Кнайпи на Вірменській: перелік та короткий опис

22 Січня 2015, 12:53

Душа Львова – вулиця Вірменська. У середньовіччі – центральна вулиця Вірменського кварталу. Тепер – серце туристичних мандрівок та залюблене львів’янами місце. Тут поряд з величними архітектурними будівлями, церквами і музеями – безліч кнайп та ресторанів. Деякі з них, як от відома “Вірменка”, уже десятиліттями не змінюють ані інтер’єру, ані смаку кави, ані відвідувачів. Що ж, мандруємо ресторанною Вірменською!

Під першим номером вулиці Вірменської розташоване кафе-бар “Ювілейний”. Працює з 11 ранку і до 22 вечора. Ціни тут для гаманця не кусючі, тож обід у середньому обійдеться у 30грн. Для туристів місце не надто привабливе, адже ніякої атракційної складової, за якою, зазвичай, з’їжджаються у місто Лева, не має.

“Бартоломей” на Вірменській, 5 – заклад, що позиціонує себе як ресторація львівської кухні. Закуски, салатки, перші та другі страви, широкий вибір риби та м’яса – тут можна незле поїсти. У меню – в основному страви місцевої кухні, але також тут опинилися свинне коліно та бігос. А от десерти тут називаються “солодкими лігумінками”. Працює “Бартоломей” з 10-ої і до 23-ої.

Кав’ярня “Кілікія” на Вірменській, 13 ховається у маленькому провулку. Там пропонують не лише каву, а й страви галицької кухні, про що красномовно свідчить вивіска: печене м'ясо, “язикаті деруни” та інші наїдки. Працює заклад з 11 до 22 вечора.

“Хліб і вино” – розташований на Вірменській, 15. Уже з самої назви зрозуміло, що окрім великого різновиду страв меню, тут пропонують різноманітні види хліба та хлібних виробів: французьких багетів, круасанів, італійських чіабат та гроссіні, грецьких бугац (пирогів), а до них – чималий асортимент соусів та мачанок. Винна карта тут також доволі велика. Завітати у ресторан можна з 11-ої до 23-ої.

Ресторан “Брудершафт” розташований за адресою Вірменська, 16. Головними стравами, які тут пропонують, є бограч, борщ та солянка - пише на невеличкому стенді поряд з закладом. В інтер’єрі ресторану – багато раритетних фотографій, у меню – страви з дичини: оленя, кабана, косулі. Працює заклад з 12-ої і до 23-ої.

Легендарна “Вірменка” на Вірменській, 19. Легендарне кафе на вулиці Вірменській, що відкрилося у 1979 році. Культова точка радянських хіпі, львівської богеми та інших неформалів. Тут правильна львівська кава у турці на піску і обов'язковий супроводжувальний алкогольний набір. Інтер'єр, виконаний в естетиці кооперативних кафе, не змінювався роками, так само як і піддон з піском, від якого відвалився шматочок ще десь у 1995-му. Каву варять ті ж незворушні тітоньки, що й десять років тому. Ціна філіжанки – одна з найнижчих у Львові – близько 10 гривень. Працює кав’ярня з 9-ої ранку і до 20-ої.

"Гасова лямпа” – один з тих закладів, на які спеціально їдуть подивитись, а пам’ятник з винахідником цього пристрою, що розташованій неподалік ресторації – одне з найбільш поширених туристичних фотолокацій. Заклад “ховається” під 20-им номером вулиці Вірменської. Це – ще один проект Холдингу емоцій “!Фест”. Працює “Гасова лампа” з 10-ої ранку і до 2-ої ночі.

“Фацет” на Вірменській, 26 – заклад доволі молодий. Інтер’єр простий та стриманий, усі деталі – дерев’яні, стіни цегляні. У меню – кавові напої, випічка, кілька перших та других страв. Проте родзинка – у їхніх назвах. Так, до прикладу, у меню є підпункт: “Все, що тре для біди” – сосиски та домашні ковбаски. Ціни доволі демократичні. Працює “Фацет” з 11-ої і до 23-ої.

Кав’ярня “Спіжарка” на Вірменській, 27 більше нагадує не заклад громадського харчування, а помешкання. Мабуть, саме тому тут, окрім традиційного переліку страв у меню, пропонують і різноманітні закрутки та консервації – те, що полюбляють зберігати вдома галицькі господині. Працює кав’ярня з 10-ої і до 23-ої, відвідувачів, здебільшого, приваблює влітку, адже літній майданчик тут – доволі великий і атмосферно затишний.

“Чао, белла” – одна з улюблених піцерій містян. Розташована на Вірменській, 31. Тут завжди багато відвідувачів, а піца – і справді дуже схожа на італійську – за смаком, назвами та наповненням. Випікають її, до слова, на дровах, тому у інтер’єрі закладу – величезна піч. Готують піцу на відкритій кухні, тому кожен відвідувач може стати гостем майстер-класу від вправного піцайоли. Працює заклад з 10-ої і до 23-ої.

“Дзиґа” – ще одна легенда Львова та Вірменської. Власне, “Дзиґа” – це культурно-мистецька галерея, у приміщенні якої на другому поверсі розташоване невеличке кафе “Квартира 35”. Адреса закладу – Вірменська, 35. Особливе кафе тим, що часто тут проводять різноманітні прес-конференції або ж зустрічі з діячами культури та мистецтва, а також концерти. А відвідувачі полюбляють замовляти тут чай, адже він – з передбаченнями – разом з горнятком чаю приносять невеличке печиво та скручений аркуш паперу, де написані кілька рядків поезії. Працює “Квартира 35” з 10-ої і до опівночі.

Читайте також: 

Кнайпи на площі Ринок: короткий опис та перелік

 

Наталія Іскра

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Андрій Худо

  Проекти: Ресторан «Криївка», кав’ярня «Діана на Ринку», «Мазох-cafe», Кав’ярня «Старенький трамвай», Перший український канапковий концепт «Вар’яти», Галицька Жидівська кнайпа «Під Золотою Розою», Ресторація-музей «Гасова лямпа», Фестиваль-ресторація «Лівий берег», «Найдорожча ресторація Галичини», «Львівська майстерня шоколаду», «Дім легенд», «Бернадинський дворик», ЧЕбуреки

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов