Кожному ресторатору - по генератору

6 Грудня 2014, 18:05

У Львові розпочались гостроаварійні відключення електроенергії, від яких потерпають і мешканці, і підприємці, зокрема, ресторатори. Адже світло в будинках може зникнути будь-якої миті, і про це ніхто нікого не попередить.

Львівські обленергівці кажуть, що працюють за вказівками з Києва. Оскільки відключення гостроаварійні, тому й не існує ніяких планових графіків. Усе – через вимкнення енергоблоку на Запорізькій АЕС. Він і спричинив дефіцит електроенергії. Тому львів’янам не варто дивуватись, якщо раптово зникає світло. Відтак, аби не опинитись в цілковитій темряві, варто заздалегідь подбати про свічки та ліхтарики.

І якщо у домівках електроприладів не так і багато, то, наприклад, на підприємствах чи у закладах громадського харчування відключення можуть понести за собою неабиякі матеріальні збитки.

Більшість готелів та ресторанів розташовані в центральній частині міста. Туди поки відключення не добрались, про те в “Львівобленерго” кажуть, що центр Львова жодних привілеїв не матиме.

“Центральна чи не центральна частина міста для енергетичної системи – це поняття розмите. Електроустановка, яка живить центральну частину міста, може живити і не центральну частину міста. Звичайно, що і центральна частина міста попадає під ці графіки, як і всі решту”, – пояснює Володимир Романишин, технічний директор ПАТ “Львівобленерго”. Що ж робити рестораторам, більшість закладів яких розміщені саме в центральній частині міста, – чоловік розводить руками.

“Я не можу давати поради рестораторам. Власне тим, що вони вимикаються, вони і допомагають зменшувати це споживання. Все навантаження зникає. Я не можу рекомендувати купляти генератори. Якщо вони мають гроші, то можуть придбати собі генератор, облаштувати свою схему так, щоб цей генератор можна було підключити. Ця цього потрібні певні дозволи Держенергонагляду. Якщо вони такі дозволи отримали, то ми будемо тільки “за”, – каже пан Романишин.

Рестораторам ж доводиться самостійно обирати шлях, як не залишити своїх відвідувачів у цілковитій темряві.

Коментарі Kavy

Вардкес Арзуманян, власник групи ресторанів "Рестарон"

У туристів, перш, ніж прийняти рішення приїхати до Львова, навіть у тих, хто традиційно приїжджає сюди на суботу-неділю, можуть з’явитись якийсь сумнів, чи потрібно це робити. Ми порахували приблизні втрати, які може мати міський бюджет, тому, що зменшення робочого дня на стільки часу, призведе до втрати значних коштів. Деякі заклади крім кістякових втрат – зменшення туристів, можуть мати і прямі втрати. Тобто є неперервні технологічні процеси, які відбуваються в закладах. І переривання цих процесів може нанести великої шкоди. Кожен заклад думає, як перестрахуватись. Одні ставлять генератори, другі думають, що робити з тими технологічними процесами, які відбуваються. Місто буде готове навіть до найбільш крайніх випадків. Навіть якщо вони будуть, то туристична структура у місті буде готова. Наприклад, один з моїх закладів потрапив під обов’язкове відключення. Це “Тарон”. Ми знайшли вихід. Там у нас стоятиме генератор.

Марк Зархін, співвласник «Kumpel' Group»

Я закликаю усіх рестораторів ввечері намагатись виключати вентиляційне обладнання. Тому, що це з’їдає дуже велику кількість кіловат електроенергії. Намагатись скоротити кількість потужних теплових приладів хоч якось. Наприклад, якщо працює пароконвектор, виключати плити. Це кожен має сам собі розуміти ці речі. Освітлення не дає принципово великої потужності в ресторанах. Але також можна виключити, поставити свічки, робити якісь романтичні вечори. У своїх закладах я намагатимусь встановити генератори. Але це ціла технічна процедура. По-друге, їх треба встановити. А по-третє, вони дуже дорогі. 

Наталія Іскра

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Любов Федоренко

  Проекти: "Цукерня"

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов