Сезон на літні майданчики

2 Квітня 2015, 10:31

Квітень у Львові - початок сезону літніх майданчиків біля кафе та ресторанів. З року в рік проблеми одні і ті ж. Ресторатори бідкаються, що для того, аби отримати дозвіл, потрібно пройти крізь сім кіл пекла бюрократії, а результат не завжди втішний. Інша сторона – чиновники міської ради – кажуть, що для дозволу на встановлення літнього майданчику потрібно небагато: тільки щоб підприємці дотримувались архітектурно-художніх вимог.

У Холдингу емоцій “!Фест” кажуть, що архітектурно-художніх вимог дотримуються, проте не завжди отримують дозволи на встановлення майданчиків. “Якщо маєш всі права на майданчик і подаєш документи на погодження, можеш отримати відмову. Тобто дозволи видають абсолютно суб’єктивно, без пояснень”, – розповідає головний юрист Холдингу емоцій “!Фест” Віталій Троць. Свою правоту фестівці відстоюють у судах. Наразі, каже Віталій Троць, у міськраді розглядають питання по чотирьох їхніх майданчиках, ще у двох завершився термін дії. А от щодо можливих змін у Положення про літні майданчики вже й навіть не мріють. Нагадаємо, що 2012-ого підприємці разом з іншими рестораторами Львова надіслали місцевим чиновникам свої пропозиції щодо внесення змін у Положення про літні майданчики, проте досі не дочекались ніяких змін.

У міській раді же говорять, що зміни до Положення, можливо, будуть, проте тільки по завершенні сезону. “У підприємців і органів влади різні бачення на літні майданчики. Підприємці готові, щоб їм дали дозвіл на добудову ще одного приміщення перед кафе – таке їхнє трактування. В тій ситуації потрібно враховувати всі аспекти”, – каже начальник відділу художньо-архітектурного оформлення міста Віктор Пецух. Чиновник додає, що варто враховувати веломережу, яка зараз розвивається у місті, бо, якщо, наприклад, біля закладу спорудили літній майданчик і залишили відповідну відстань для пішоходів, то з появою велодоріжки у цій зоні пішохідна частина зменшиться.

Розбіжності у поглядах підприємців і міських управлінців є й у термінах, на які видають дозволи на літні майданчики. Ресторатор Вардкес Арзуманян каже, що цього року подав документи на встановлення літнього майданчику в одному зі своїх ресторанів і отримав дозвіл лише на один рік (нагадаємо, термін дії літнього майданчика – ДО 5-ти років). Підприємець говорить, що не вбачає доцільності в поновленні дозволу кожного року, адже майданчики біля його закладів виконані з дотриманням усіх архітектурно-художніх умов. Чому ж йому видали дозвіл на такий короткий термін – не розуміє. Натомість пропонує своє бачення вирішення проблеми з літніми майданчиками: “Кожного підприємця, якому видають дозвіл на літній майданчик, зобов’язати відкрити п’ять нових робочих місць. Я підрахував, якщо за сезон по місту будуть відкривати по п’ять робочих місць, то в цілому ми зможемо створити до п’яти тисяч робочих місць”.

А міські управлінці твердять, що  на рік видають дозволи переважно нововстановленим об’єктам, аби перевірити, як будуть виконані вимоги, чи встановлять майданчик згідно з проектом. А вже на наступні роки дозволи видаватимуть на довший термін. Усі нюанси розглядаються на засіданні комісії і кожен літній майданчик тут - під мікроскопом. Наскільки ж його скельця чисті і незаангажовані – тут думки рестораторів та членів комісії розбігаються.

І отак, доки між чиновниками та підприємцями буде стіна непорозуміння, спільного вирішення проблеми, яка кожного року назріває в один і той же період, не буде. По завершенні сезону чиновники планують внести зміни у Положення про літні майданчики. Чи переростуть плани у дії і чи прислухаються ті, хто вирішує бути літньому майданчику чи ні, до рестораторів – хіба покаже час.

До слова, 292 майданчика цьогоріч почали працюбвати на основі дозволів, виданих у попередні роки. Скільки ще підприємців захочуть отримати нові дозволи поки невідомо. Зараз таких звернень є 37.

Наталія Іскра

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Назар Щур

  Адміністратор у піцерії, колишній старший офіціант у ресторані-клубі “Спліт”-Льві

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов