Форум видавців у львівських ресторанах: як це було

18 Вересня 2012, 18:11

Львівські ресторани цьогоріч дуже активно долучилися до Форуму видавців та Міжнародного літературного фестивалю. Зокрема, впродовж трьох днів від журналу культурного спротиву «ШО» вирувала насичена програма у кнайпі «Mons Pius», а у кафе «Кентавр» смакували поезію зі смакової антології «М’якуш». 

«Фестиваль у фестивалі» - так трактують свою присутність на Форумі видавців у журналі «ШО». Тому завжди обирають єдину, особливу і виняткову локацію для своїх заходів. На 19-ому Форумі «місцем зустрічі» для прогресивних та зацікавлених читачів, відомих авторів та критиків став «Mons Pius». 

Спецпроект складався з дискусій, презентацій нових книг та поетичних читань лауреатів міжнародного фестивалю поезії «Київські лаври». Теми для обговорень були гострі і драстичні, тому викликали ажіотаж серед журналістів і публіки – круглий стіл «Громадянин митець» за участі Юрія Андруховича, Ірени Карпи, Лариси Денисенко, Андрія Антоновського та Сергія Руденка, модерований Іриною Славінською, зібрав рекордну кількість слухачів та преси. Не менш актуальними були обговорювані проблеми ідеологічних та дружніх угрупувань у літературній критиці (за участі Юрія Винничука, Олександра Бойченка, Марії Галіної, Вікторії Наріжної та Ірини Славінської; модерував Юрій Володарський) та питання публікації сучасної поезії, які намагалися вирішити Тарас Федюк, Юрій Ковальський, Григорій Семенчук, Марія Галіна, Юрій Володарський та Ірина Славінська. 

Крім круглих столів, щодня відбувалися також і читання – свої нові та вже добре відомі тексти читали Олексій Цвєтков, Богдан Задура, Андрій Любка, Андрій Грицман, Маріанна Кіяновська, Марія Галіна, Людмила Херсонська, Аркадій Штипель, Наталя Бельченко, Олексій Остудін, Юрій Володарський, Олег Коцарєв, Анна Малігон, Василь Махно і Галина Крук. Поетичні марафони якось надзвичайно непомітно минали – настільки різні були підібрані поети, і настільки динамічно відбувалися читання. 

Між читаннями та дискусіями у дворику «Mons Pius» можна було зустріти і почесного гостя Форуму видавців, Букерівського лауреата, ДіБіСі П’єра, його перекладача та видавця Галину Шиян, директора Форуму видавців Олександру Коваль, головного редактора журналу «ШО» Олександра Кабанова, видатного російського прозаїка Захара Прілєпіна, та багатьох інших учасників Форуму.

У кафе «Кентавр» в рамках Форуму видавців відбулася інша оригінальна акція. Цього року вийшла унікальна збірка – антологія сучасної української смакової поезії «М’якуш», що зібрала під однією обкладинкою вірші з найрізноманітнішими смаками страв і напоїв. Навіть зміст книги оформили у вигляді меню – салати, холодні закуски, перші страви, другі страви, десерти, безалкогольні напої (і один джин-тонік) та винна карта. 

Ініціатором нестандартної поетичної презентації стали авторські ресторани «Рестарон» - настільки близьким видався тут гурманський підхід до добору текстів. Акцентом вечора обрали джин-тонік. Вірш Галини Крук яскраво вирізнявся серед інших і так відчутно передавав гіркувато-терпкий смак, що не звернути на нього увагу було неможливо.

Читали вірші та смакували напої у «Кентаврі» учасники поетичної антології Тарас Малкович, Юлія Мусаковська, Олена Рибка, Василь Карп’юк, Олесь Барліг, Галя Хома, Світлана Корчагіна, Ліля Демидюк, Заза Паулашвілі, Євгенія Нестерович та Мар’яна Максим’як. Вірші нагадували не тільки про смак джин-тоніка – йшлося і про каву, чорний і зелений чаї, лимони, молоко, вишневий сік і багато інших смаків, що почергово викликали підвищення апетиту у слухачів. Від таких текстів відразу хочеться чимось посмакувати – солодким чи солоним, кисленьким чи навіть гіркувато-терпким – як джин-тонік.

 

 • Відомий польський поет, прозаїк, перекладач та літературний критик Богдан ЗадураВідомий польський поет, прозаїк, перекладач та літературний критик Богдан Задура
 • "Галицький лицар", письменник, редактор, перекладач та знаний містифікатор Юрій Винничук"Галицький лицар", письменник, редактор, перекладач та знаний містифікатор Юрій Винничук
 • Юрій Андрухович розмірковує про роль письменника у політиціЮрій Андрухович розмірковує про роль письменника у політиці
 • Літературний критик, перекладач та есеїст Олександр Бойченко у дискусії "Громадянин митець"Літературний критик, перекладач та есеїст Олександр Бойченко у дискусії "Громадянин митець"
 • Президент Форуму видавців Олександра Коваль та відомий критик Юрій Володарський слухають читання від фестивалю поезії «Київські Лаври»Президент Форуму видавців Олександра Коваль та відомий критик Юрій Володарський слухають читання від фестивалю поезії «Київські Лаври»
 • Дискусія "Громадянин митець" давала приводи для жартів - Юрій Андрухович, Сергій Руденко, Ірина СлавінськаДискусія "Громадянин митець" давала приводи для жартів - Юрій Андрухович, Сергій Руденко, Ірина Славінська
 • Почесний гість Форуму видавців 2012, Букерівський лауреат ДіБіСі П'єр спілкується з журналістамиПочесний гість Форуму видавців 2012, Букерівський лауреат ДіБіСі П'єр спілкується з журналістами
 • Поетичні читання Галини Крук та Маріанни КіяновськоїПоетичні читання Галини Крук та Маріанни Кіяновської
 • Ірена Карпа активно дискутує про політику і митцівІрена Карпа активно дискутує про політику і митців
 • Молодий, але вже відомий Андрій Любка читає власні переклади Богдана Задури під "пильним наглядом" автора.Молодий, але вже відомий Андрій Любка читає власні переклади Богдана Задури під "пильним наглядом" автора.
 • Юлія Мусаковська читає смакову поезіюЮлія Мусаковська читає смакову поезію
Kava, за матеріалами прес-служби мережі авторських ресторанів "Рестарон"

Коментарі (3)

  • Сергей

   18 Вересня 2012, 18:33
   Відповісти

   Ну сколько можно печатать эту джинсу. Назовитесь не кава, а например Кентавр львов или Мон пиус. Что не зайдешь на сайт везде два ресторана. Неужели нет больше ресторанов во Львове. Или остальные не платят?

  • украінец

   18 Вересня 2012, 19:07
   Відповісти

   незгідна вони молодці тількі вони і працуют

  • Зоряна

   18 Вересня 2012, 19:14
   Відповісти

   той Дібісі точно на наркомана подібний

Коментувати

Ім'я*
Коментар*
Код*
  

Думки експертів

Особистості

Олена Турянська

Дизайнер проектів: ресторан “Купол”, італійське подвір’я, частково “Амадей” та “Вероніка” (після мене там було ще багато дизайнерів), дві оптики, багато приватного житла

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов