Шахраї у Львові: топ-5

24 Червня 2015, 15:30

Розпал туристичного сезону у Львові позначається не лише величезною кількістю гостей, які приїхали сюди відпочити та насолодитися місцевими достовидностями, але й різким зростанням шахраїв на вулицях міста. Про що потрібно знати тим, хто планує свою мандрівку у місто Лева, аби у перший же ж день не зіпсувати собі відпочинок,  – читайте далі.

Шахрайство номер один: квартирне.

Отож, Ви плануєте мандрівку, складаєте маршрут місць, які варто неодмінно відвідати, визначаєте для себе заклади, де би ви хотіли випити кави, та пам’ятники, з якими треба сфотографуватись. І тут постає запитання: а де ж зупинитись? Звісно, Ви можете скористатись послугами готелів або ж хостелів. Та інколи, аби відчути атмосферу міста сповна, хочеться орендувати помешкання десь поблизу центру або ж у самісінькому його серці. Тоді й починаються “коломийки” з пошуками квартири: яку краще обрати? де? за скільки? 

І саме на цій стадії можна натрапити на шахраїв, які розміщають оголошення про те, що вони здають в оренду квартиру подобово. Коли вам усе підходить, ви телефонуєте вам пропонують залишити завдаток, перевівши його на картку. Коли ви приїжджаєте до Львова, з'ясовується, що у "власника" вимкнутий телефон, і ніякої такої квартири для вас за цією адресою немає. Ось наприклад, повідомлення у мережі фейсбук: "Увага!Шахрай! Сьогодні стала жертвою шахрая. До мене у Львів на вихідні приїжджають друзі, от ми і вирішили знайти квартиру подобово. Все було зайнято я знайшла декілька оголошень на олх перетелефонувала квартири були вільними попри ажіотаж - думала, пощастило. Кинула аванс за першу добу 350 грн, так як вибирати не доводилось. А сьогодні людина позазоною і все... Розумію, що я така не одна і, оскільки живу у Львові, знаю, де себе подіти, але якби я була туристом, навіть не уявляю, що б робила. Відправляю вам його реквізити, щоб ви не потрапили в цю ситуацію! Воловецький І.Б. Картка ПБ 4149497833165212". 

Звідси робимо висновок перший: орендувати квартиру у Львові, як і у будь-якому іншому місті, потрібно через перевірених людей або ж користуватись послугами перевірених агентств/сайтів.

Шахрайством під номером 2 промишляють цигани. Останнім часом їх у місті значно побільшало. Є “крапки”, де ходять не поодинокі їхні представники, а цілі групи. Зазвичай, вони чіпляються до перехожих, вимагають від них грошей, часто полюють на одиноких дівчат та жінок – кажуть, що знають їхню долю і розкажуть, якщо ті дадуть їм пару гривень. Якщо ж жінки відмовляються – у їхню сторону лунає довгий ланцюг прокльонів.

Часто-густо цигани жебракують у людей, що сидять за столиками літніх майданчиків поблизу кнайп. Нахабні, грубі та зухвалі, вони можуть і погрожувати: “Не даси копійки – плюну у каву”. Зрештою, можуть просто забрати їжу чи питво зі столику. Або ж застосовувати силу – шарпати за руку, торкатись одягу. Міліція розводить руками - мовляв, нічого зробити не можемо. У них ні документів, ні реєстрації... Проте ті, хто подорожує Європою, знають, що, для прикладу, в Кракові, Празі, Вільнюсі  та інших містах такого немає!  Значить, щось таки можна зробити - було би бажання! А поки його нема - просто будьте обережними.

Шахрайство номер 3 – жебраки з дітьми/тваринами. Таких, особливо у центрі Львова, – безліч. Жінки, загорнувши малят (без гарантії, що їхніх, а, бува, що просто ляльок) або посадивши 11150771_841612229221872_3217523097683316148_n.jpgїх собі на коліна, випрошують у перехожих гроші, начебто на їхнє утримання чи лікування. Серед таких жебраків доволі часто зустрічаються і вже згадувані цигани. 

Останнім часом побільшало і жебраків зі собаками, рідше – котами. Обклавшись довірливими чотирилапими, прохаськи намагаються викликати жалість у перехожих, що, до речі, на жаль, інколи спрацьовує. Антисанітарія, яку вони створюють поблизу себе, їх не хвилює, як і те, що собакам із “зароблених” коштів перепаде рівно нічого. Цікаво і те, що тварини у одних і тих же жебраків можуть змінюватись – до прикладу, одного дня – одні цуценята, іншого – вже інші. Де діваються попередні і де жебрак бере інші – питання риторичні. 

Ще один уже постійний “персонаж” львівського жебрацького світу – кудлатий пес на вулиці Галицькій поблизу магазину “Колосок” та неподалік піцерії “Де Манджаро”. У холод і спеку собака лежить на одному і тому ж місці, біля неї – коробка для пожертв та табличка з написом, що кошти збирають для годування собаки. Мало хто задумується, чому пес лежить практично не рухаючись, хто поставив табличку, чи перепадає хоч щось із зібраних коштів тварині і чому неподалік гуляє чоловік з довгим патлатим волоссям, часто напідпитку? Адже саме цей чоловік і є власником тварини. На якісь запитання він не відповідає – починає кричати та говорити лайливі слова, що, начебто, це не Ваше діло і відчепіться. Діло то не Ваше, але є маленьке “але”: годуєте Ви не собаку, а купуєте алкоголь неадекватному грубому чолов’язі, який в змозі заробити і на себе, і на пса. Тим паче, що поводиться чоловік із собакою доволі грубо – у справді європейській країні за таку поведінку він давно б уже заплатив штраф або ж позбувся би волі.

Тож порада тим, хто прочитав усе вище написане: якщо тяжко пройти повз і рука таки тягнеться до кишені, Ви можете просто зайти у найближчий магазин і купити ті продукти чи речі першої необхідності, які вважаєте за потрібне. По реакції жебрака зрозумієте, чи справді він просив те, що Ви йому дали. 

Не жалійте жебраків з тваринами – усе, що Ви їм дасте, швидш за все, до друзів наших менших не дійде. Найкраще, що Ви можете зробити – звернутись у Товариство захисту тварин або ж у притулок до волонтерів та вказати, де і коли бачили вухатих, а вони вже постараються зробити все, аби передати тварин у справді добрі руки. Якщо ж хочете допомогти чотирилапим фінансово, пожертвуйте кошти у тваринні притулки – там вони справді знадобляться.

Шахрайство номер 4: фотографії з тваринами, які, як потім з’ясовується, робляться не 6c4dd34891e4475574792987c4a40b94.jpgбезкоштовно. Найчастіше поблизу Оперного театру та площі Ринок прогулюються молодики (рідше, дівчата) з голубами/орлами/мавпочками/декоративними собаками/папугами і так далі. Цей список можна продовжувати до безкінечності – в залежності від фантазії шахрая та його безсердечності. Процедура шахрайства полягає у наступному: шахрай підходить, а частіше просто підбігає до Вас з твариною у руках чи на руці (як от з птахами). За декілька секунд ця тварини уже опиняється на Ваших руках і він “доброзичливо” пропонує Вам зробити знімок напам’ять. Увага: про ніякі кошти він не говорить до моменту, поки фото не буде зроблене. А тоді шахрай відкриває своє істинне обличчя: починає вимагати за послугу гроші – від 20 до 100 гривень. Коли Ви намагаєтесь пояснити, що це фото  не настільки Вам потрібне і що про ніякі кошти мова не йшла, він одразу ж піднімає тембр свого голосу, його “доброзичливість” моментально перетворюється на агресію і злість, а з уст може лунати зовсім недоброзичлива лайка. Інколи шахрай навіть може застосовувати силу. А оскільки поодинці вони не ходять, то на допомогу йому пристає такий же, як і він. І добре було б, якби хоча б частина цих коштів йшла на догляд тварини – до чого починають апелювати шахраї, але жоден з них не думає про те, що палке сонце, спрага чи голод виснажують чотирилапих та пернатих, а зоопарк в центрі Львова – атракція, яка місту зі середньовічною архітектурою явно не пасує.

Шахрайство номер 5 – волонтери зі скриньками у руках та псевдовояки АТО.

Таких найчастіше можна зустріти у маршрутних таксі або ж на зупинках транспорту. На лікування чи операцію – місія у волонтерів, на перший погляд, чудова, але куди насправді ідуть ці кошти і чи настільки волонтери є волонтерами, як представляються – відповіді на ці питання далеко не однозначні. Брехня починається там, де люди, які збирають кошти, отримують зарплату – відсоток із зібраної суми, тобто вони не роблять це безкоштовно, а отже – і не є волонтерами. Це їхній заробіток. Представляючи представниками, зачасту, неіснуючих благодійних фондів, вони маніпулюють іменами справжніх реальних людей, які потребуть лікування, тільки от кошти до цих людей не доходять. Львів’яни – народ добрий і співчутливий, здається, варті поділитись останнім, а коли чують, що хтось за кілька кроків від смерті – готові віддати усе, аби врятувати людське життя. І все воно так – правильно, так би мав вчинити кожен. Тільки от на цій нашій львівській доброті й наживаються шахраї. 

Аби не втрапити у пастку шахрая-псевдо-волонтера, одразу ж питайте, представником якого благодійного фонду він є, де розташований офіс організації, чи є нього відповідні документи. Зазвичай, цих питань достатньо – “волонтер” ніяковіє, розвертається і іде в протиленому напрямку від Вас. Тільки ось так буває рідко, зазвичай, гривні у скриньки таки попадають.

11392865_1042607735784530_330625798665124284_n.jpg

Якщо Ви хочете пожертвувати кошти на лікування/операції чи інші потреби, варто звернутись до волонтерських організацій, які мають не лише адресу на папері, а й реальну. Маєте час – можете завітати у їхній офіс і подивитись, як відбувається їхня діяльність. Ще кращий варіант – безпосередньо контактувати з особою. Якій потрібна допомога. Тоді Ви будете впевненими, що 

Ваші гроші потраплять саме туди, де їх потребуть.

Ось таке фото опублікувала на своїй сторінці в фб львівська журналістка Мар'яна П'єцух:

"До уваги львівян та гостей міста. Якщо ви побачите цю пару , яка просить грошей на лікування, майте на увагі, що пан у формі - ніякий не воїн АТО, а пані у віночку - не нещасна родичка. Люди (багато людей) пишуть, що вони у Львові жебракуют вже багато років, зараз провели "тюнінг", одягнувшись в те, на що ведуться люди.То ж якщо ви хочете цільово допомогти пораненим, вам точно не до них."

Будьте пильними! І welcome!

Наталія Іскра

Коментарі (1)

  • 111

   22 Жовтня 2017, 19:13
   Відповісти

   УВАГА ШАХРАЇ !!! Взв'язку з тим, що проти нечистих на руку * підпріемців * ЗЕЛЕНА Світлана Михайлівна, 13.02.1965р.н.та ЗЕЛЕНИЙ Володимир Йосипович, 04.06.1964р.н , які позичають на " бізнес " гроші, а потім не повертають, готуеться позов за ознаками шахрайства, ст.190 ККУ прошу всіх громадян , які постраждали від вказаних осіб звертатись на ел.пошту kupin_on@ukr.net Вказані *підпріемці* мають у Львові магазин "Кадуцей" за адресою вул. Гнатюка, 5 та торгові точки на ринках "Південний", "Краківський". Вказані *підпріемці* вже давно знаходятся в всеукраїнських чорних списках як ШАХРАЇ. Прохання поширити вказану інформацію про вказаних осіб з метою, щоб інші мешканці Львова не попали в халепу.

Коментувати

Ім'я*
Коментар*
Код*
  

Думки експертів

Особистості

Юрко Назарук

Проекти: “Криївка”, “Найдорожча ресторація Галичини” (“Масони”), “Мазох- caf?”, Перший український канапковий концепт “Вар’яти”, “Старенький трамвай”, “Львівська майстерня шоколаду”, Відкрита кав’ярня “Діана на Ринку”, “Дім легенд”, Галицька Жидівська кнайпа “Під Золотою Розою”, ресторація-музей “Гасова лямпа”, Фестиваль-ресторація “Лівий берег”.

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов