Миколай не для всіх

17 Грудня 2014, 15:58

Миколай приходить до  всіх, кому добре, легко, весело, сито і тепло. Хто щасливий, багатий, здоровий, в безпеці і затишку. Іноді він приходить до тих, кому важко, хто в нужді і біді, кому холодно, голодно, кому бракує багато чого елементарного - тепла, безпеки, здоров’я і захисту. І той пам’ятатиме його найсильніше, назавжди збереже це тепло, тої зустрічі з дивом, ті його подарунки, той день, і той час, і того Миколая.  

Цього року нам всім, дорослим і дітям, старим й молодим, багатим і бідним, всім, цілій країні потрібен цей добрий старий чарівник, що глибокої ночі прийде й принесе подарунки у вигляді миру і не буде війни, або хоча б перемир’я на фронті, на Сході, і спокою тут, у тилу, стабільності більше і, звичайно, майбутнього. Нашого з вами майбутнього. Не такого тривожного, непередбачуваного і небезпечного. Дасть нам знак, покаже, що все буде добре на нашій землі, у нас в сім’ї у цілій  країні. Ми повіримо, адже він не обманює, він не може, він Святий Миколай, він приносить лиш щастя й добро, подарунки і усмішку на лицях дорослих й дітей. 

І не важливо наскільки міцними й підкованими, навіть більше, затятими матеріалістами, прагматиками і циніками ми з вами, ми тобто дорослі, є, були, чи будемо. Це неважливо. Приходять часи, або роки, такі як цей рік, і повіриш, захочеш повірити, ось от він іде Святий  Миколай і приходить до нас. Ми спимо, а він так тихо іде, приходить і приносить нам всім, для нас, всіх, всіх подарунки.  

Так, діти, особливо найменші, дошкільнята, вірять в нього найбільше, пишуть листи в його резиденцію і відправляють свої малюнки. Вони просять не тільки, як це завше було, чогось цілком дитячого і матеріального – іграшок нових, чи забавку якусь, а цілком несподівано, речі духовні, метафізичні – помирити батьків, тато, щоб повернувся додому з війни, на свята і був тут, поруч. Гуляти пішов, на санчатах возитись та просто, щоб взяв їх на руки, щоб зміг доторкнутись, до них.  

Дітям не треба чогось говорити, вони відчувають, вони вірять в добро. Вірніше сказати вірили переважно вони, діти, до останнього часу, бо тепер і дорослі почали, у світлі останніх подій, по- справжньому, хотіти, бажати, жадати дива, якихось чудес, незапланованих, неочікуваних, приємних речей. Це можуть бути якісь несподівані зустрічі з близькими,  рідними, давніми і майже забутими друзями, товаришами. Якісь приємні сюрпризи від незнайомих людей, телефонний дзвінок від того, кого, здається, забув вже давно. Звичайно, це також подарунки, а як же без них. Без яскравих нових рукавичок і шубок, помаранчі, цукерок, особливо красиві і смачні такі миколайчики з шоколаду і цукру, дитячі машинки, конструктори, ляльки, санчата, хто вже старший – новий телефон, або навіть новенький комп’ютер. Все залежить від чиєїсь фантазії і суми грошей, яку хтось може дозволити і хоче потратити на когось, на щось. Свято ж буває не часто, раз в рік і це треба якось цінувати. Цей час і цей рік. Цей мир, тут на Заході в Центрі і Півдні, ці відносини між такими близькими людьми, ці хвилини, цю радість яку бачив в очах своїх дітей.      

Святий Миколай - безпартійний, громадянства не має і звичайно ж не працює на ЖЕК. Тоді ще ЖЕКів не було, а він вже гості приходив до наших прапрадідів і їхніх батьків. Коли ми спимо, він приносить подарунки для всіх і кладе під подушку (ховає в шкарпетки) і потім…. нечутно іде, фактично зникає до наступного року. Він знову прийде, і так кожного року, і ми, дорослі,  знаючи це, повинні зробити це так, щоб свято прийшло і це не забулось, їм наймолодшим, нам і найстаршим. Не забуваючи також про тих, хто зараз в нужді, кому важко, хто сам, особливо про тих хто далеко, далеко, на холодному і ворожому Східному фронті, хто там нам на війні, хто там в небезпеці й щоденно, щохвилини, буквально ризикує там власним життям, захищаючи нас, роблячи так, щоб тут, в нас на вулицях міст і у наших оселях був мир і Святий Миколай міг прийти, як приходив з століття в століття роздаючи нам щастя, надію, тепло і любов.     

 

МАЙКЛ

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Руслан Сорочинський

  Кухар проектів: кафе-бар “Троянда”, ресторан “Спліт”, ресторан “Прага”

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов