Коляда наближає до ангелів

12 Січня 2011, 19:51

Який же Старий Новий рік без засівань, колядок і щедрівок? Звісно, ніякий. Саме тому Хмільний дім Роберта Домса у рамках фестивалю “Рок-коляда”збирає у своїх стінах усіх, хто хоче відчути справжній дух Різдва. А створюватимуть святковий настрій добре знані гурти – “Ґорґішелі”, “Люди добрі” та “КораЛЛі”.

 “Рок-коляда” стала одним з елементів Різдва у Львові, вона додає місту особливості у плані святкування Різдва”, - з гордістю заявляє організатор фестивалю Святослав Роман. На підтвердження своїх слів розповідає, що етнофестивалем люди цікавились ще влітку, що, звісно, є надзвичайно приємним для його організаторів. Хоча були і такі, хто закидав, що коляда – це щось архаїчне, видозмінювати її не можна. Проте Святослав Роман вважає, що українське мистецтво потрібно робити сучасним. А назва фестивалю немає відношення до стилю музики, а, радше, до насторю, що пануватиме на дійстві.

Цьогорічний фестиваль буде, водночас, традиційним та новаторським. Незмінним буде виконання колядок і щедрівок в авторській обробці гуртів. Якщо ж говорити про новаторство, то, до прикладу, гурт “Ґорґішелі” виступатиме не у своєму звичному складі: замість п’яти виконавців буде троє. Спеціально для “Рок-коляди” гурт приготував п’ять тематичних програм, окрім яких будуть звучати грузинські пісні та колядки. “Особливість нашого виступу – те, що ми хочемо розпочати його з стародавнього різдвяного ірмусу, який називається “Рождество Христове”, проте звучатиме він у нашій інтерпретації”, - розповідає Тамара Ґорґішелі.

Незмінним учасником фестивалю уже третій рік поспіль є гурт “КораЛЛі”. Його соліст Юрко Адамчак говорить, що традиція колядувати, щедрувати та віншувати є дуже важливою, її потрібно передавати своїм рідним, близьким та знайомим. Це одна з тих традицій, що збереглися і, водночас, є оригінальними зараз. На цьогорічній “Рок-коляді” “КораЛЛі” презентують перфоменс “Ангели року” (року як музичного стилю). “В період коляди кожна людина наближає себе до того стану, в якому перебувають ангели. “КораЛЛі” також, колядуючи у своєму специфічному ритмі, будуть старатись наблизитись до стану ангелів, передати свою енергію усім, хто буде присутній у залі”, - обіцяє Юрко Адамчак.

Також на фестивалі можна буде придбати першу платвіку гурту “КораЛЛі”, яка називається “Кралі”: “Це своєрідний вступ перед нашою повнометражною платівкою. Вона містить три пісні, присвячені трьом дівчатам: Галі, Августі і кобіті Ганні, тобто це три пісні про дівчат”, - розповідає вокаліст гурту "КораЛЛі".

Наталія Іскра

Коментарі (2)

  • Соня

   14 Січня 2011, 16:23
   Відповісти

   Ходили ми вчора на цей прекрасний захід. Головний меседж, котрий хотілося б передати організаторам та працівникам Роберта Домса - Ваша захланність Вас загубить!!! Спочатку вони продали 1000 квитків по 50 гривень, а потім виявилось що це квитки лише в перший зал, тим часом у всіх решта залів сидить ще 1000 людей, котрі просто прийшли поїсти і попити пива з горілкою. В гардеробі вішаки закінчились ще в 20:00, чисті бокали десь в 20:30, попільнички схожі на їжаків, а тому всі скидають попіл де попало. Ну і плюс стандартні приємності ХДРД - незмінне відчуття що ти в сауні. Одним словом, щастя Вам і здоров'я, дорогі організатори свята!

  • Василь

   14 Січня 2011, 17:18
   Відповісти

   концерт дуже сподобався, але домса як завжди "потішило" паскудною організацією і відсутністю вентиляції як такої (що у приміщенні, де курять, - фатально). цілком погоджуюся з коментом вище

Коментувати

Ім'я*
Коментар*
Код*
  

Думки експертів

Особистості

Юрко Назарук

Проекти: “Криївка”, “Найдорожча ресторація Галичини” (“Масони”), “Мазох- caf?”, Перший український канапковий концепт “Вар’яти”, “Старенький трамвай”, “Львівська майстерня шоколаду”, Відкрита кав’ярня “Діана на Ринку”, “Дім легенд”, Галицька Жидівська кнайпа “Під Золотою Розою”, ресторація-музей “Гасова лямпа”, Фестиваль-ресторація “Лівий берег”.

Новини партнерів

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов