Львів без "СОЛІ"

11 Грудня 2014, 16:00

Уже вдруге Клуб готельєрів та рестораторів Hoteliero провів нагородження найкращих ресторанів України: щорічна національна премія “Сіль” оголосила своїх переможців. Жоден з львівських ресторанів, на жаль,  не потрапив у десятку

На першому етапі їх визначають відвідувачі, у другому – ресторатори, шеф-кухарі, готельєри та медійники.

Цього року до фіналу вийшло 65 ресторанів, серед яких заклади із Києва, Дніпропетровська, Львова, Одеси, Харкова. Умовою було те, що змагатись не можуть ресторани, власниками яких є члени журі. До слова, цьогоріч їх було 15. Львів у журі представляв ресторатор Вардкес Арзуманян.

Змагались ресторани цьогоріч  у кількох номінаціях. Нижче подаємо список номінацій та переможців у кожній.

Найкраща кав’ярня: “DoubleDecker”, Дніпропетровськ

Найкращий м’ясний ресторан: “Goodman”, Київ

Найкращий рибний ресторан: “Ікра”, Київ

Найкращий пивний ресторан: “Пивна Дума”, Київ

Найкращий ресторан локальної кухні: “Кларабара”, Одеса

Найкращий ресторан української кухні: “Липський особняк”, Київ

Найкращий ресторан національної кухні: “Шоті”, Київ

Відкриття року: “The Burger”, Київ

Ресторан з найкращою винною картою: “Bernardazzi”, Одеса

Ресторан в іншому місті: “Fabbrica”, Івано-Франківськ

Прикро, але львівські ресторани цьогоріч не перемогли у жодній номінації, тоді як минулого року з "золотими пательнями" приїхали "Світ кави" та "Криївка".

Коментар KAVY

Вардкес Арзуманян, львівський ресторатор, член журі

До фіналу пройшло багато львівських закладів. Але варто врахувати, що окрім мене у складі журі було ще 14 експертів зі всієї України. Цього року основна дискусія була на тему критеріїв оцінки. Якщо підсумувати, то всі одноголосно дійшли до висновку, що ми оцінюємо ставлення до бізнесу. Якщо людина, якій не було куди дівати гроші, відкриває коханці ресторан, навіть якщо він успішний, але це його ставлення до бізнесу, то це не має нічого спільного з ресторанною культурою. Якщо заклад відкрити у місці, де великий потік людей і куди обов’язково зайдуть поїсти туристи, то часто це також ставлення до бізнесу і відношення до ресторанної культури немає.

Оцінювалось дуже багато цікавих, на мою думку, закладів зі Львова. Перед оголошенням результатів я розмовляв з Маркіяном Бедрієм, який сказав цікаву річ: він був готовий зняти свою кандидатуру, аби не перемагати який рік підряд і дати можливість перемогти іншим. Особисто для мене, Маркіян – найкращий в Україні і не обов’язково кожного року вручати йому сковорідку.

Завдання таких рейтингів – це підняття рівня культури, але й трішки злості та “зубатості”. Справді, у Львові з’явилось дуже багато закладів, серед яких є багато амбіційних проектів, але й багато “комерції без їжі”. Мені, як члену журі, було образливо не бачити серед переможців львівських проектів, але це оцінка експертів. В моїй особистій оцінці львівські заклади були присутніми. Потрібно відмітити і те, що ресторани пропонували не експерти, а фокус-групи в кожному місті. До яких експерти не мали жодного відношення. Загалом пророблено багато і загалом, я задоволений. Є над чим задуматись. Наступного року я буду наполягати, щоб з’явилась номінація “Кондитерські”, якої цьогоріч не було.

Наталія Іскра

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Леся та Андрій Іонови

  Проекти: «Вероніка», «Амадеус», «Чорний кіт»

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов