Шахраї у Львові: топ-5

24 Червня 2015, 15:30

Розпал туристичного сезону у Львові позначається не лише величезною кількістю гостей, які приїхали сюди відпочити та насолодитися місцевими достовидностями, але й різким зростанням шахраїв на вулицях міста. Про що потрібно знати тим, хто планує свою мандрівку у місто Лева, аби у перший же ж день не зіпсувати собі відпочинок,  – читайте далі.

Шахрайство номер один: квартирне.

Отож, Ви плануєте мандрівку, складаєте маршрут місць, які варто неодмінно відвідати, визначаєте для себе заклади, де би ви хотіли випити кави, та пам’ятники, з якими треба сфотографуватись. І тут постає запитання: а де ж зупинитись? Звісно, Ви можете скористатись послугами готелів або ж хостелів. Та інколи, аби відчути атмосферу міста сповна, хочеться орендувати помешкання десь поблизу центру або ж у самісінькому його серці. Тоді й починаються “коломийки” з пошуками квартири: яку краще обрати? де? за скільки? 

І саме на цій стадії можна натрапити на шахраїв, які розміщають оголошення про те, що вони здають в оренду квартиру подобово. Коли вам усе підходить, ви телефонуєте вам пропонують залишити завдаток, перевівши його на картку. Коли ви приїжджаєте до Львова, з'ясовується, що у "власника" вимкнутий телефон, і ніякої такої квартири для вас за цією адресою немає. Ось наприклад, повідомлення у мережі фейсбук: "Увага!Шахрай! Сьогодні стала жертвою шахрая. До мене у Львів на вихідні приїжджають друзі, от ми і вирішили знайти квартиру подобово. Все було зайнято я знайшла декілька оголошень на олх перетелефонувала квартири були вільними попри ажіотаж - думала, пощастило. Кинула аванс за першу добу 350 грн, так як вибирати не доводилось. А сьогодні людина позазоною і все... Розумію, що я така не одна і, оскільки живу у Львові, знаю, де себе подіти, але якби я була туристом, навіть не уявляю, що б робила. Відправляю вам його реквізити, щоб ви не потрапили в цю ситуацію! Воловецький І.Б. Картка ПБ 4149497833165212". 

Звідси робимо висновок перший: орендувати квартиру у Львові, як і у будь-якому іншому місті, потрібно через перевірених людей або ж користуватись послугами перевірених агентств/сайтів.

Шахрайством під номером 2 промишляють цигани. Останнім часом їх у місті значно побільшало. Є “крапки”, де ходять не поодинокі їхні представники, а цілі групи. Зазвичай, вони чіпляються до перехожих, вимагають від них грошей, часто полюють на одиноких дівчат та жінок – кажуть, що знають їхню долю і розкажуть, якщо ті дадуть їм пару гривень. Якщо ж жінки відмовляються – у їхню сторону лунає довгий ланцюг прокльонів.

Часто-густо цигани жебракують у людей, що сидять за столиками літніх майданчиків поблизу кнайп. Нахабні, грубі та зухвалі, вони можуть і погрожувати: “Не даси копійки – плюну у каву”. Зрештою, можуть просто забрати їжу чи питво зі столику. Або ж застосовувати силу – шарпати за руку, торкатись одягу. Міліція розводить руками - мовляв, нічого зробити не можемо. У них ні документів, ні реєстрації... Проте ті, хто подорожує Європою, знають, що, для прикладу, в Кракові, Празі, Вільнюсі  та інших містах такого немає!  Значить, щось таки можна зробити - було би бажання! А поки його нема - просто будьте обережними.

Шахрайство номер 3 – жебраки з дітьми/тваринами. Таких, особливо у центрі Львова, – безліч. Жінки, загорнувши малят (без гарантії, що їхніх, а, бува, що просто ляльок) або посадивши 11150771_841612229221872_3217523097683316148_n.jpgїх собі на коліна, випрошують у перехожих гроші, начебто на їхнє утримання чи лікування. Серед таких жебраків доволі часто зустрічаються і вже згадувані цигани. 

Останнім часом побільшало і жебраків зі собаками, рідше – котами. Обклавшись довірливими чотирилапими, прохаськи намагаються викликати жалість у перехожих, що, до речі, на жаль, інколи спрацьовує. Антисанітарія, яку вони створюють поблизу себе, їх не хвилює, як і те, що собакам із “зароблених” коштів перепаде рівно нічого. Цікаво і те, що тварини у одних і тих же жебраків можуть змінюватись – до прикладу, одного дня – одні цуценята, іншого – вже інші. Де діваються попередні і де жебрак бере інші – питання риторичні. 

Ще один уже постійний “персонаж” львівського жебрацького світу – кудлатий пес на вулиці Галицькій поблизу магазину “Колосок” та неподалік піцерії “Де Манджаро”. У холод і спеку собака лежить на одному і тому ж місці, біля неї – коробка для пожертв та табличка з написом, що кошти збирають для годування собаки. Мало хто задумується, чому пес лежить практично не рухаючись, хто поставив табличку, чи перепадає хоч щось із зібраних коштів тварині і чому неподалік гуляє чоловік з довгим патлатим волоссям, часто напідпитку? Адже саме цей чоловік і є власником тварини. На якісь запитання він не відповідає – починає кричати та говорити лайливі слова, що, начебто, це не Ваше діло і відчепіться. Діло то не Ваше, але є маленьке “але”: годуєте Ви не собаку, а купуєте алкоголь неадекватному грубому чолов’язі, який в змозі заробити і на себе, і на пса. Тим паче, що поводиться чоловік із собакою доволі грубо – у справді європейській країні за таку поведінку він давно б уже заплатив штраф або ж позбувся би волі.

Тож порада тим, хто прочитав усе вище написане: якщо тяжко пройти повз і рука таки тягнеться до кишені, Ви можете просто зайти у найближчий магазин і купити ті продукти чи речі першої необхідності, які вважаєте за потрібне. По реакції жебрака зрозумієте, чи справді він просив те, що Ви йому дали. 

Не жалійте жебраків з тваринами – усе, що Ви їм дасте, швидш за все, до друзів наших менших не дійде. Найкраще, що Ви можете зробити – звернутись у Товариство захисту тварин або ж у притулок до волонтерів та вказати, де і коли бачили вухатих, а вони вже постараються зробити все, аби передати тварин у справді добрі руки. Якщо ж хочете допомогти чотирилапим фінансово, пожертвуйте кошти у тваринні притулки – там вони справді знадобляться.

Шахрайство номер 4: фотографії з тваринами, які, як потім з’ясовується, робляться не 6c4dd34891e4475574792987c4a40b94.jpgбезкоштовно. Найчастіше поблизу Оперного театру та площі Ринок прогулюються молодики (рідше, дівчата) з голубами/орлами/мавпочками/декоративними собаками/папугами і так далі. Цей список можна продовжувати до безкінечності – в залежності від фантазії шахрая та його безсердечності. Процедура шахрайства полягає у наступному: шахрай підходить, а частіше просто підбігає до Вас з твариною у руках чи на руці (як от з птахами). За декілька секунд ця тварини уже опиняється на Ваших руках і він “доброзичливо” пропонує Вам зробити знімок напам’ять. Увага: про ніякі кошти він не говорить до моменту, поки фото не буде зроблене. А тоді шахрай відкриває своє істинне обличчя: починає вимагати за послугу гроші – від 20 до 100 гривень. Коли Ви намагаєтесь пояснити, що це фото  не настільки Вам потрібне і що про ніякі кошти мова не йшла, він одразу ж піднімає тембр свого голосу, його “доброзичливість” моментально перетворюється на агресію і злість, а з уст може лунати зовсім недоброзичлива лайка. Інколи шахрай навіть може застосовувати силу. А оскільки поодинці вони не ходять, то на допомогу йому пристає такий же, як і він. І добре було б, якби хоча б частина цих коштів йшла на догляд тварини – до чого починають апелювати шахраї, але жоден з них не думає про те, що палке сонце, спрага чи голод виснажують чотирилапих та пернатих, а зоопарк в центрі Львова – атракція, яка місту зі середньовічною архітектурою явно не пасує.

Шахрайство номер 5 – волонтери зі скриньками у руках та псевдовояки АТО.

Таких найчастіше можна зустріти у маршрутних таксі або ж на зупинках транспорту. На лікування чи операцію – місія у волонтерів, на перший погляд, чудова, але куди насправді ідуть ці кошти і чи настільки волонтери є волонтерами, як представляються – відповіді на ці питання далеко не однозначні. Брехня починається там, де люди, які збирають кошти, отримують зарплату – відсоток із зібраної суми, тобто вони не роблять це безкоштовно, а отже – і не є волонтерами. Це їхній заробіток. Представляючи представниками, зачасту, неіснуючих благодійних фондів, вони маніпулюють іменами справжніх реальних людей, які потребуть лікування, тільки от кошти до цих людей не доходять. Львів’яни – народ добрий і співчутливий, здається, варті поділитись останнім, а коли чують, що хтось за кілька кроків від смерті – готові віддати усе, аби врятувати людське життя. І все воно так – правильно, так би мав вчинити кожен. Тільки от на цій нашій львівській доброті й наживаються шахраї. 

Аби не втрапити у пастку шахрая-псевдо-волонтера, одразу ж питайте, представником якого благодійного фонду він є, де розташований офіс організації, чи є нього відповідні документи. Зазвичай, цих питань достатньо – “волонтер” ніяковіє, розвертається і іде в протиленому напрямку від Вас. Тільки ось так буває рідко, зазвичай, гривні у скриньки таки попадають.

11392865_1042607735784530_330625798665124284_n.jpg

Якщо Ви хочете пожертвувати кошти на лікування/операції чи інші потреби, варто звернутись до волонтерських організацій, які мають не лише адресу на папері, а й реальну. Маєте час – можете завітати у їхній офіс і подивитись, як відбувається їхня діяльність. Ще кращий варіант – безпосередньо контактувати з особою. Якій потрібна допомога. Тоді Ви будете впевненими, що 

Ваші гроші потраплять саме туди, де їх потребуть.

Ось таке фото опублікувала на своїй сторінці в фб львівська журналістка Мар'яна П'єцух:

"До уваги львівян та гостей міста. Якщо ви побачите цю пару , яка просить грошей на лікування, майте на увагі, що пан у формі - ніякий не воїн АТО, а пані у віночку - не нещасна родичка. Люди (багато людей) пишуть, що вони у Львові жебракуют вже багато років, зараз провели "тюнінг", одягнувшись в те, на що ведуться люди.То ж якщо ви хочете цільово допомогти пораненим, вам точно не до них."

Будьте пильними! І welcome!

Наталія Іскра

Коментарі (8)

  • 111

   22 Жовтня 2017, 19:13
   Відповісти

   УВАГА ШАХРАЇ !!! Взв'язку з тим, що проти нечистих на руку * підпріемців * ЗЕЛЕНА Світлана Михайлівна, 13.02.1965р.н.та ЗЕЛЕНИЙ Володимир Йосипович, 04.06.1964р.н , які позичають на " бізнес " гроші, а потім не повертають, готуеться позов за ознаками шахрайства, ст.190 ККУ прошу всіх громадян , які постраждали від вказаних осіб звертатись на ел.пошту kupin_on@ukr.net Вказані *підпріемці* мають у Львові магазин "Кадуцей" за адресою вул. Гнатюка, 5 та торгові точки на ринках "Південний", "Краківський". Вказані *підпріемці* вже давно знаходятся в всеукраїнських чорних списках як ШАХРАЇ. Прохання поширити вказану інформацію про вказаних осіб з метою, щоб інші мешканці Львова не попали в халепу.

   • Володимир

    2 Січня 2018, 13:06
    Відповісти

    Спростування наклепу https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=129267191021686&id=100018152179211&pnref=story Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/u-lvovi-shahrayi-viduryuyut-z-lyudey-tisyachi-griven-obicyayuchi-kazkovi-krediti-303511.html

    • Іра

     2 Липня 2018, 19:00
     Відповісти

     Так я не зрозуміла, він зелений чи голубий?

  • Олександр

   27 Листопада 2017, 15:56
   Відповісти

   28.11.17р., в приміщенні Залізничного суда м. Львова ( вул. С.Бандери, 3 ) в 15.00 відбудеться чергове судове засідання в кримінальній справі 462 3199 15-к , суддя Бориславський Ю.Л., по обвинуваченню Зеленого Володимира Йосиповича, відомого не тільки в Україні, він знаходиться в багатьох “чорних” списках як шахрай та аферист, який по звірячому побив невинну людину, та “кинув” на гроші багато громадян, в тому числі і іноземців. Цей “підпріемиць” входив в довіру до громадян, позичав гроші на бізнес, а потім не повертав. Для того, щоб ускладнити повернення грошей обдуренним людям через судовий арешт нерухомості , він ховає всю свою нерухомість: 16.07.2014р.- передача в оренду земельну ділянку 0.66га.с/рада Новокам"янська, Жовківського р-ну на 10 років, 18.12.2016р.- квартиру у Львові вул. Римлянина 10, кв.9 заставила його дружина, Зелена Світлана Михайлівна, як заставне майно за 1 200 000гр.в банк на 10 років, особняк в смт. Брюховичи в 500 кв.м. переоформив на іншу людину. Якщо комусь потрібні документальні докази вказаного вище, чи ще хтось був обдурений Зеленим В.Й.та Зеленою С.М. та має до них запитання прошу писати на ел.пошту kupin_on@ukr.net, перешлю копії документів. Проти Зеленого В.Й. та Зеленої С.М. готуються ще судові позови за фактом шахрайства та по іншім ст. ККУ. Зелений В.Й. постійно затягує судовий розгляд, дуже не хоче за грати. Засідання відкрите, вхід вільний. Прошу всіх, поширити вказану інформацію щоб ваші родичі, друзі та знайомі не попали в халепу.

   • Volodymyr

    2 Січня 2018, 13:06
    Відповісти

    Спростування наклепу https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=129267191021686&id=100018152179211&pnref=story Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/u-lvovi-shahrayi-viduryuyut-z-lyudey-tisyachi-griven-obicyayuchi-kazkovi-krediti-303511.html

    • Оля

     12 Червня 2018, 19:44
     Відповісти

     п. Зелений, а де спростування. В фейсбуці дуже багато інформації про вас, як про шахрая від багатьох людей.

  • Олег

   31 Січня 2018, 19:51
   Відповісти

   Цей Зелений , крім того, що шахрай ще і педік.

  • Артур

   15 Лютого 2018, 14:20
   Відповісти

   Зелена Світлана, яка проживає у Львові дійсно працювала путаною в Москві, клікуха * пончик*.

Коментувати

Ім'я*
Коментар*
Код*
  

Думки експертів

Особистості

Назар Щур

Адміністратор у піцерії, колишній старший офіціант у ресторані-клубі “Спліт”-Льві

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов