День усіх закоханих – свято для двох

14 Лютого 2015, 06:37

То чому ж святий Валентин став покровителем усіх закоханих? Існує легенда, за якою римський імператор Клаудіус Другий заборонив своїм солдатам брати шлюб, доки вони не закінчать службу в армії. Він вважав, що одруження погано впливатиме на стан війська. Молодий священик Валентин не підкорився наказу і таємно вінчав закоханих. Коли імператор про це дізнався, він дав наказ стратити Валентина. Саме 14 лютого непокірного священика було страчено і пізніше канонізовано.

У в’язниці, де перебував Валентин в очікуванні на страту, він закохався у сліпу доньку тюремника та зцілив її. І перед тим, як його було страчено, надіслав своїй коханій прощальний лист, який підписав «від твого Валентина».

До дня святого Валентина закохані пишуть один одному «валентинки», тобто маленькі записки у формі сердечок із зізнанням у коханні, вже понад п’ятсот років. Першою «валентинкою» прийнято вважати любовне послання 15 століття. За однією версією, створення першої письмовою «валентінки» приписується герцогові Орлеанському (1415 рік), який сидів у цей час у в'язниці. Аби не нудьгувати, герцог писав любовні послання власній дружині. Ця перша «валентінка» збереглася до нашого часу і виставлена в Британському музеї. 

За іншими відомостями, найстаріша «валентинка» була нещодавно знайдена в одній з британських бібліотек. Цей лист написаний в 1477 році. У посланні дівчина просить хлопцеві довести, що він її дійсно любить. Вона повідомляє, що доб'ється у матері збільшення приданого, а він повинен одружуватися на ній. Цей лист був викуплений бібліотекою у британської сім'ї, в архіві якої воно зберігалося, ще в 30-х роках. І лише минулого року «валентинку» знайшов один з нових співробітників бібліотеки.

Найбільшої популярності «валентинки» набули у вісімнадцятому столітті. У той час паперовими «валентинками обмінювалися замість подарунків. Вони придбали особливу популярність в Англії. Їх робили з кольорового паперу і підписували кольоровим чорнилом.  Але винахідливість закоханих в створенні «валентинок» не мала меж. Найталановитіші писали «валентинки» у вигляді акровірша - це віршований розмір, коли перші букви кожної строфи складають разом слово, наприклад ім'я коханого. А вже на початку 19 століття почалося серійне виробництво «валентинок». Спочатку це були чорно-білі малюнки, намальовані вручну на фабриці. Але з кожним роком «валентинки» ставали орігинальнішими і барвистішими.

У різних країнах до дня святого Валентина ставляться по-різному, проте байдужих до цього свята кохання залишається мало.

Для американок 14 лютого – дійсно доленосна дата. Опинившись разом із коханим у цей день десь в Атланті чи у Нью-Йорку, американка запропонує на ній оженитися. За традицією, відмовити їй чоловік не може. Але, якщо він таки на це наважився, у якості компенсації можна вимагати червону шовкову сукню (звичайно, від відомого кутюр’є), щоб у ньому розпочати носе життя з більш рішучим чоловіком.

Серйозні німці вперто вважають кохання чимось на зразок тихого божевілля, тому в першу чергу святий Валентин для них покровитель божевільних. В цей день німці прикрашають психлікарні червоними стрічками та проводять богослужіння. Тож, якщо 14 лютого ви натрапите в Німеччині на будівлю, щедро прикрашену стрічками та повітряними кульками, можете не сумніватися – перед вами психіатрична лікарня. У палких та пристрастних французів у день святого Валентина прийнято дарувати коштовності. Спокійні поляки у цей день відвідують Познанську метрополію, де, за переказами, знаходяться мощі святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає у амурних справах. Безтурботні італійці у день святого Валентина дарують своїм коханим солодощі, тому в Італії цей день так і називається – «солодкий».

Але є країна, у якій це свято офіційно...заборонене. Це  Саудівська Аравія. 

Саудівська Комісія з впровадження чеснот і запобігання гріху (!) ухвалила, що День Святого Валентина слід заборонити, оскільки згубні західні традиції бентежать розум підростаючого покоління Саудівської Аравії, а це свято культивує гріх. Всім магазинам країни категорично заборонено торгувати плюшевими ведмедиками і «валентинками». А квітковим магазинам наказано не торгувати в День всіх Закоханих червоними трояндами.

То що ж прийнято робити у день святого Валентина в Україні? Та все, що завгодно, аби тільки зробити приємність своїй коханій людини. Та двох традиції більшість українці все ж таки дотримуються: дарують «валентинки» та різні приємні подарунки, які свідчитимуть про щире та палке кохання. А варіанти подарунків можуть бути такі: на День святого Валентина жінкам можна подарувати квіти, парфуми, ювелірні прикраси (звичайно, у формі сердечок), плюшеві іграшки. Чоловікам можна дарувати краватки, міцні алкогольні напої, романтичну вечерю, приготовану власноруч, або ж  біг-борд із зізнанням у коханні, який стоятиме там, де найчастіше їздить Ваш коханий.

Універсальними подарунками можуть стати книга, абонемент у кінотеатр чи спортзал, солодощі, похід у ресторан чи перегляд вдома улюбленого фільму. А можна зробити 20-30 «валентинок» та заховати у тих місцях у квартирі, де кохана людина буває найчастіше.

Любителям екстріму можна подарувати путівку на гірськолижний курорт,   можна просто купити 2 квитка на будь-який потяг або електричку та мандрувати Україною. Або, якщо дозволяють статки, придбати тур до столиці усіх закоханих – Парижу. Чи висловити свої почуття надписом крейдою чи фарбою на асфальті прямісінько навпроти вікон свого «Валентина» чи «Валентини». А найекстримальнішим подарунком коханій людині буде освідчення.

А тим, хто ще не знайшов свого кохання – не варто засмучуватися. Адже, як відомо, кохання не варто чекати та шукати: воно саме з’явиться у найнесподіванішу мить життя.

Kava

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Світлана Роман

  Проекти: "Цукерня"

  Новини партнерів

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов