійців», який вийшов ще у 1994 році. Отож 21 рік поспіль пісня не виходить з їх репертуару при тому, що, за словами Славка Нудика, вони не люблять «їздити на одній пісні». 

Шостою за популярністю є «Марш львівських дітей» - 94 768 переглядів. Тривожна, військова пісня, автор якої, на жаль, не відомий, на мелодію з оперетки Лео Фалла Księżniczka dolarów. У Першій світовій війні львів’яни („Lwowskie Dzieci”) служили здебільшого у 30 піхотному полку австрійської армії, який 26 липня 1914 року вирушив у Боснію і Герцоговину. Власне, у пісні відображено момент відправки на фронт молодих львів’ян. Втім, друга версія пісні відображає відправку австрійських військ 23 серпня 1914 року на боротьбу з Росією. Загалом, пісня має декілька варіантів та виконується на львівському діалекті польської мови, тобто балаку, що додає їй колориту. Крім того, це одна з небагатьох пісень на тему Першої світової війни.

Сьома у рейтингу сучасна польська пісня A LWOW TO DLA MNIE ZAGRANICA, яка має 79147 переглядів, її виконавцем є Роман Колаковський, Поляки таки ностальгують за Львовом, однак водночас вони розуміють, що Львів – то таки інша держава. Втім, ця пісня таки про два міста: Львів та Вроцлав, місто, куди, як відомо, виїхало чимало колишніх  львів’ян. Для їхніх дітей Вроцлав став батьківщиною, а Львів – закордоном, де минуло дитинство їхніх батьків. 

Восьмою у рейтингу є весела пісня у виконанні польського співака Мацєя Врублевського «Бабця зі Львова» - вона має 65806 переглядів. Пісня, яка знову ж таки повертає нас у довоєнний Львів з його характерним вигуком «Та йой!» -- саме за ним тоді впізнавали львів’ян у міжвоєнній Польщі. 

Дев'ята за популярністю є пісня «Львів» із фільму «Золотий вересень» у виконанні «Пікардійської терції». Ностальгія за тим старим Львовом, який було втрачено у вересні 1939 року. Традиційно інтелігентне виконання «піккардійців» найкраще пасує до цієї пісні. І, зрештою, її двомовність знову нагадує про рівноправність двох культур – української та польської у історії нашого міста. У підсумку маємо 51017 завантажень.  т

10 місце у рейтингу найпопулярніших пісень про Львів займає «Куплю си газету» у виконанні гурту «Львівське ретро» - загалом її переглянули 35173 рази. Пісня походить з 30-х років ХХ століття і за словами Ростислава Демчишина, керівника «Львівського ретро» у той час не було «мінусовок», тож і співаки тоді були справжніми. Ну а справжнє таки залишається в історії. 

Олександр Сирцов

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Олена Турянська

  Дизайнер проектів: ресторан “Купол”, італійське подвір’я, частково “Амадей” та “Вероніка” (після мене там було ще багато дизайнерів), дві оптики, багато приватного житла

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов