Сиро-винний Львів

26 Жовтня 2014, 09:39

Свято сиру та вина – одне з найбільш очікуваних осінніх фестів. Адже в уже холодну та, як цьогоріч, морозяну погоду тут можна і зігрітись гарячим вином, й посмакувати різноманітними видами сиру.

Уже звично свято стартувало із Великої давильні винограду. У величезній посудині відомі люди Львова ногами чавили понад тонну закарпатського винограду. Водночас, куштували те, яке приготували з ягід, що давили торік. Як зазначають організатори, ногами давлять виноград не лише заради атракції. “Це ідеальний прес, який дозволяє видавити колір зі шкірки винограду, не розчавлюючи кісточки, що додають вину мутності та гіркоти”. Після відомих людей до давильні запросили журналістів, а потім – і усіх охочих. Тому до створення фестивального вина міг долучитись кожен.

Впродовж трьох днів у подвір’ї Палацу Потоцьких працює Ярмарок сиру та вина. Там представлені як імпортні сири та вино, так і продукція регіональних фермерств. Окрім сиру та вина, тут можна поласувати гарячими ковбасками, грибною юшкою, пампушками, фруктами та солодощами – голодним свято точно ніхто не покине.

Вперше на Святі діє шоу-майданчик кухарів Львова. Тут кожен відвідувач може насолодитись майстер-класом від відомого львівського кулінара, а згодом – спробувати приготувати вдома свій шедевр.

 • На старт, увага, почали! Свято сиру та вина уже традиційно стартувало з Великої давильні винограду.На старт, увага, почали! Свято сиру та вина уже традиційно стартувало з Великої давильні винограду.
 • Понад тонну закарпатських ягід відомі люди Львова чавили ногами. Уже наступного року можна буде скуштувати фестивального вина, виготовленого з цього винограду.Понад тонну закарпатських ягід відомі люди Львова чавили ногами. Уже наступного року можна буде скуштувати фестивального вина, виготовленого з цього винограду.
 • Цьогоріч Велика Давильня винограду запрацювала під звуки стародавнього музичного інструменту - турячого рогу.Цьогоріч Велика Давильня винограду запрацювала під звуки стародавнього музичного інструменту - турячого рогу.
 • Серед відомих особистостей - організатор Свята Андрій Сидор, ресторатори Вардкес Арзуманян та Марк Зархін, власник фермерського господарства Бернар Віллем та львівський шеф-кухар Євгеній Сушко.Серед відомих особистостей - організатор Свята Андрій Сидор, ресторатори Вардкес Арзуманян та Марк Зархін, власник фермерського господарства Бернар Віллем та львівський шеф-кухар Євгеній Сушко.
 • Уже після відкриття кожен охочий міг завітати у намет зі стародавніми музичними інструментами і спробувати себе у ролі музиканта. Допомагав у цьому львівський колекціонер музичних інструментів Любомир Кушлик.Уже після відкриття кожен охочий міг завітати у намет зі стародавніми музичними інструментами і спробувати себе у ролі музиканта. Допомагав у цьому львівський колекціонер музичних інструментів Любомир Кушлик.
 • Окрім імпортних сирів та вин, на Святі представлена продукція регіональних виробників. Саме біля стендів з нею найбільше відвідувачів.Окрім імпортних сирів та вин, на Святі представлена продукція регіональних виробників. Саме біля стендів з нею найбільше відвідувачів.
 • Закарпатська бринза та сирні коники - одні з найбільш посмакованих відвідувачами сири.Закарпатська бринза та сирні коники - одні з найбільш посмакованих відвідувачами сири.
 • Пампушки в шоколаді - ще один продукт, який полюбляють гості святі. Смачно, солодко і ситно - від такого десерту не відмовиться ніхто!Пампушки в шоколаді - ще один продукт, який полюбляють гості святі. Смачно, солодко і ситно - від такого десерту не відмовиться ніхто!
 • Є на Святі і модний куточок. Тут дизайнер Сергій ткачук представляє відвідувачам свої інсталяції з винних корків, проводить майстер-класи і пропонує цікаві сумочки, виготовлені також із корків.Є на Святі і модний куточок. Тут дизайнер Сергій ткачук представляє відвідувачам свої інсталяції з винних корків, проводить майстер-класи і пропонує цікаві сумочки, виготовлені також із корків.
 • Третій день Свята сиру та вина присвячений сирнику. Тут можна посмакувати смачною випічкою, не рахуючи калорій. Адже не кожен день відбуваються такі дійства.Третій день Свята сиру та вина присвячений сирнику. Тут можна посмакувати смачною випічкою, не рахуючи калорій. Адже не кожен день відбуваються такі дійства.
 • Гарячі ковбаски - для тих, хто добряче зголоднів. Тут вони розходяться на "ура".Гарячі ковбаски - для тих, хто добряче зголоднів. Тут вони розходяться на "ура".
 • Діє на Святі і традиційна Винна пошта, де кожен охочий може придбати уподобану листівку і відправити її рідним та близьким у будь-якуй куточок світу.Діє на Святі і традиційна Винна пошта, де кожен охочий може придбати уподобану листівку і відправити її рідним та близьким у будь-якуй куточок світу.
Наталія Іскра. Фото автора

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Тетяна Кушпет, Ольга Кушпет, Віра Поліщук

  Проекти: "Купол", "Італійське подвір'я"

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов