Годинник у Львові прирівняли до Біг Бену

11 Червня 2011, 14:30

Відомий французький сайт «Спадок годинникарства» визнав годинник на пам’ятнику львівським броварям одним із найоригінальніших годинників світу. З-поміж величезної кількості цікавих та оригінальних годинникових механізмів, французькі експерти виділили лише шість іноземних творінь. Крім львівського, до переліку нетипових внесено англійський Біг Бен,  4-сторонній годинник у Саудівській Аравії з циферблатами по 40 метрів у діаметрі, встановленими на 300-метровому хмарочосі, паровий годинник у Канаді, вуличні у Швейцарії та на Сейшельських островах. Про це повідомили у відділі зв’язків з громадськістю компанії «Славутич».

Унікальність львівського годинника визнали за кількома критеріями. Перш за все, за місцем  розташування – всередині пам’ятника і доступність для загалу, адже стрілок може торкнутися будь-хто з перехожих. Хронометр вмонтовано у діжку, яку тримає на плечі двометровий бронзовий пивовар. Спеціально для цього годинника розроблено єдиний у світі спеціальний антивандальний механізм, котрий захищає систему ходу від втручання людей. Щоб запобігти руйнуванню шестерень, рух на стрілки передається через бронзовий циферблат магнітним механізмом, який у разі  зміщення притягає стрілки на місце. До того ж, кожна стрілка, хоч і стилізована під бронзу, виготовлена із восьмиміліметрової сталі – міцного і довговічного матеріалу. Тож можна не сумніватися, що цей годинник буде довго радувати львів’ян та гостей міста.

За словами автора унікального годинника Олексія Бурнаєва, працюючи над цим проектом, він намагався максимально наблизити вигляд стрілок до епохи перших львівських броварів. Щоб вони відповідали стилю вісімнадцятого сторіччя, годинникар багато консультувався із французькими майстрами та проштудіював чимало зарубіжної історичної літератури.
Нагадаємо, що 9 травня 2011 року у Львові за ініціативи Львівської пивоварні було встановлено єдиний в Україні пам’ятник броварям. Такий оригінальний подарунок ТМ «Львівське» зробила рідному місту на його 755-ту річницю. У пам’ятник вмонтовано годинник, який щодня рівно о 17:15 відтворює гімн Львівської пивоварні – пісню відомого композитора Анатолія Кос-Анатольського.

Олексій Бурнаєв, автор та розробник унікального годинника: «Я дуже радий, що мені випала можливість взяти участь у проекті створення пам’ятника львівським броварям. Ще на етапі проектування та консультацій європейські експерти звернули увагу на нашу роботу. Хоча за 11 років я виготовив майже 50 вежових годинників, вперше такий авторитетний ресурс, як «Спадок годинникарства»,  визнав мій витвір достойним згадки на своєму сайті, серед європейських шедеврів 300-річної давнини».

Роман Головня, в.о. директора «Львівської пивоварні»: «Увага до нашого проекту з боку європейських майстрів робить нам велику честь. Наші сподівання цілком виправдалися – встановлений пам’ятник з діючим годинником дуже гармонійно вписався у архітектуру міста та привертає увагу туристів до цікавої теми – історії львівського броварства. Про популярність нового об’єкту свідчить й те, що кожного дня з бронзовим львівським броварем залюбки фотографуються сотні людей».

Довідка

Олексій Бурнаєв працює доцентом кафедри фізики Львівського національного аграрного університету та має ступінь кандидата фізико-математичних наук. Годинникарство — його хобі. На рахунку Олексія 47 виготовлених вежових годинників у різних містах України. Зокрема, його роботи ведуть відлік часу у Києві, Львові, Івано-Франківську, Вінниці, Болехові, Яворові, Тлумачі, Бучачі, Комсомольську, Кіцмані та інших містах.

Kava, за матеріалами portal.lviv.ua

Коментарі (1)

  • Ф

   17 Червня 2011, 08:47
   Відповісти

   "у Саудівській Аравії з циферблатами по 40 метрів у діаметрі, встановленими на 300-метровому хмарочосі" - французи образились, бо насправді вони бровара прирівняли до ".. з циферблатами по 46 метрів у діаметрі, встановленими на 600-метровому хмарочосі" ну не можемо рівнятись з нафтовими магнатами розмахом - зате можем розумом!

Коментувати

Ім'я*
Коментар*
Код*
  

Думки експертів

Особистості

Леся та Андрій Іонови

Проекти: «Вероніка», «Амадеус», «Чорний кіт»

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов