"На каву до Львова": смак свята по-новому

21 Вересня 2014, 11:45

Протягом чотирьох дні Львів достойно доказує свій статус "кавової столиці". Найароматніше дійство осені - так полюбляють говорити про Свято кави. І не дарма, кавою в ці дні пахне звідусіль. На головній площі міста, як завжди, розташуваався Кавовий Ярмарок. Там кожен може випити улюбленої кави або ж придбати її додому. Випічка, сендвічі, оркестрова музика, майстер-класи – тут можна перекусити і насолодитись тим, що до душі.

Цьогоріч Свято трохи відрізняється від попередніх років. Немає концертів або ж гучних гулянь. Організатори анонсували, що цього і не варто очікувати, адже ситуація в країні формує трішки інший концепт свята. Натомість, як і обіцяли, благодійну складову воно має: кожен, хто кине пожертву у Кавову скриньку, отримає кавове зернятко, яке зможе приклеїти на гігантське панно. Усі зібрані кошти організатори передадуть на потреби військових або ж сім’ям загиблих.

Відправити Кавову листівку у будь-яку точку світу, оглянути професійне кавове обладнання на “КаваЕкспо”, поспілкуватись з тими, хто готує каву професійно та просто полюбити цей напій тим, хто надавав перевагу, скажімо, чаю – на Святі кожен має свою мету.

Цікавим є новинки цьогорічного дійства. До прикладу, цьогоріч вперше відбуввся майстер-клас з приготування кави у джезві. І не будь-де, а на Львівській Ратуші. Така ідея народилась у чемпіона з приготування кави у джезві Вадима Грановського. Тож вирішив не чекати з її втіленням і пригощав охочих кавоманів кавою з-під неба.

Також цьогоріч у рамках Свята вперше відбувся чемпіонат з приготування кави у джезві, а найкращих обирали найкращі – суддями були діючий чемпіон світу з приготування кави у джезві Лампрінідіс Ставрос та Айшин Айдогду, чемпіон світу та Великобританії з мистецтва приготування кави по-східному. Чемпіонат баріста, 

 • Жодних концертів та гучних святкувань, лише оркестрова музика, яка налаштовує на дух свята - "Make love, not war".Жодних концертів та гучних святкувань, лише оркестрова музика, яка налаштовує на дух свята - "Make love, not war".
 • Кавовий ярмарок з кавовими і не тільки смаколиками - тут смачно, затишно і душевно.Кавовий ярмарок з кавовими і не тільки смаколиками - тут смачно, затишно і душевно.
 • Львів'яни налаштовані на каву та мир.Львів'яни налаштовані на каву та мир.
 • Свято щороку збирає понад 100 тисяч гостей. Цьогоріч дійство має благодійну складову, тож кожен з відвідувачів може долучитись до допомоги військовим.Свято щороку збирає понад 100 тисяч гостей. Цьогоріч дійство має благодійну складову, тож кожен з відвідувачів може долучитись до допомоги військовим.
 • Вперше Львівську ратушу задіяли як майданчик для кавового майстер-класу. Там, під небом, кавовий експерт Вадим Грановський вчив охочих готувати каву в джезві, або ж по-львівськи, як він сам її називає. (фото з соціальної мережі)Вперше Львівську ратушу задіяли як майданчик для кавового майстер-класу. Там, під небом, кавовий експерт Вадим Грановський вчив охочих готувати каву в джезві, або ж по-львівськи, як він сам її називає. (фото з соціальної мережі)
 • Уже традиційна Кавова Веломиля, в якій беруть участь не лише вело-, а й кавові гурмани, зібрала усіх охочих проїхатись старовиними вуличками міста, а ана фініші - посмакувати запашною львівською кавою.Уже традиційна Кавова Веломиля, в якій беруть участь не лише вело-, а й кавові гурмани, зібрала усіх охочих проїхатись старовиними вуличками міста, а ана фініші - посмакувати запашною львівською кавою.
 • Традиційний тур Кавових Короля і Королева кав'ярнями міста, аби не просто випити смачного напою, а й обрати найкращу кав'ярню.Традиційний тур Кавових Короля і Королева кав'ярнями міста, аби не просто випити смачного напою, а й обрати найкращу кав'ярню.
 • До речі, віддати голос за свою улюблену кав'ярню Ви можете на сайті coffeefest.lviv.uaДо речі, віддати голос за свою улюблену кав'ярню Ви можете на сайті coffeefest.lviv.ua
 • Вперше цього року у Львові відбувається Чемпіонат України з приготування кави у джезві. Майданчиком для змагань стала "Львівська клопальня кави" (фото із соціальної мережі facebook).Вперше цього року у Львові відбувається Чемпіонат України з приготування кави у джезві. Майданчиком для змагань стала "Львівська клопальня кави" (фото із соціальної мережі facebook).
 • Перемогу у Чемпыонаты з приготування кави по-турецьки здобула Юлыя Сайчук, вихованка "Світу кави".Перемогу у Чемпыонаты з приготування кави по-турецьки здобула Юлыя Сайчук, вихованка "Світу кави".
 • Скуштувати смачної каву, приготованої у турці за рецептом Світового фіналіста з приготування кави у джезві Вадима Грановського, можна на площі Ринок.Скуштувати смачної каву, приготованої у турці за рецептом Світового фіналіста з приготування кави у джезві Вадима Грановського, можна на площі Ринок.
 • Там же сьогодні свій майстер-клас проведе діючий чемпіон світу Лампрінідіс Ставрос. Тож якщо Ви хочете навчитись готувати смачну каву і перейняти секрети приготування у світового чемпіона, мерщій на Свято кави!Там же сьогодні свій майстер-клас проведе діючий чемпіон світу Лампрінідіс Ставрос. Тож якщо Ви хочете навчитись готувати смачну каву і перейняти секрети приготування у світового чемпіона, мерщій на Свято кави!
Наталія Іскра, фото автора та coffefest.lviv.ua

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Любов Федоренко

  Проекти: "Цукерня"

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов