Фестивалі світу: Малопольський фестиваль смаку у Кракові

28 Серпня 2012, 10:39

М’ясо, хліб, квашена капуста і смалець – прості і дуже улюблені багатьма наїдки особливо смакували цими вихідними на одній з головних площ Кракова. Там відбувався восьмий Малопольський фестиваль смаку.

Чимось цей фестиваль нагадує наші, традиційні для Львова фестини. Та водночас він зовсім інший. Святкування розгорнулось на величезній площі – Вольніца – неподалік єврейського кварталу Казімєж. Дерев’яні хатинки з різноманітними смаколиками, столи і лавки, де так смачно спостерігати за концертом та попивати пиво, багато грилів з неперевершеним ароматом барбекю – і усе це просто неба. Вхід на фестиваль був вільним, а ціни доволі помірними. Інколи – навіть смішними. До прикладу, шматок хліба зі смальцем вартував один злотий (приблизно 2.50 грн.), два квашені огірки та невеличка порція квашеної капусти – стільки ж, пиво – 8 злотих (20 грн.) за 400 мл. Окремо варто згадати про осципек – традиційний польський копчений сир. Черга за ним, здавалось, не закінчиться ніколи. За його порцію хотіли від двох до трьох злотих, ще 50 грош (польських копійок) – поливка журавлиним соусом.

На фестивалі зібрались представники кількох міст Польщі – Освєнцима, Кракова, Вадовіц, Тарнуву, Нового Таргу, Нового Сончу і Мехува. Протягом двох місяців вони змагались у півфіналах, тому на фестивалі представлені лише найкращі національні страви того чи іншого регіону. Що впадає в очі – це те, що уже з самого ранку поціновувачів такого гастрономічного відпочинку чимало. Враження, що вони чекали десятої, аби прийти сюди. Смачна їжа, джазові виконавці та затишна атмосфера – такий відпочинок полякам до душі.

Наталія Іскра. Фото автора

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Тетяна Кушпет, Ольга Кушпет, Віра Поліщук

  Проекти: "Купол", "Італійське подвір'я"

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов