За розкладом - осінь

15 Жовтня 2014, 21:06

Забудьте календар. Осінь не приходить до Львова за розкладом. Тільки школярики, студенти їх батьки і їх вчителі знають, осінь завжди починається першого вересня. Це не залежить від неба. Холодно, тепло, падає дощ, сонячно - неважливо. Осінь - це коли починається школа, уроки, починаються пари у вишах. Літо – пора відпочинку, осінь – час відкривати підручник і вчитись. 

У магазинах взуття і готового одягу осінь починається тоді і тільки тоді, коли на вітринах з’являється напис, реклама, або повідомлення  «розпродаж літніх колекцій» і знижки. Все, одяг до школи батьки розкупили, тепла вже немає і ніхто вже не хоче і ніхто не купує літнє взуття і купальники, тепле літо закінчилось, нас чекає холодна зима. Кожен готується до неї, як може, як вміє. Особливо жінки, на яких і тримається господарство домашнє і діти. Тому восени для жінок особливого значення  набуває Шувар.

А на Шуварі осінь - це бульба і помідори. Бульби, капусти, моркви, цибулі і буряків восени дуже багато і відносно недорого, якщо оптом купувати великі об’єми. Помідорів, солодкого перцю, баклажанів і кабачків все менше і менше, і вони все дорожчі й дорожчі. Майже зникли вже дині і кавуни. Потім з'являться вже привозні і тепличні, але смак не той і звичайно дорожчі. Яблука, виноград, огірки, помідори. Потім буде зима. Потім буде все інше за іншими цінами.   

На Привокзальному і всіх цих околицях, вулицях, вуличках площі і самому базарі, осінь - це перші опеньки, які продають прото на вулиці. Тут завжди продається багато грибів, але літом немає опеньок, літом є літі гриби. Білі, маслюки і лисички. Їх привозять з Карпат, рідше з місцевих лісів і Волині. Відразу, тільки зійшовши з міських електричок, тягнуть сюди свої клунки, величезні торби і мішки торговці й торговки.  

Осінь і Проспект Чорновола - це перші горіхи, ще не висохлі грецькі горіхи, великі, щойно полущені, в них шкірка м’яка. Їх продають на асфальті біля величезних картатих сумок дуже  втомлені люди. Приїжджі, а може й місцеві, які так активно купують великі «чебуреки по-кримськи» і торгуються тут же, поруч на маленькім базарчику, купуючи фрукти, картоплю і одяг. Проспект Чорновола, старе«сімсотріччя», не гламурний район, як і більшість подібних районів у Львові, Наукова, Левандівка, Рясне, чи Топольня, тут є базарчик,  або навіть базар, «свої магазини», місцевий фаст-фуд з якимись химерними назвами, і один, два, навіть три може бути, неймовірних гадючники. Пристойне кафе і один ресторан, куди не страшно зайти неозброєним. Тут не ходять чужі, не буває туристів і  випадкових людей. Причини відсутні. Тут немає якихось неймовірних красот, підприємств дуже великого значення і достатньо далеко від центру.          

Центр міста Лева - зовсім інша історія. В старому кварталі справжня осінь починається тільки тоді, коли розбирають тераси й закривають відкриті кафе. Геометрія Площі Ринок міняється, розміри вулиць, що виходять на неї, відразу зростають. Люди шукають тепла і заходять всередину – ресторанів, барів, кафе. Львівська осінь - це дощ, вітер і холод. Виходити звідти, з тепла на вулицю в холод,  їх змусять хіба карнавали, концерти і ще якісь акції культурно-розважального плану. У центрі завжди щось відбувається, тут повно людей незважаючи навіть на небо, туристів, владу, чиновників, міських бюрократів. Тут, в центрі, сильний рух і тут відчутно енергії цілого міста, тут його серце і мозок, душа. Навіть втома, яка обов’язково нахлине з приходом сезону вітрів, холодів  і дощів, завдавши роботи всім тим хто це має прибрати. Комунальники, прибиральники, водії трамваїв, маршруток, автобусів і звичайно таксисти. Так, осінь - це листя, яке засипало парки і сквери  і його потрібно прибрати і вивести далеко. Закопати, спалити. 

Осінь - це мокрі дороги й калюжі і ями. Хтось має їх засипати і розрівняти насипаний гравій, камінь пісок . Винести, вимести, вивезти, а точніше прибрати. Літо закінчилось - починається осінь, осінь, яка  не приходить до Львова за розкладом, осінь приходить до Львова коли вже пора. Незабаром листопад, а це майже зима, скоро випаде сніг. Треба бут готовим. 

МАЙКЛ

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Влодко Костирко

  Дизайнер проектів: “Під синьою фляшкою”, “Кабінет-kaфе”, “Кафе 1”, “ЦК Локаль”, “Хмільний дім Роберта Домса”, “Кумпель”

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов