Поспішайте відвідати: міста, що мають всі шанси зникнути до 2100 року

11 Травня 2018, 23:20

За прогнозами вчених, до 2100 року деякі міста можуть просто зникнути. Причинами таких сумних подій можуть стати не лише катастрофи на кшталт землетрусів, вивержень вулканів або зростання рівня Світового океану, а й такі, здавалося б, прозаїчні та звичні проблеми, як економічний спад і зменшення кількості населення у зв'язку з переїздом у більш перспективні міста. Пропонуємо вашій увазі підбірку з 7 міст, які краще поквапитися побачити зараз, доки вони не зникли.

Сан-Франциско, США

Причина - землетрус

sanfranc694411e-1.jpg

Дослідники з Університету Каліфорнії з 75% ймовірністю прогнозують, що до 2086 в районі Сан-Франциско відбудеться землетрус силою у 7 балів або більше. Сан-Франциско також є одним міст США, які швидко змінюються. Вже зараз населення переміщується з дорогих і географічно небезпечних прибережних районів вглиб країни. Велика біда може прискорити цю тенденцію.

 

Детройт, США

Причина: відтік населення

detroyt92331a1-2.jpg

Населення Детройта зменшилася на третину з 1950 року - до приблизно 950 тисяч осіб. Передбачається, що його населення буде зменшуватися повільно але стабільно, принаймні, до 2030 року - рівень безробіття в місті становить більше 10%. (У свою чергу, населення передмість навколо Детройта постійно зростає). Якщо ці тенденції збережуться, то у 2100 Детройт зміниться до невпізнання.

 

Венеція, Італія

Причина: розмивання та опускання рівня ґрунтів

venecijaac49e31-3.jpg

Місто каналів опускається вже майже упродовж тисячоліття, але в останнє сторіччя швидкість опускання помітно збільшилася. За останні 100 років Венеція опустилася на 24 сантиметри. Уряд має плани щодо захисту міста від зростяння рівня моря, однак, чи спрацюють вони чи ні, ніхто не знає напевне.

 

Мехіко, Мексика

Причина: недостатня кількість питтєвої води та опускання рівня ґрунтів

mexikocf303b3-4.jpg

Мехіко тоне. Місто стоїть на водоносному шарі, який також є основним джерелом питної води. Кожен раз, коли один з 20 мільйонів жителів міста п'є воду, місто трохи опускається. За деякими підрахунками, за останні 100 років окремі частини міста опустилися на 9 метрів. Передбачається, що водоносний шар виснажується. Хоча Мехіко досі швидко зростає, запаси води зменшуються і опускається рівень ґрунтів,  а це може дуже швидко змінити панівну тенденцію.

 

Неаполь, Італія

Причина: виверження вулкану

neapo;lecaa37c-5.jpg

Вулкан Везувій, який знищив Помпеї в 79 році до нашої ери, вивергається десь раз на 100 років. Останній раз виверження відбувалося у 1944 році. Везувій знаходиться в затоці Неаполя в південній Італії, який є домівкою для більш ніж 4 мільйонів осіб. Ця цифра включає в себе не лише населення Неаполя, а й понад півмільйона людей, що проживають у "червоній зоні", безпосередньо прилеглій до вулкану, людей, які, швидше за все, загинуть, якщо не будуть вчасно евакуйовані.

 

Тімбукту, Малі

Причина: наступ пустелі

timbuktu122a30d-6.jpg

Наступ піщаних дюн на родючу землю є проблемою для цілого ряду країн на півдні Сахари. Найбільша небезпека загрожує місту Тімбукту в Малі - місту віком понад 1000 років, яке було важливим центром ісламської освіти в 15 і 16 століттях. У Малі впроваджуються кілька проектів, щоб знову озеленити місцевість, проте деякі частини міста вже наполовину засипані піском.

 

Іваново, Росія

Причина: відтік населення

ivanovo4257bd6-7.jpg

Центр виробництва текстилю в часи СРСР. Цей обласний центр, який знаходиться на північному сході від Москви, зараз має населення приблизно 448 000 осіб, яке постійно зменшується. Кількість жінок перевищує кількість чоловіків, рівень народжуваності падає, а рівень смертності зростає. Освічені молоді люди їдуть до Москви, оскільки в місті практично не залишилося сучасної промисловості.

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Влодко Костирко

  Дизайнер проектів: “Під синьою фляшкою”, “Кабінет-kaфе”, “Кафе 1”, “ЦК Локаль”, “Хмільний дім Роберта Домса”, “Кумпель”

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов