Найдорожчий в світі сир - ослячий

11 Вересня 2012, 15:13

Рейтинг найдорожчих в світі сирів очолив вироблений в Сербії сир з ослячого молока. Ціна кілограма цього сиру, відомого під маркою «Пулі», - 1280 доларів. Про це повідомила британська радіостанція Бі-бі-сі за підсумками міжнародного ярмарку сирів, що відбувся на вихідних у Великобританії.

«Пулі» робиться за старовинним рецептом в національному заповіднику під Белградом з молока, одержуваного від особливої ??породи балканських ослиць. У давнину молоко ослиць високо цінувалося і вважалося цілющим засобом. Так, згідно з античними хроніками, єгипетська цариця Клеопатра приймала ванни з ослячого молока, щоб зберегти молодість свого тіла.

На другій позиції - знаменитий англійський сир чеддер, виробництво якого налічує 150 років у господарстві Уайк Фарм в графстві Сомерсет, що на заході Англії. Кілограм цього сиру коштує 390 доларів. Першу трійку замикає знаменитий французький сир Брі, приготований з використанням трюфелів. Його ціна - лише 83 долари за кілограм.

За ними йдуть овечий сир, вироблений ченцями абатства Беллок на південному заході Франції, - 70 доларів за кілограмм.Покритий золою англійський овечий сир «Золотий хрест» - 51 доларів за кілограм; французький «Реблошон» - 30 доларів за кілограм.

 

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Юрко Назарук

  Проекти: “Криївка”, “Найдорожча ресторація Галичини” (“Масони”), “Мазох- caf?”, Перший український канапковий концепт “Вар’яти”, “Старенький трамвай”, “Львівська майстерня шоколаду”, Відкрита кав’ярня “Діана на Ринку”, “Дім легенд”, Галицька Жидівська кнайпа “Під Золотою Розою”, ресторація-музей “Гасова лямпа”, Фестиваль-ресторація “Лівий берег”.

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов