Чому закрили в Криму McDonald’s?

4 Квітня 2014, 14:44

Учора, 3 квітня, McDonald's призупинив діяльність своїх ресторанів у Криму. На півострові мережа оперувала трьома ресторанами, один з яких - біля вокзалу в Сімферополі - посідає  13-е місце за відвідуваністю в світі серед всіх ресторанів мережі і входить до топ-5 найпопулярніших закладів українського бізнесу McDonald's .

«У зв'язку з виробничими причинами, не залежними від компанії McDonald's, діяльність закладів, розміщених в Сімферополі, Севастополі та Ялті, була тимчасово припинена» , - йдеться в повідомленні компанії. Причин призупинення роботи в компанії не конкретизували . «Ми сподіваємося, що зможемо відновити їхню [ресторанів] роботу, щойно з'явиться така можливість», - повідомили в прес-службі. Співробітникам кримських ресторанів було запропоновано перевестися в інші заклади мережі, за межами півострова, із збереженням посад і заробітних плат.

Питома вага кримських ресторанів у виручці McDonald's в компанії не уточнили. Директор компанії «Ресторанний консалтинг» Ольга Насонова впевнена, що виручка кожного з них перевищувала 100 000 гривень на добу. «Оскільки чистий прибуток McDonald's становить близько 30% від виручки, за кожен місяць простою кримських закладів американська корпорація недорахується приблизно 2,7 млн ??гривень прибутку» , - підрахувала експерт. За її словами, сумарно в три ресторани на півострові компанія інвестувала до $ 10 млн.

«МакДональдз» біля вокзалу в Сімферополі в 2013 році займав 13-у позицію у топ-100 найбільш відвідуваних закладів мережі в світі

Закриття трьох з 78 українських закладів навряд чи істотно позначиться на загальних показниках української мережі . «На тлі всього бізнесу McDonald's в Україні - це крапля в морі, втрати складуть не більше 5 % від усього обороту», - зазначає Насонова. За її словами, частка американського фастфуду на кримському ресторанному ринку не перевищувала 3 %.

Міста, в яких був присутній McDonald's, були в меншій мірі схильні до сезонності, ніж більшість ресторанів в регіоні. Сімферополь, Севастополь та Ялта -  великі центри, де цілий рік проходять культурні та бізнес -заходи. Але військовий конфлікт у Криму і анексія півострова не пішли на користь бізнесу, в тому числі ресторанному . «Всі конференції, які могли б там проходити, були скасовані. Фактично вся ділова активність Криму зменшилася приблизно на 70 % , а нові зв'язки з російськими партнерами, російським бізнесом ще не налагодилися» , - констатує Насонова. Надалі позиції рестораторів може похитнути зменшення кількості туристів з материкової частини України, хоча самі кримчани сподіваються заповнити потенційний дефіцит гостями з Росії.

Але причини зупинки діяльності ресторанів McDonald's на півострові навряд чи обумовлені лише ускладненими бізнес-процесами. Тим більше, що ни зкакримських ресторанів констатують стандартний режим діяльності . Віктор Шулейкин , керуючий ресторану «Старий клен», зазначає, що за останній місяць не відбулося змін у роботі закладу . «У нас ціни і в рублях, і в гривнях . Валюта розрахунку вказана в чеку, решту клієнт отримує також в зручній йому формі» , - підкреслює він.

Ольга Грінко, адміністратор ресторану «Суші Таки » в Сімферополі, також не скаржиться : «Поки у нас немає проблем з поставками продуктів. Працюємо в звичайному режимі». При цьому вона відзначає, що вже спостерігається істотне підвищення цін на продукти, які доставляються з материкової частини України . «Ми спеціалізуємося на морепродуктах . Відповідно, все, що пов'язано з морепродуктами (сьомга, тунець , окунь, вугор) , абсолютно все, що поставлялося нам з Києва через аеропорт - подорожчало» , - говорить вона. За словами менеджера, це вже призвело до часткового згортання програми лояльності для клієнтів і незабаром змусить підвищити ціни на страви з меню.

Насонова не виключає , що McDonald's закрив ресторани з політичних причин. Американський уряд виступив різко проти анексії півострова і не визнає його частиною Російської Федерації. На тлі введених США санкцій проти російських чиновників одна з провідних американських компаній навряд чи могла розвивати бізнес на невизнаної території.

Коментарі (0)

  Коментувати

  Ім'я*
  Коментар*
  Код*
    

  Думки експертів

  Особистості

  Світлана Роман

  Проекти: "Цукерня"

  Анонси

  Новини партнерів

  Spigen чехлы читайте здесь.
  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов